Dodaj do ulubionych

Problem z zalozeniem konta w banku

21.09.05, 18:06
Witam,
Pracuje od niedawna w Anglii. Praca jest oficjalna a wynagrodzenie powinno
byc przelewane na konto bankowe. Niestety tutaj pojawiaja sie problemy.
Pomimo tego iz mieszkam tutaj, musze miec dokument potwierdzajacy moj adres.
Bylem w 2 bankach i tam nie akceptuja np. rachunku za TV lub internet. Co
robic?
Moze ktos z Was ma doswiadczenie w tej sprawie, wie jak i w jakim banku
powinienem zalozyc konto.
Z gory dziekuje za pomoc.

Roger

Obserwuj wątek
      • smutnybelg Dobra rada. Polecam bank HSBC 28.09.05, 21:08
        Wiekszosc moich znajomych chwali sobie ten bank. Idziesz do banku z paszportem,
        dowodem osobistym (badz prawem jazdy) zaswiadczenia od pracodawcy o zarobkach i
        po 15 minutach masz konto. Tydzien pozniej dostajesz karty (daja kredytowa
        MasterCard) na adres domowy. Proste i bez klopotu jak to z innymi bankami bywa.
        Naprawde warto.
        • korkix78 W LLoydsie najlatwiej 03.10.05, 06:49
          Troszke przyznam zamotaly mnie Wasze posty.
          To chyba nie tylko zalezy od banku,ale takze filii,a moze nawet -chcialbym sie
          mylic- w jakims stopniu od obslugujacej osoby ?
          W moim przypadku NAJWIECEJ problemow robili wlasnie w wspomnianym wyzej
          Barclaysie (chcieli dwoch niezaleznych dowodow ze mieszkam tam gdzie mieszkam,
          nie akceptujac np urzedowego pisma z Home Office!) HSBC juz troche mniej, a
          majac ten sam zestaw dokumentow na 6 bankow, konto zaoferowal mi Lloyds.
          Jednak nie zdziwie sie, jesli w innym miescie jest juz inaczej,poza tym ponad
          rok juz minal, czas tez laczy sie ze zmianami..
          • ewmag Re: W LLoydsie najlatwiej 17.10.05, 13:41
            To chyba rzeczywiscie zalezy od oddzialu i czlowieka, na ktorego trafisz. U
            mnie w Barclays trzeba bylo miec potwierdzenie adresu, uznali rachunek z BT, z
            tym ze dopiero jak dostalam poprawiony, bo najpierw zrobili mi w nazwisku blad
            (1 litera) i tego nie chcieli uznac, ale mam znajomych, ktorzy otworzyli konto
            tylko z paszportem. Moze trzeba sie troche powyklocac?
          • korkix78 Re: Dobra rada. Polecam bank HSBC 17.01.06, 10:28
            Nie ma co porownywac USA z UK,
            W USA zalozylem konto z wkrotce karta po tygodniu pobytu na stolowce wcinajac
            obiad (uwaga: pisze 100% serio). Tam prawie nikt nic nie sprawdzal
            (przynajmniej 4 lata temu, to bylo po atakach), w sumei majac SSN i jakiejs ID
            mozna zalatwic prawie wszystko.
            W UK jest zupelnie inaczej
        • o90 Dobra rada. Ja NIE Polecam HSBC 17.01.06, 02:20
          mam tam drugie konto. pierwsze mam w RBS i polecam RBS.
          HSBC to pomylka.
          niby jest obsluga przez neta ale i tak wszystko trzeba zalatwiac w oddziale
          customer service na poziomie ZERO
          moja dziwczyna do dzisiaj nie ma karty cashline o debit czy credit nie wspomne
          mamy karty innych bankow tylko HSBC robi problemy. DEBILE
    • oblazen Re: Problem z zalozeniem konta w banku 17.10.05, 21:16
      Hej.Jesli jestes w Anglii krocej niz 3 miesiace, to Barclays akceptuje jako
      potwierdzenie adresu polskie prawo jazdy (stare albo nowe). Nie daj sobie
      wmowic ze jest inaczej - nie wszyscy pracownicy o tym wiedza, wiec musisz
      naciskac. Oprocz tego bank zada wszystkich mozliwych dokumentow: dowodu
      osobistego, paszportu, kontraktu z pracodawca, listu od pracodawcy. Jesli masz
      juz list z NIN to on rowniez moze posluzyc jako potwierdzenie adresu.
      Pozdrowienia i powodzenia! ;)
      • lol21ndm Re: Problem z zalozeniem konta w banku 17.10.05, 23:45
        oblazen napisała:

> Hej.Jesli jestes w Anglii krocej niz 3 miesiace, to Barclays akceptuje jako
        > potwierdzenie adresu polskie prawo jazdy (stare albo nowe).

Fakt. Jednak chyba z nowym latwiej. Bylam przy rozmowie o zalozenie konta.
        Gosciu nie mial paszportu, i mial tylko stare prawo jazdy. Babka dzwonila
        gdzies tam, by jej opisali, jak ma wygladac. Wszystko sie zgadzalo, za
        wyjatkiem koloru stempla!!! (Juz nie pamietam, ale chyba mial tuszem czerwonym
        zamiast fioletowym czy jakos tak.) Konto otworzyli, ale trzeba sie bylo
        napocic... ;)
    • luki9222 Re: Problem z zalozeniem konta w banku 17.10.05, 21:42
      pracowalem w londku 4 lata temu na czarno. jezeli masz problem z zalozeniem
      konta popros pracodawce o list z twoimi danymi i powinienies zalozyc konto bez
      problemu.ja mam do dzis w barclays. jedz na notting hill, tam w barclays jest
      polka. blondynka. wszystko ci powie.
    • mojkolejnymailktoregozapomne Re: Problem z zalozeniem konta w banku 17.10.05, 22:52
      najlatwiej rzeczywiscie w lloydsie ale polecalabym ci odwiedzic najpierw
      cooperative bank w ktorym od reki dostaniesz konto z karta ktorej mozne uzywac
      w internecie m.in. do bookowania biletow lotniczych. wymagaja np paszportu i
      rachunku za telefon stacjonarny. najlepiej wez ze soba wszystkie mozliwe
      dokumenty typu home office, jakakolwiek korespondencja z inland revenue, druk
      oplaty za council tax, rachunki, po prostu wszystko, co masz. a pomijajac
      wszystko powyzsze to wymien prawo jazdy na angielskie i dostaniesz konto bez
      proszenia sie. prawo jazdy wymienia sie idac na poczte i proszac o stosowny
      druk, ktory nalezy wypelnic, odeslac ze zdjeciem, paszportem (lub dowodem) i
      dowodem wplaty (teraz to kosztuje ok 40 funtow) i oni ci odesla nowe prawko po
      2 tygodniach.
      pozdrawiam
      kasia
    • dzikuj1 Re: Problem z zalozeniem konta w banku 17.01.06, 08:39
      najprościej założyć konto w building society,zazwyczaj wymagają tylko
      payslipa,ew.umowy na wynajem domu lub mieszkania,często potrzeba listu z inland
      revenue.minusem konta w bs jest mała ilość bankomatów danego bs(zazwyczaj
      występują lokalnie),a za korzystanie z bankomatu sieci bankowej płaci się prowizję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka