Dodaj do ulubionych

Rozstanie z rodziną – jak sobie poradzić

26.09.16, 07:04
Zastanawiam się jak rodzice pracujący za granica, pozostawiający najbliższych (żony, dzieci w PL) radzą sobie z rozstaniem. Mam doła jak wyjeżdżam na delegację na kilka dni i odliczam czas do powrotu do domu żeby się z bliskimi zobaczyć. Wracając jestem szczęśliwy że już nie prędko będę musiał wyjechać. Osoby pracujący za granicą wracają do PL na kilka dni po czym wyjeżdżają na kilka miesięcy. Czy do takiego życia można się przyzwyczaić? Człowiek uodparnia się na rozstanie? 
Obserwuj wątek
  • Gość: x a co maja powiedziec osoby IP: *.hsi05.unitymediagroup.de 26.09.16, 19:53
   pracujace na morzu?
   • krzycho8080 Re: a co maja powiedziec osoby 27.09.16, 06:54
    Dobra niewazne gdzie. Pytanie dotyczylo koniecznosci regularnych rozstan z rodziną jak sobie z tym radzic
  • Gość: LiMaK Re: Rozstanie z rodziną – jak sobie poradzić IP: *.cable.cablecomm.ie 08.10.16, 00:07
   ja staram sie co 6 tyg przyjechac na 5-6 dni, po za tym mam codzienny kontakt poprzez urządzenia elektroniczne(tel.,komp.) świadomośc ,że kiedyś wróce dodaje mi otuchy a wiem że wróce bo już raz tak było.pytasz czy można sie przyzwyczaić - tak można. czy można uodpornić sie na rozstanie - nie powinno ale mozna ponieważ brak kontaktu fizycznego między ludzmi bliskimi tak właśnie powoduje
  • mccudden Re: Rozstanie z rodziną – jak sobie poradzić 08.10.16, 16:44
   zmień pracę, zamiast lamentować nad sobą. Uwielbiam takie wydumane nieszczęścia, jak Twoje. Na dwa ostatnie odpowiem w drodze łaski:

   -można przyzwyczaić się do wszystkiego
   -najszybciej odpowiedź znajdziesz na terapiach uzależnień. Polecam AA, mormoni też mają niezłą szkołę, lub ewentualnie półroczna terapia u benedyktynów z klauzulą milczenia.
  • tomas-1974 Re: Rozstanie z rodziną – jak sobie poradzić 13.10.16, 13:24
   Można się przyzwyczaić, choć czym człowiek starszy tym bardziej ciągnie do rodziny, do Polski. Ja po 12 latach za granica własnie czuję coś takiego i staram się co parę tygodni lecieć do Polski choć na parę dni. Ale mam znajomych, którzy mają partnerów, dzieci i takiej potrzeby nie czują.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka