Dodaj do ulubionych

darmowe kursy angielskiego

06.06.06, 21:01
witam, w lipcu wybieram sie do Manchester'u poszukac pracy itp itd, ale mam
inne pytanko, mianowicie, czy w Manchesterze sa darmowe kursy jezykowe (wiem
ze takowe sa w Londynie, prowadzone sa w college'ach i tym podobnych). gdzie
ewentualnie mozna szukac np. ogloszenia w gazecie?
Obserwuj wątek
    • pati.zop78 Re: darmowe kursy angielskiego 07.06.06, 02:31
      oficjalnie prawo do takich kursow maja tylko osoby mieszkajace w UK, a nie
      przebywajace tu tymczasowo.
      na takie kursy zwykle straaaasznie dlugo sie czeka. u nas (Bradford) np. min 1
      semestr (4 mies). czesto zaczynaja sie tez tylko 3-4 razy w roku.
        • mika751 Re: darmowe kursy angielskiego 07.06.06, 10:48
          Mozesz tez isc do Citycouncil, tam na pewno maja informacje o darmowych kursach
          jezykowych. W Dundee, gdzie mieszkam kursy takie organizowane sa dla
          pracujacych obcokrajowcow, potrzebne jest zaswiadczenie o pracy. Chociaz nie
          jest to mus, bo moja bratowa chodzila na taki kurs, mimo, ze nie pracowala.
          Czas oczekiwania tez nie jest az tak dlugi, ale to pewnie zalezy od miasta.
          Pozdrawiam
          m
          • pati.zop78 Re: darmowe kursy angielskiego 07.06.06, 23:11
            chodzilo mi o to, ze takie kursy nie sa przeznaczone dla osob przebywajacych tu
            turystycznie a dla tych dla ktorych obecnym miejscem zamieszkania jest UK.
            czesto college wymagaja jakiegokolwiek potwierdzenia tego wlasnie faktu. nie dla
            wlasnej satysfakcji. najczesciej wymaga tego instytusja, ktora te kursy
            finansuje. szczegolnie, gdy pieniadze wyplacane sa na kazdego studenta osobno.
    • iva.s Re: darmowe kursy angielskiego 14.06.06, 13:05
      Witam,fakt kursy sa w prawie kazdym miescie,nie trzeba byc zatrudnionym,czas
      oczekiwania jest uzalezniony od ilosci chetnych,poniewaz ilosc miejsc w grupie
      jest ograniczona,kazda biblioteka posiada informacje gdzie jest najblizsza
      placowka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka