Dodaj do ulubionych

Studencie, kup mieszkanie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 22:51
Sprytni kupują mieszkania??? A jak ktoś nie ma 200 000 zł to jest głupi??
Chyba tak jak autorka tego artykułu.
Obserwuj wątek
    • Gość: xs Re: Studencie, kup mieszkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 07:33
      "Warto kupić mieszkanie jak najszybciej. Opłaca się to szczególnie studentom,
      którzy są spoza Wrocławia. Zamiast wynajmować, lepiej spłacać kredyt za własne
      lokum. Sprytni wynajmują jeden lub dwa pokoje kolegom."

Rany, co za kretynizm. Największy stek bzdur jaki przeczytałam tego wiosennego
      poranka. Szkoda, że pan Łyszczak nie raczył wskazać studentom źródła
      finansowania tej inwestycji. Pewnie, że lepiej spłacać kredyt za własne, ale
      najpierw trzeba mieć zdolność kredytową. Apel raczej do rodziców z dużą
      kieszenią niż do studentów.
      A sam artykuł - miodzio, coraz bliżej bruku. Gratuluję autorce.
    • Gość: Henryk Re: Studencie, kup mieszkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 08:18
      Można zaobserwować rosnącą tendecję pisania artukułów dla samego pisania.
      Odwieczną prawidłowością jest to, że bańki pękają i studenci pieniędzy nie
      mają. Tak jest i w tym przypadku. Student kupić sobie może, ale co najwyżej
      słodką bułkę w uczelnianym sklepiku, gdzie zdolność kredytowa jest pojęciem
      zupełnie abstrakcyjnym. Autor artykułu puścił wodzę fantazji i banalnym tematem
      przyciąga biednych studentów, chcących godnego życia...
    • Gość: gość PO-rąbana GW... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 10:34
      Tak to jest z pozycji liberała: wydaje się, że kiażdy tonie w szmalu, nawet
      student. Ciekawe, kiedy zareklamujecie podobne imprezy dla pracownic
      hipermarketów, dla pielęgniarek, może nawet dla bezrobotnych - bo wam się w tej
      GW wydaje, że Polska to kraj 40 mln bogatych ludzi, którzy nie mają co zrobić z
      pieniędzmi...

• el_chueco Re: PO-rąbana GW... 28.03.06, 17:24
        To nie wszystko - nawet ja sie zarabia oficjalnie okrągłą sumke to 90% bankow
        nie udzieli nam kredytu hipotecznego ze wzgledu na czynny stosunek do slusby
        wojskowej. Jednakze chetnie sie dowiem o ktorej i konkretnie gdzie jest ta
        konferencja :d bo sam jestem zainteresowany kupnem mieszkania - lecz wlasnie
        trudnosci w uzyskaniu kredytu mi to blokuja

To nie wszystko! Nawet jak się zarabia okraglą sumkę (powiedzmy magiczne 3500 zł
        brutto) jest się zatrudnionym o umowe o pracę na czas nieokreślony, studiuje się
        na studiach dziennych, ma się lat 22 to 99% bankowców powie Ci "Do Widzenia" bo:
        - masz czynny stosunek do służby wojskowej (czytaj: nie jesteś przeniesiony do
        rezerwy, albo nie skończyłeś 26 lat)
        - albo trzeba zarabiac 4500 zł brutto, żeby moć dostać bezproblemowo kredyt (GE
        MONEY BANK) jednak wtedy i tak zjedzą Cię odsetki od udzielonego kredytu we
        frankach szwajcarskich (CHF) gdzie za inwestycję zakupioną u dewelopera (wartość
        około 200 000 zł co starczy zaledwie na mieszkanie bez wyposażenia) płacisz
        miesięcznie 1600 zł rat kredytowych z odsetkami plus czynsz i media - nawet jak
        wynajmiesz taką nieruchomość (a i tak przecież musisz płacić raty jak inwestycja
        jest w budowie) to nie starczy Ci, żeby spłacić kredyt. Innymi słowy ciekaw
        jestem co powiedzą na tej konferencji - na pewno przyjdę bo sam szukam
        mieszkania dla siebie, ale właśnie trudności w uzyskaniu kredytu wszystko
        blokują i co rusz lepsze inwestycje uciekają mi przed nosem.
        • Gość: | Re: PO-rąbana GW... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 20:10
          > - masz czynny stosunek do służby wojskowej (czytaj: nie jesteś przeniesiony do
          > rezerwy, albo nie skończyłeś 26 lat)

albo zwyczajnie nie odbebniles przysposobienia obronnego polagajacym na zdaniu
          banalnego testu i zaryzykowania 6 tygodni w czasie wakacji kiedy to moga, ale
          nie musza cie wziac na 'szkolenie'. zazwyczaj nie biora, bo jest wyz, a potem ma
          sie spokoj.

> To nie wszystko - nawet ja sie zarabia oficjalnie okrągłą sumke to 90% bankow

> na studiach dziennych, ma się lat 22 to 99% bankowców powie Ci "Do Widzenia"

a 87% statystyk podawanych w dyskusjach jest wyssanych z palca.
          • el_chueco Re: PO-rąbana GW... 28.03.06, 20:54
            Akurat w moim przypadku w wakacje jest najwiekszy boom - pracuje o 5 rano do
            czasem 1 w nocy - albo 24 godziny na dobe przez trzy dni - bez wyjatku. Dlatego
            takie cos jak jakies szkolenia w moim przypadku mozna o kant dupy potluc. Co do
            statystyk masz racje :d - ale wiekszosc bankow odmawia udzuielenia kredytu,
            nawet jak czlowiek taki jak ja
            - zarabia niemalo
            - ma dzialke pod wroclawiem o znacznej wartosci
            - nie ma innych zobowiazan
    • Gość: Anna Re: Studencie, kup mieszkanie IP: *.szczecin.mm.pl 04.09.08, 22:56
      Stek bzdur, artykul zenujacy...

Proba pozyskania klientow w postaci mlodych studentow, to tylko
      kolejny dowod, jak kiepsko ma sie na obecna chwile, branza
      deweloperow od mieszkaniowki...
      Spadki sa nieuniknione, spoleczenstwo polskie nie jest az tak
      bogate, a ci bogatsi z reguly kupili juz mieszkanie przed lub w
      trakcie boomu.
      Potem przyszla stagnacja, to deweloperzy organizowali targi w UK,
      dla Polakow pracujacych za granica. Malo chetnych, wciaz stagnacja,
      targi okazaly sie klapa...
      No to teraz studenci. :D
      Ciekawe, na kogo potem trafi.

Generalnie dla studenta najlepsza opcja, to wynajem. Jest sie
      mobilnym, ma sie swobode wyboru, jesli chodzi o pozniejsze
      zamieszkanie w innym miescie, regionie, kraju... No i wybaczcie, ale
      studiowac, martwiac sie jednoczesnie o splate tak ogromnego
      zadluzenia, to naprawde psychiczny balast, nie jest latwo.

Studenci! Nie sluchajcie naganiaczy!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka