Dodaj do ulubionych

Redakcjo! Pytanie o tanie połączenia lotnicze

11.08.03, 17:43
Witam!

Skasowaliście Państwo dzisiaj założony przeze mnie wątek "tanie połączenia
lotnicze dla Wrocławia", traktując go zapewne jako komercyjny spam. Jeżeli
naruszyłem zasady forum, to biję się w piersi i przepraszam. Ale może jednak
to SMS-owe głosowanie nie jest tylko nabijaniem czyjejś kabzy. Aktualnie
wątki o tym głosowaniu są obecne na forum gdańskim (wątek "zagłosuj na
Gdańsk"), krakowskim ("tanie latanie - głosowanie"), katowickim ("mam za to
płacić?") i szczecińskim ("Low Costy dla Szczecina") a dyskusja o ofercie
firmy GetJet trwa na formum poznańskim i rzeszowskim. Głupio się jakoś czuję
na myśl, że od tego głosowania rzeczywiście mogłoby coś zależeć ;) Z drugiej
strony rzeczywiście nie wygląda to na poważne badanie marketingowe...

Pozdrawiam

Bolek
Obserwuj wątek
          • bolek5 Re: wielka ściema 12.08.03, 00:17
            Witam!

Jest w I-necie strona firmy, przedstawiającej się jako lotnicza ;), która
            obwieszcza iż zamierza uruchomić tanie połączenia lotnicze niektórych miast
            Polski z Europą (taki polski Ryan Air). Firma ta prosi, aby za pomocą SMS-ów
            poinformować ją, z jakich miast chcielibyśmy startować i jakich usług
            oczekujemy na pokładach ich samolotów. Do tego gra z nagrodami w postaci
            biletów na przeloty tą linią i telefonów komórkowych. Rafis ma chyba rację. To
            jest raczej ściema. Jak to rano czytałem musiałem być jeszcze niedobudzony.
            Teraz sobie przejrzałem ich regulamin i myślę, że nie ma o czym gadać. Jedyne,
            co mi nie gra to oferta nagród w postaci biletów na ich loty. Albo
            przefajnowali z kamuflażem albo rzeczywiście mają jakieś awionetki latające do
            Londynu ;)

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie

Bolek
            • Gość: maja Re: wielka ściema IP: *.ipt.aol.com 12.08.03, 08:35
              > co mi nie gra to oferta nagród w postaci biletów na ich loty. Albo
              > przefajnowali z kamuflażem albo rzeczywiście mają jakieś awionetki latające
              do
              > Londynu ;)
              >
              > Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie
              >
              > Bolek

po drugie po co im spam SMSow???
              • akm Re: wielka ściema 12.08.03, 08:51
                Myślę, ze to akcja marketingowa, mająca na celu upowszechnienie marki (a przy
                tym, jak sądzę, samospłacająca się ;)).
                To w końcu realnie istniejąca firma, która posiada realne samoloty, i która,
                jak dostanie zezwolenie, będzie obsługiwała tanie połączenia lotnicze.
                Nie zdziwię się, jak "zwycięzca" plebiscytu poleci do Londynu całkiem niezłym
                Airbusem.

"WARSZAWA (Reuters) - Pierwsze w Polsce tanie linie lotnicze rozpoczną
                działalność jesienią. Pod marką GetJet, Regionalne Linie Lotnicze Silesian Air
                zaoferują regularne loty do Londynu, Paryża i Rzymu, powiedzieli w piątek
                przedstawiciele firmy.

"Ceny biletów w jedną stronę będą zaczynały się od 99 złotych" - zapowiedział
                Janusz Sitarz reprezentujący właścicieli linii. Dokładny cennik i rozkład lotów
                ma być znany w ciągu miesiąca.

Linie lotnicze Silesian Air należą w 51 procentach do spółki TSB Holding.
                Udziałowcem jest też Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające
                katowickim lotniskiem Pyrzowice, z którego startować będą samoloty GetJet.

Według przedstawicieli GetJet, firma rozważa współpracę również z pozostałymi
                lotniskami lokalnymi w Polsce, natomiast potencjalnie trudne negocjacje ze
                stołecznym portem lotniczym odbędą się "w drugiej kolejności". Nadal prowadzone
                są rozmowy z wybranymi lotniskami w punktach docelowych.

GetJet zamierza zaoferować także takie usługi komplementarne jak transport na
                lotnisko, pośrednictwo przy wynajmie noclegów oraz sprzedaż towarów w sklepie
                bezcłowym.

GetJet nawiązał współpracę z producentem samolotów Airbus, którego maszyny ma
                wziąć w leasing. Międzynarodowe loty GetJet obsługiwane będą przez model A320,
                który maksymalnie może zabrać na pokład 179 pasażerów.

"W zeszłym tygodniu mieliśmy audyt ze strony Airbusa. Zaczynamy od dwóch
                samolotów" - powiedział dzeinnikarzom przedstawiciel linii. Potwierdził też
                informacje prasowe, że docelowo flota GetJet może liczyć nawet do ośmiu maszyn
                produkcji Airbusa.

GetJet jako pierwszy w Polsce pójdzie w ślady tanich linii lotniczych, takich
                jak Ryan Air czy EasyJet. Oferujący przeloty po przystępnych cenach
                przewoźnicy, którzy odnieśli już duży sukces w krajach zachodnich, nie
                rozpoczęli jeszcze ekspansji na wschodzące rynki europejskie.

Planowane wejście Polski do Unii Europejskiej wymusza liberalizację polskiego
                rynku przewozów lotniczych, obecnie w większości kontrolowanego przez
                narodowego przewoźnika PLL LOT"
                • bolek5 Re: wielka ściema 12.08.03, 09:30
                  Witam!

akm napisał:

> Myślę, ze to akcja marketingowa, mająca na celu upowszechnienie marki (a
                  przy
                  > tym, jak sądzę, samospłacająca się ;))

Reklama? To możliwe... Tak czy inaczej - spamowałem. Mea culpa

Pozdrawiam

Bolek
              • bolek5 Re: wielka ściema 12.08.03, 09:27
                Witam!

Gość portalu: maja napisał(a):

> po co im spam SMSow???

Bo to nie są zwykłe SMS-y. Koszt połączenia = 1 zł + VAT czy jakoś tak ;)

Pozdrawiam

Bolek
                • Gość: Rafis Re: wielka ściema IP: *.wro.vectranet.pl / 10.10.2.* 12.08.03, 10:00
                  Wszystko sie zgadza: firma istnieje, będa połączenia itp. ale niech nikt sie
                  niie łudzi, że jego głos wpłynie na byt jakegoś połączenia bo o tym decyduje
                  ekonomia :)
                  Pracownicy marketingu tej firmy chyba czytali nasze fora, widzieli te
                  wszystkie "patriotyczne" kłótnie i wiedzą, że niektórzy zrobią wszystko żeby
                  miec takie połączenie u siebie w mieście.Na przykład taki P.B. pewnie wysłał z
                  5 sms-ów na Poznań :)
                  • Gość: P.B Re: wielka ściema IP: *.czerwonak.sdi.tpnet.pl 12.08.03, 10:07
                    Gość portalu: Rafis napisał(a):

> Wszystko sie zgadza: firma istnieje, będa połączenia itp. ale niech nikt sie
                    > niie łudzi, że jego głos wpłynie na byt jakegoś połączenia bo o tym decyduje
                    > ekonomia :)
                    > Pracownicy marketingu tej firmy chyba czytali nasze fora, widzieli te
                    > wszystkie "patriotyczne" kłótnie i wiedzą, że niektórzy zrobią wszystko żeby
                    > miec takie połączenie u siebie w mieście.Na przykład taki P.B. pewnie wysłał
                    z
                    > 5 sms-ów na Poznań :)

Pewnie taki Rafis wysłał 2 razy więcej SMSów niż P.B

P.S
                    Nie wysyłałem i nie bedę wysyłał SMSów, są lepsze sposoby na monitorowanie
                    rynku i badanie zapotrzebowania na ten typ usług.
    • red_rk Re: Redakcjo! Pytanie o tanie połączenia lotnicze 12.08.03, 10:32
      Skasowałem, bo to jednak był spam. Sami to stwierdziliśmy.
      Jednak cały czas istnieje inny wątek dotyczący tej samej sprawy. Różnica między
      nimi jest jedna: wątek nieskasowany jest informacją z linkiem do strony
      Gospodarki + linkiem do firmy, a skasowany wątek był jedynie zachęcaniem do
      wysyłania sms-ów za 1,22 zł.
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=72&w=7367446
      --
      pozdrawiam
      Radosław Krąpiec
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka