Dodaj do ulubionych

Wiadukt na Strzegomskiej na początku września

IP: 80.177.91.* 02.08.06, 09:38
No ladne cacko :-) Trzymam kciuki za rozbudowe miasta. Oby tak dalej.
Obserwuj wątek
        • wromario Zwykłe rondo? Nic podobnego!!! 02.08.06, 11:43
          Gość portalu: artek napisał(a):

> > czy gdzieś w sieci można znależć plany rysunki, wizualizacje tego ronda,
          >
          > bez przesady ...
          > przeciez to zwykłe rondo ...

Zwykłe rondo? Zwykłe rondo buduje się w ciągu miesiąca nie pięciu!!! - to ma być
          gotowe do końca tego roku i to bez przyłączenia Granicznej - czyli absolutnie
          bez sensu - rondo służące do omijania wysepki.

Po wyczynach Hydrobudowy z Włocławka na Muchoborze nic mnie już w tej okolicy
          nie zdziwi.

A korki rosną.
          • Gość: artek Re: Zwykłe rondo? Nic podobnego!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.06, 12:37
            > Zwykłe rondo? Zwykłe rondo buduje się w ciągu miesiąca nie pięciu!!!
            > - to ma być gotowe do końca tego roku i to bez przyłączenia Granicznej

jak dla mnie coś strasznie ściemniasz.

na mój gust rondo będzie gotowe jeszcze w tym miesiącu, a budowa zaczęła się
            afair jakiś miesiąc temu. żeby było jasne - przejeżdżam tuz obok codziennie do i
            z pracy.
            a co do sensu - rondo ma służyć nie tylko skrętowi w graniczną, ale i obsługiwac
            wjazd/wyjazd z outletu factory. a jego otwarcie zapowiadane jest na jesień.
            • wromario Re: Zwykłe rondo? Nic podobnego!!! 02.08.06, 14:10

> jak dla mnie coś strasznie ściemniasz.
              >
              > na mój gust rondo będzie gotowe jeszcze w tym miesiącu, a budowa zaczęła się
              > afair jakiś miesiąc temu. żeby było jasne - przejeżdżam tuz obok codziennie do
              > i
              > z pracy.
              > a co do sensu - rondo ma służyć nie tylko skrętowi w graniczną, ale i obsługiwa
              > c
              > wjazd/wyjazd z outletu factory. a jego otwarcie zapowiadane jest na jesień.

Sciemniam? Łatwiej byłoby Ci dyskutować, gdybyś poświęcił trochę uwagi
              artykułowi, który komentujemy - to rozjaśniłoby Ci sprawę ;> Gust i domysły
              akurat nie mają tu zastosowania.

Odnośnie sensowności ronda - w tej chwili stoi się w korkach mimo że outletu
              jeszcze nie ma - powodem jest Graniczna. Jak myślisz - co się stanie, kiedy
              pojawi się jeszcze zjadz z Garnicznej na AOW i co wygeneruje PRAWDZIWIE WIELKIE
              KORKI?
              • Gość: artek Re: Zwykłe rondo? Nic podobnego!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.06, 14:49
                > Sciemniam?
                tak sądzę. a artykuł akurat przeczytałem.
                powtarzam, stan zaawansowania prac jest taki, że imo wkrótce zostanie skończone,
                żadne tam 5 miesięcy jak twierdzisz powołując się jeszcze na hydrobudowe 9
                (jakby jedno z drugim miało coś wspólnego...).
                dociąganie granicznej nie ma z tym nic wspólnego - ma ono (rondo) być gotowe
                przed otwarciem outletu. i to jest zasadnicza przyczyna tej przebudowy.
                możesz byc pewien, że bez outletu, ronda w chwili obecnej po prostu by nie było.
                jak sądzę inwestor po prostu dołożył się do inwestycji, ot przyczyna...

> Odnośnie sensowności ronda - w tej chwili stoi się w korkach mimo że outletu
                > jeszcze nie ma - powodem jest Graniczna
                powtarzam - przyczyną budowy ronda bynajmniej nie są korki na skrzyżowaniu z
                graniczną

> Jak myślisz - co się stanie, kiedy pojawi się jeszcze zjadz z Garnicznej na
                > AOW i co wygeneruje PRAWDZIWIE WIELKIE KORKI?

chybiony sposób myślenia! wezeł lotnisko to nie jedyny wezeł w okolicy. niewiele
                dalej będzie kolejny - lotnicza. czy masz kierowców za durniów? kto przy
                zdrowych zmysłach wybrałby zjazd przez strzegomską majac parę kilometrów dalej o
                wiele szybszą dwupasmówke wprost do centrum?
                • wromario Re: Zwykłe rondo? Nic podobnego!!! 02.08.06, 16:50

> > Sciemniam?
                  > tak sądzę. a artykuł akurat przeczytałem.
                  > powtarzam, stan zaawansowania prac jest taki, że imo wkrótce zostanie skończone

Przeczytaj ze zrozumieniem. Szczególnie skup się na ostatnim akapicie.

> żadne tam 5 miesięcy jak twierdzisz powołując się jeszcze na hydrobudowe 9
                  > (jakby jedno z drugim miało coś wspólnego...).

Zmyślasz. Powołuję się na artykuł, nie na Hydrobudowę. Przeczytaj ze
                  zrozumieniem również mój post. Muchobór nie ma szczęscia do sprawnie
                  prowadzonych prac budowlanych. Wyczyny Hydrobudowy były tego początkiem -
                  niestety nadal jest kiepsko - oglądam sobie każdego dnia postępy prac przy
                  rondzie i widzę, jak się ślimaczą, jednak termin podany w artykule po prostu
                  mnie zastrzelił. Sądzisz, że redaktor wymyślił go sobie, czy może raczej dostał
                  takie informacje wprost ze źródła?

> dociąganie granicznej nie ma z tym nic wspólnego - ma ono (rondo) być gotowe
                  > przed otwarciem outletu. i to jest zasadnicza przyczyna tej przebudowy.
                  > możesz byc pewien, że bez outletu, ronda w chwili obecnej po prostu by nie było
                  > .
                  > jak sądzę inwestor po prostu dołożył się do inwestycji, ot przyczyna...

To już tylko spekulacje. Równie dobrze można stwierdzić, że nie powstałoby,
                  gdyby miasto nie widziało sensu jego powstania w tym miejscu. A sens wynika
                  jasno z konieczności upłynnienia ruchu do Granicznej. Gdyby nie przewidywano
                  jego zwiększenia, nie byłoby planów jej poszerzenia o których zdaje sie pisała
                  Wyborcza.

> chybiony sposób myślenia! wezeł lotnisko to nie jedyny wezeł w okolicy. niewiel
                  > e
                  > dalej będzie kolejny - lotnicza. czy masz kierowców za durniów? kto przy
                  > zdrowych zmysłach wybrałby zjazd przez strzegomską majac parę kilometrów dalej
                  > o
                  > wiele szybszą dwupasmówke wprost do centrum?

Z pewnością mieszkańy Nowego Dworu, Żernik, Strachowic, Jeżmanowa, Jarnołtowa,
                  Muchoborów i Smolca chętnie pojadą sobie do Lotniczej, aby wydostać się z
                  miasta, bądź przejechać szybko do jego wschodniej części - trafiasz w sedno,
                  normalnie złoty strzał.
                  • Gość: artek Re: Zwykłe rondo? Nic podobnego!!! IP: *.wro.vectranet.pl / *.wro.vectranet.pl 02.08.06, 18:27
                    > Przeczytaj ze zrozumieniem. Szczególnie skup się na ostatnim akapicie.

przeczytaj proszę _ze_ _zrozumieniem_ co ja napisałem. napisałem, że rondo na
                    granicznej to zwykłe rondo (no bo w zasadzie czym się szczególnym wyróżnia?) -
                    li i jedynie.
                    i później dopisałem, że jak na mój gust będzie gotowe w tym miesiącu - a nie po
                    jakiś pięciu - podbudowa jest prawie gotowa, tylko położyć masę bitumiczną,
                    przełożyć ruch na lewą stronę i szybko zrobić środek.

> Zmyślasz. Powołuję się na artykuł, nie na Hydrobudowę.
                    zmyślasz. czy mam zacytować fragment twojego listu o hydrobudowie? zwolnij
                    proszę ... zresztą hydrobudowa to inna firma i inna inwestycja.

powtarzam - wbrew twoim twierdzeniom rondo będzie gotowe wraz z otwarciem outlet
                    factory. tu nie ma żadnych prac ziemnych, tylko same jezdnie. na to dużo czasu
                    naprawdę nie trzeba. a stan zaawansowania samemu można zobaczyć.

> > jak sądzę inwestor po prostu dołożył się do inwestycji, ot przyczyna...
                    > To już tylko spekulacje.
                    żadne spekulacje - po prostu znajomość mechanizmów rządzących miejskimi
                    inwestycjami - patrz bieżące inwestycje - plac grunwaldzki, czy powstańców
                    śl./swobodna/nasypowa. na 100% w tym przypadku jest tak samo.

> rondzie i widzę, jak się ślimaczą,
                    to w takim razie widzimy zupełnie coś innego. jak dla mnie tempo jest
                    wystarczająco dobre. i to normalnym, a nie w zwyczajowo-ziajkowskim tego słowa
                    znaczeniu

> jednak termin podany w artykule po prostu
                    > mnie zastrzelił. Sądzisz, że redaktor wymyślił go sobie, czy może raczej
                    > dostał takie informacje wprost ze źródła?

nie pierwszy i nie ostatni raz dziennikarze przeinaczają albo upraszczają
                    usłyszane nowiny, zresztą w wybiórczej zdarza się to nader często.
                    fakt, że graniczna będzie dołączona później zupełnie nie oznacza, że rondo nie
                    zostanie skończone za parę tygodni. zostanie skończone - a za parę miesiecy
                    dorobi się tylko nowy dojazd do granicznej. ot, co. to nie ma zupełnie związku z
                    jakimkolwiek ślimaczeniem czy opóźnianiem się robót - to tylko twój wymysł i
                    twoja nadinterpretacja! widać taki jest harmonogram prac.
                    a wszystko to potwierdza tylko moje twierdzenie, że rondo budowane jest pod
                    outlet factory! bo będzie gotowe wraz otwarciem outletu aby umożliwić i ułatwić
                    wjazd/wyjazd - graniczna w tym wypadku dołączana jest niejako przy okazji.

> Z pewnością mieszkańy Nowego Dworu, Muchoborów i Smolca
                    doprawdy, naprawdę uważasz, ze wygenerują tak wielki ruch? bez przesady ...

> Strachowic,
                    aha - a ci mają zatkać graniczną i strzegomską - rotfl

> Żernik, Jeżmanowa, Jarnołtowa,
                    rotfl - im akurat bliżej do węzla lotnicza :)))

coś na bakier z geografią jesteś ... może najpierw zapoznaj się z przebiegiem
                    aow ...

i twoimi słowami - tak, rzeczywiście trafiasz w sedno, normalnie złoty strzał!!
                    • wromario jak grochem o 03.08.06, 02:59

> > Przeczytaj ze zrozumieniem. Szczególnie skup się na ostatnim akapicie.
                      >
                      > przeczytaj proszę _ze_ _zrozumieniem_ co ja napisałem, że rondo na
                      > granicznej to zwykłe rondo (no bo w zasadzie czym się szczególnym
                      > wyróżnia?)(...)

Jeśli pojęcie tego prostego tekstu sprawia Ci problem, pozwól, że zacytuję Ci
                      istotne fragmenty:

> Do końca roku ma tu powstać rondo (...)
                      > W przyszłym roku do ronda ma być także dociągnięta ulica Graniczna (...)

Gdzie tu widzisz miesiąc? O Twoim guście dyskutować nie zamierzam - opierajmy
                      się bardziej wiarygodnych źródłach informacji.

> > Zmyślasz. Powołuję się na artykuł, nie na Hydrobudowę.

> zmyślasz. czy mam zacytować fragment twojego listu o hydrobudowie?

Jeśli sprawi Ci to jakąś ulgę, próbuj.

> powtarzam - wbrew twoim twierdzeniom rondo będzie gotowe wraz z otwarciem outle
                      > t
                      > factory.

O jakich "moich twierdzeniach" mówisz? Zacytuj proszę.

> żadne spekulacje - po prostu znajomość mechanizmów rządzących miejskimi
                      > inwestycjami - patrz bieżące inwestycje - plac grunwaldzki, czy powstańców
                      > śl./swobodna/nasypowa. na 100% w tym przypadku jest tak samo.

Czy to ta "znajomość" powoduje, że nie dostrzegasz konieczności jakiejkolwiek
                      innej użyteczności ronda poza dojazdem do marketu? Naprawdę sądzisz, że miasto
                      godzi się na każdą tego rodzaju inwestycję nie widząc w tym innych korzyści poza
                      usprawnieniem dojazdu do czyjegoś prywatnego interesu? Trochę to infantylne.

> to w takim razie widzimy zupełnie coś innego. jak dla mnie tempo jest
                      > wystarczająco dobre. i to normalnym, a nie w zwyczajowo-ziajkowskim tego słowa
                      > znaczeniu

Wycinanie i palenie krzaków przez lekko licząc 3 tygodnie - hmmm... bardzo
                      jesteś łaskawy.

> nie pierwszy i nie ostatni raz dziennikarze przeinaczają albo upraszczają
                      > usłyszane nowiny, zresztą w wybiórczej zdarza się to nader często.

Stawiasz dość poważne zarzuty. Jakieś konkretne przykłady poproszę.
                      Póki co pozwól jednak, że uznam Wyborczą za bardziej wiarygodne źródło
                      informacji niż "Twój gust".

> fakt, że graniczna będzie dołączona później zupełnie nie oznacza, że rondo nie
                      > zostanie skończone za parę tygodni. zostanie skończone - a za parę miesiecy
                      > dorobi się tylko nowy dojazd do granicznej. ot, co. to nie ma zupełnie związku
                      > z
                      > jakimkolwiek ślimaczeniem czy opóźnianiem się robót - to tylko twój wymysł i
                      > twoja nadinterpretacja! widać taki jest harmonogram prac.

Staram się nie komentować niczego, co nie wynikałoby z tekstu. Nie zmyślam, nie
                      dopowiadam sobie, nie tworzę fikcyjnych tez na temat jakiegoś hipotetycznego
                      "harmonogramu prac" ani nie wypowiadam się kategorycznie odnośnie celu istnienia
                      ronda. Oceniłem jedynie, że sens jego użyteczności wiąże się przed wszystkim z
                      odciążeniem ruchu z Granicznej, który moim zdaniem będzie się nasilał -
                      zaznaczając jednak, że są to spekulacje. Pozwoliłem sobie też na małe nawiązanie
                      do tego, co wyprawiała wcześniej Hydrobudowa, bo - co powtórzę - Muchobór nie ma
                      szczęścia do sprawnie prowadzonych prac. Stawiam pytanie: kto z nas dwóch
                      "popłynął" w nadinterpretacje? Hmmm... w zasadzie to nie tyle popłynął, co
                      poszedł na dno jak Titanic.

> a wszystko to potwierdza tylko moje twierdzenie, że rondo budowane jest pod
                      > outlet factory! bo będzie gotowe wraz otwarciem outletu aby umożliwić i ułatwić
                      > wjazd/wyjazd - graniczna w tym wypadku dołączana jest niejako przy okazji.

Masz już swoje klapki. Powoli zbliżamy się chyba do szczęśliwego EOT :P

> > Z pewnością mieszkańy Nowego Dworu, Muchoborów i Smolca
                      > doprawdy, naprawdę uważasz, ze wygenerują tak wielki ruch? bez przesady ...
                      > > Strachowic,
                      > aha - a ci mają zatkać graniczną i strzegomską - rotfl
                      >
                      > > Żernik, Jeżmanowa, Jarnołtowa,
                      > rotfl - im akurat bliżej do węzla lotnicza :)))

Mieszkańców JeRZmanowa to akurat wypada mi przeprosić za swojego orta.

>
                      > coś na bakier z geografią jesteś ... może najpierw zapoznaj się z przebiegiem
                      > aow ...
                      >
                      > i twoimi słowami - tak, rzeczywiście trafiasz w sedno, normalnie złoty strzał!!

Kto generuje ruch obecnie?
                      Którędy ma przebiegać oś inkubacji?
                      Kto, kierując się do autostrady, będzie jechał w przeciwną stronę?
                      Czym różni się geografia od geodezji ogólnej?
                      Jak żałosny efekt daje egzaltacja przejawiająca się w nadużywaniu akronimów?

Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, dalsza dyskusja z Tobą będzie miała
                      jakikolwiek sens.
                      • Gość: artek Re: jak grochem o IP: *.wro.vectranet.pl / 88.156.80.* 03.08.06, 07:37
                        > Jeśli pojęcie tego prostego tekstu sprawia Ci problem, pozwól, że zacytuję Ci
                        > istotne fragmenty:
                        > > Do końca roku ma tu powstać rondo (...)

zdaje się ze to tobie sprawia problem zrozumienie, że stan zaawansowania prac
                        sugeruje oddanie ronda do końca miesiąca a nie do końca roku.
                        ale skoro wolisz wierzyć redaktorom ... zadziwiające ...

> Czy to ta "znajomość" powoduje, że nie dostrzegasz konieczności jakiejkolwiek
                        > innej użyteczności ronda poza dojazdem do marketu?
                        a naprawdę nie dostrzegasz takiej drobnej sprawy, że skrzyżowanie przebudowywane
                        jest w formie jak się zdaje docelowej? i że do tej innej użyteczności o której
                        wciąż wspominasz (czyli dołączenie węzła lotnisko aow) mamy jeszcze parę latek?

> Naprawdę sądzisz, że miasto
                        > godzi się na każdą tego rodzaju inwestycję nie widząc w tym innych korzyści
                        > poza usprawnieniem dojazdu do czyjegoś prywatnego interesu?
                        bzdura - gdyby nie outlet, rondo powstałoby nieco później zgodnie z
                        harmonogramami z wpi - przy okazji zbliżającej się modernizacji ulicy granicznej
                        albo strzegomskiej. poza tym nie "dojazdu do czyjegoś prywatnego interesu" a
                        umożliwienia dojazdu mieszkańców miasta do dużego sklepu i udrożnienia ruchu w
                        związku ze spodziewanym wzmożonym ruchem na tej trasie.

> Trochę to infantylne.
                        no comments

> Wycinanie i palenie krzaków przez lekko licząc 3 tygodnie - hmmm... bardzo
                        > jesteś łaskawy.
                        dla porównania - na klecińskiej wycinanie krzaków i organizowanie zaplecza
                        budowy trwało jeszcze dłużej. a jakoś na obecne tempo robót naprawdę nie można
                        narzekać.

> Oceniłem jedynie, że sens jego użyteczności wiąże się przed wszystkim z
                        > odciążeniem ruchu z Granicznej, który moim zdaniem będzie się nasilał -
                        > zaznaczając jednak, że są to spekulacje.
                        zdecydowanie spekulacje - zakładasz bowiem że aow zostanie wybudowana a okolice
                        węzła lotnisko z dojazdami pozostaną w stanie jak obecnie.

> Pozwoliłem sobie też na małe nawiązanie do tego, co wyprawiała wcześniej
                        > Hydrobudowa, bo - co powtórzę - Muchobór nie ma szczęścia do sprawnie
                        > prowadzonych prac.
                        jedno z drugim nie ma zupełnie nic wspólnego. jeśli patrzysz wyłącznie przez
                        pryzmat hydrobudowy - współczuję syndromu wyuczonej bezradności.

> Stawiam pytanie: kto z nas dwóch "popłynął" w nadinterpretacje?
                        > Hmmm .. w zasadzie to nie tyle popłynął, co poszedł na dno jak Titanic.
                        no właśnie - kto? jesteś hurraoptymistą jeśli chodzi o aow, a hurrapesymistą z
                        zakresie inwestycji miejskich. a jak na razie po wielu wielu latach przy aow
                        zaczynają dopiero grzebać archeolodzy, a w międzyczasie miasto z mniejszym czy
                        większym szczęściem, wybudowało i nadal buduje kolejne kilometry dróg.
                        jestem pewiem, że gdyby miasto odpowiadało za aow - dawno już by była zrobiona.
                        i idąc dalej - spokojnie można założyć, że trasa lotnisko - gądowianka będzie
                        gotowa dużo wcześniej niż węzeł lotnisko. co prawda jest drobny problem z
                        wiaduktem kolejowym - ale tu niestety nie tylko miasto decyduje.

> Masz już swoje klapki. Powoli zbliżamy się chyba do szczęśliwego EOT :P
                        a ty swoje, ale skoro musisz koniecznie postawić na swoim ;P

> Kto generuje ruch obecnie?

no kto? na pewno mieszkańcy tych wszystkich osiedli które raczyłeś ni gruszki ni
                        z pietruszki wymienić?

> Którędy ma przebiegać oś inkubacji?
                        a kiedy ma być wybudowana? za miesiąc? w przyszłym roku? jaki w chwili obecnej
                        ma to związek z obecnie budowanym rondem?

> Kto, kierując się do autostrady, będzie jechał w przeciwną stronę?
                        jw. - kiedy ma zostać dołączony węzeł aow lotnisko? i dlaczego zakładasz, że
                        okolice węzła z dojazdami przebudowane nie zostaną?
                        w dziwaczny sposób mieszasz rzeczy które zdarzą się wkrótce ze zdarzeniami
                        zaprzyszłymi.

> Jak żałosny efekt daje egzaltacja przejawiająca się w nadużywaniu akronimów?
                        no jaki? jeśli pretensje masz do "aow" to wyjaśniam, że to jest określenie
                        powszechnie używane i jednoznacznie identyfikujące konkretną inwestycję.
                        a jeśli masz ogólne pretensje do używania akronimów w internecie - to wybacz,
                        ale to pretensje ogólnie rzecz biorąc żałosne.

> Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, dalsza dyskusja z Tobą będzie miała
                        > jakikolwiek sens.
                        i tak ze zwykłego ronda zrodziła się kolejna internetowa sraczka (*). gratuluję
                        wytrwałości.

(*) copyright kevin smith aka silent bob
              • Gość: leppah Re: Zwykłe rondo? Nic podobnego!!! IP: *.crowley.pl 02.08.06, 14:54
                > Odnośnie sensowności ronda - w tej chwili stoi się w korkach mimo że outletu
                > jeszcze nie ma - powodem jest Graniczna. Jak myślisz - co się stanie, kiedy
                > pojawi się jeszcze zjadz z Garnicznej na AOW i co wygeneruje PRAWDZIWIE WIELKIE
                > KORKI?

Upraszczasz. Sama Graniczna wcale nie jest jedynym generatorem korków. Są nimi
                również przejazd kolejowy oraz nieszczęsne przystanki autobusowe na Mińskiej
                przy zjeździe na Tyrmanda oraz sam zjazd na Tyrmanda (tam chyba też by się
                przydało rondo ;) ).
                Poza tym nie powiedziałbym żeby korki rosły. Utrzymują się w normie. Ostatnio
                nawet z rana (o 7) jak wychodzę do pracy to czasami w ogóle ich nie ma a ruch
                jest niewielki. Jak w końcu zrobią tę nieszczęsną estakadę na Klecińskiej to
                będzie kolejny krok ku normalizacji, ponieważ sporo ludzi objeżdża Klecińską
                przez Muchobór Wlk.
                • wromario Re: Zwykłe rondo? Nic podobnego!!! 02.08.06, 17:02
                  Gość portalu: leppah napisał(a):

>
                  > Upraszczasz. Sama Graniczna wcale nie jest jedynym generatorem korków. Są nimi
                  > również przejazd kolejowy oraz nieszczęsne przystanki autobusowe na Mińskiej
                  > przy zjeździe na Tyrmanda oraz sam zjazd na Tyrmanda (tam chyba też by się
                  > przydało rondo ;) ).

Zgoda, jest jednym z elementów wywołujących całe zamieszanie. Jednak dzieje się
                  tak, jeszcze przed wybudowaniem AOW i inwestycji planowanych na terenach
                  przyległych do niej. Weź również pod uwagę rozwijające się lotnisko. Sam outlet
                  mógłby się obyć i bez ronda - Tesco na długiej jakoś nie wywołuje zamieszania,
                  mimo raptem dwu klasycznych zjazdów.

> Poza tym nie powiedziałbym żeby korki rosły. Utrzymują się w normie. Ostatnio
                  > nawet z rana (o 7) jak wychodzę do pracy to czasami w ogóle ich nie ma a ruch
                  > jest niewielki.

Chyba mamy inne wyobrażnie o "normie". Może po prostu mieszkasz na Muchborze od
                  kilku lat.

> Jak w końcu zrobią tę nieszczęsną estakadę na Klecińskiej to
                  > będzie kolejny krok ku normalizacji, ponieważ sporo ludzi objeżdża Klecińską
                  > przez Muchobór Wlk.

Zrobi się naprawdę ciekawie, kiedy coraz większy ruch ze Smolca skierowany
                  zostanie osią inkubacji do Granicznej ;) Nie mam przekonania, że to rondo wiele
                  pomoże, jest jednak konieczne.
                  • bystrzak2000 Czy wiesz, że... 02.08.06, 19:15
                    wromario napisał:

> Zgoda, jest jednym z elementów wywołujących całe zamieszanie. Jednak dzieje się
                    > tak, jeszcze przed wybudowaniem AOW i inwestycji planowanych na terenach
                    > przyległych do niej. Weź również pod uwagę rozwijające się lotnisko. Sam outlet
                    > mógłby się obyć i bez ronda - Tesco na długiej jakoś nie wywołuje zamieszania,
                    > mimo raptem dwu klasycznych zjazdów.

Nie wiem, czy wiesz, ale zanim powstanie AOW Graniczna od ronda do AOW oraz
                    Strzegomska od ronda do OŚ zostanę przebudowane i poszerzone, więc zar\torów już
                    nie powinno być tak dużo.
                    • wromario Re: Czy wiesz, że... 03.08.06, 03:16
                      bystrzak2000 napisał:

> Nie wiem, czy wiesz, ale zanim powstanie AOW Graniczna od ronda do AOW oraz
                      > Strzegomska od ronda do OŚ zostanę przebudowane i poszerzone, więc zar\torów
                      > już nie powinno być tak dużo.

Mam nadzieję, że przejazd przez Muchobór do centrum będzie szybszy. Trudno mi
                      sobie wyobrazić jednak szybkie poszerzenie Strzegomskiej, które przecież wiąże
                      się chyba z pociągnięciem linii tramwajowej. Oby to moja wyobraźnia zawiodła.
                      • Gość: artek Re: Czy wiesz, że... IP: *.wro.vectranet.pl / 88.156.80.* 03.08.06, 07:42
                        > Mam nadzieję, że przejazd przez Muchobór do centrum będzie szybszy. Trudno mi
                        > sobie wyobrazić jednak szybkie poszerzenie Strzegomskiej, które przecież wiąże
                        > się chyba z pociągnięciem linii tramwajowej.

bystrzak napisał o przebudowie strzegomskiej do oś - (o)bwodnicy (ś)ródmiejskiej
                        czyli do skrzyżowania z nowodworską - rzeczywiście będzie niedługo.
                        a odcinek od oś do fabrycznej z estakadą nad torami i dalszy odcinek - jak to
                        się określa - ul. noworobotnicza przesunięta jest na kolejne lata.

• svarte_sjel Re: Czy wiesz, że... 03.08.06, 07:43
                        wromario napisał:
                        > Mam nadzieję, że przejazd przez Muchobór do centrum będzie szybszy. Trudno mi
                        > sobie wyobrazić jednak szybkie poszerzenie Strzegomskiej, które przecież wiąże

Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Regionalnym Portem Lotniczym -
                        zadanie 1 (ul.Strzegomska): 2007-2008, do dofinansowania z UE.

Przebudowa Granicznej ma mieć miejsce w tym samym czasie i własnie dlatego wtedy
                        dopiero będzie ona wpięta w rondo,
                      • garym Re: Czy wiesz, że... 03.08.06, 13:50
                        Po wybududowaniu, a moze nawet w trakcie budowy AOW problem zniknie bo Zwirki i
                        Wigury zostanie odcieta. W ten sposb zmniejszy sie ruch z poza Wroclawia.
                        Wybudowanie Klecinksiej odciazy Minska osobami omijajacymi korki. Jak juz
                        kilkakronie pisalem budowa kilku dodatkowych drog
                        - trasy czeskiej
                        - AOW
                        - lacznika strzegomskiego
                        - osi inkubacji przemyslowej
                        sprawi ze powstanie cos na ksztalt obwodnicy MW, a na samym osiedlu dominowal
                        bedzie ruchlokalny
    • odif1 Re: Wiadukt na Strzegomskiej na początku września 02.08.06, 14:57
      A co z dojazdem na lotnisko od południa Wrocławia (od węzła bielańskiego), z
      którego to kierunku na lotnisko jedzie się z dużej części województwa? Obecny
      dojazd wąskimi i krętymi uliczkami to koszmar, pomijam już jeszcze
      koszmarniejsze oznakowanie. Czy nie można np. utwardzić nawierzchni ul.
      Buczackiej co znacznie ułatwiłoby dojazd do lotniska od południa?
      • elmumio Re: Wiadukt na Strzegomskiej na początku września 19.08.06, 17:48
        No i jak będzie wiadukt zowu będą korki Strzegomska-Robotnicza.I nikt mi nie
        powie ,że nie.Jeżdżę tamtędy od lat.Jak nie ma zamkniętego przejazdu jest ok.
        wszystko jedzie.A jak będą się łączyć dwie drogi,będą wieczne postoje.Oby tylko
        było pierwszeństwo przejazdu dla Robotniczej,tam,gdzie autobusy,bo inaczej
        czarno to widze zupełnie.Ten wiadukt to pomyłka.Powinien być postawiony dopiero
        przy przebudowie Strzegomskiej,z linią tramwajową oczywiście.W chwili obecnej
        to wyrzucone pieniądze.Obym się mylił,ale poprostu wraca to,co juz było,czyli
        dwie wąskie drogi łączą się w jedną,też wąską.No i korek...
        • bystrzak2000 Re: Wiadukt na Strzegomskiej na początku września 19.08.06, 19:33
          elmumio napisał:

> A jak będą się łączyć dwie drogi,będą wieczne postoje.Oby tylko
          > było pierwszeństwo przejazdu dla Robotniczej,tam,gdzie autobusy,bo inaczej
          > czarno to widze zupełnie.

Pierszeństwo będzie jak dotychczas, czyli z Robotniczej.

> Ten wiadukt to pomyłka.Powinien być postawiony dopiero
          > przy przebudowie Strzegomskiej,z linią tramwajową oczywiście.W chwili obecnej
          > to wyrzucone pieniądze.Obym się mylił,ale poprostu wraca to,co juz było,czyli
          > dwie wąskie drogi łączą się w jedną,też wąską.No i korek...

Po pierwsze nie wiadomo kiedy powstanie nowy wiadukt, a ruch jest tam spory, a
          tragedia jest jak z WPP wyjeżdżają Tiry i blokują Fabryczną i Wagonową, więc
          wiadukt mimo wszystko jest potrzebny. Po drugie jak wybudują nowy wiadukt, to
          ten będzie można zainstalować gdzie indziej :-) A po trzecie nie obawiałbym się
          tej wąskości, bo po tym jak przebudowano nieco skrzyżowanie Robotniczej ze
          Strzegomską, to ruch odbywał się tam w miare płynnie (czego nie można było
          powiedzieć przed przebudową tego skrzyżowania).
          • elmumio Re: Wiadukt na Strzegomskiej na początku września 19.08.06, 22:45
            bystrzak2000 napisał: ..
            >
            > Po pierwsze nie wiadomo kiedy powstanie nowy wiadukt, a ruch jest tam spory, a
            > tragedia jest jak z WPP wyjeżdżają Tiry i blokują Fabryczną i Wagonową, więc
            > wiadukt mimo wszystko jest potrzebny. Po drugie jak wybudują nowy wiadukt, to
            > ten będzie można zainstalować gdzie indziej :-) A po trzecie nie obawiałbym
            się
            > tej wąskości, bo po tym jak przebudowano nieco skrzyżowanie Robotniczej ze
            > Strzegomską, to ruch odbywał się tam w miare płynnie (czego nie można było
            > powiedzieć przed przebudową tego skrzyżowania).
            Jaka przebudowa?Nie przypominam sobie w ciągu ostatnich 30 lat.Chyba że mowa
            jest o przesunieciu wlotu jednej ulicy w druga za pomocą plastikowych słupków?
            Bo budowa pasa do skrętu do WSB nie ma tu żadnego znaczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka