Dodaj do ulubionych

pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii.

06.02.07, 19:48
chcemy wyjechać z mężem do pracy w anglii.szukamy chętnych bo zawsze więcej
osób to jest rażniej.być może jest ktoś kto się obawia jechać sam.pracy
jeszcze nie mamy.natomiast mamy trochę namiarów i będziemy już szukać na miejscu.
Obserwuj wątek
    • sylka_stajenka Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 19.02.07, 18:08
      mam na imie Jacek i tez chcialbym wyjechac do Angli za praca, faktycznie w
      kilka osob to zawsze razniej i podzielam ten pomysł. Mieszkam koło Poznania i
      chcialbym wyjechac jak najszybciej byloby to mozliwe, z zawodu jestem krawcem
      ale mysle ze nie tylko w tym zawodzie moglbym tam pracowac. Jezeli panska
      oferta jest nadal aktualna prosze podac jakis kontakt.
      prosze sie nie sugerowac nazwa konta, poniewaz pisze z poczty corki, gdyz nie
      posiadam swojej, a ona pomaga mi szukac pracy chociazby w internecie pozdrawiam
      Jacek Smolarek
    • roman986 Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 26.02.07, 13:13
      Jestem tez zainteresowany wyjazdem do pracy w Anglii,popieram ta inicjatywe
      wspolnego wyjazdu i obawiam sie sam jechac, w grupie zawsze jest lepiej,
      namiaru na prace nie mam i trzeba byloby szukac na miejscu, ja nie znam jeszcze
      jezyka, w grupie moze bym sobie jakos radzil i uczyl sie na miejscu praktycznie.
      Interesuje mnie praca jaka mozna bedzie otrzymac i dobrze platna co jest
      najwazniejsze, i sprawy zakwaterowania, prosze o kontakt, moj e-mail: roman
      _zasadny@poczta.onet.pl, podam jeszcze raz:roman_zasadny@poczta.onet.pl
      pozdrawiam i zycze powodzenia
      • wlodawiak435 Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 14.10.07, 16:03
        Słuchaj Mireczku Wesołowski z Włodawy,kiedy zobaczylem Twój post to szczerze pisząć,zatkalo mnie a to dla tego,ze wyobraziłem sobie Ciebie w roli pracownika za granica,masz szczęście ze to tylko internet i wirtualia!Myśle,ze kazdy kto by Cie poznał jako człowieka czy nawet pracownika za granica,żalował by tego do końca zycia i spalił by się ze wstydu,jestes kryminalista i alkocholik z "żółtymi papierami" i wiem doskonale co znzczy zabrac do pracy za granica taka osobowość jak Ty,malo!mysle ze nie jedena osoba domyśli się o czym pisze.Włodawa to nie zbyt duze miasto i też nie male ale wiem jedno,kazdy Cie zna i wie kim naprawde jesteś...Wstyd!
      • gregonek Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 25.05.07, 15:41
        witam wszystkich zainteresowanych wspolnym wyjazdem.. w jaki region Anglii
        chcecie uderzac?;-) byc moze moglbym pomoc gdyz juz jakis czas jestem w UK i
        chetnie sie podziele wiedza, pomoge, poradze, podpowiem.. jak macie jakies
        pytania odnosnie wszystkiego piszcie smialo;-P
        pozdrawiam wszystkich zdeterminowanych.. ja tez tak zaczalem, w ciemno i z
        kilkoma funtami w kiedzeni..
            • niepokorna7 Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 18.06.07, 22:37
              czesc
              Wiesz moze juz cos wiecej o pracy przy zbiorach? Bardzo pilnie potrzebuje kasy,
              i szukam pracy. Mogłabym wyjechac na koniec lipca poczatek sierpnia!

Jesli cos wiesz to prosze odpisz , znalazlam jakies namiary na robote w
              niemczech przy pieczarkach ale dopiero w grudniu mialby byc wyjazd i to tylko na
              2 miesiace. A ja potrzebuje kasy pilnie juz teraz .
              Pomoz prosze ;-) moze pozniej pojedziemy do pieczarkowa razem , tylko zapisywac
              sie trzeba juz teraz i 600 posrednikowi ale praca jest pewna bo mam adres od
              osob ktore jezdza tam juz od kilku lat.

Napisz cos o "swoim poletku";)

Pa, pa caluje mocno
              niepokorna7@gazeta.pl
        • monmaz Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 26.05.07, 23:56
          Cześc
          Mam na imie Monika. Wraz z mężemi dziećmi chcemy wyjechac do Angli do pracy.
          Byliśmy tam juz na wyspach ale 9 lat temu i w dodatku dsami. Wrócilismy aby
          ukończyć studia. Niestety tutaj zycie jest tak brutalne że pomiimo
          wyklształcenia nie mamy pracy, dlatego szukamy jej w innym kraju. Jeśli mozesz
          powiedz jak znaleźć dobra prace - taka dzięki której będziemy mogli utrzymać
          naszą rodzine . Jak i gdzie załatwia sie mieszkanie i opczywiście szkołę dla
          dzieci. A moze masz mozliwośc załatwic prace
          Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
          • gregonek Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 02.06.07, 12:22
            witam "monmaz". oczywiscie mozliwosc zalatwienia pracy istnieje bezproblemowo
            jesli sie jest tu na miejscu;-) chetnie pomoge, oczywiscie w ramach pomocy
            rodakom a nie zeby miec z tego korzysc .a wiec, jesli znacie angielski (a
            pewnie znacie skoro byliscie tu juz i studiujecie/owaliscie), to bardzo
            zwieksza Wasze szanse na dobra prace. pierwszy sposob na znalezienie pracy:
            - JOB CENTER (odpowiedniki naszych urzedow pracy). wejdzie na strone
            www.jobcenter.gov.uk , tam beda kryteria szukania, na trzeciej stronie pojawi
            sie pytanie o post code (kod pocztowy miejsca ulicy na ktorej bedziecie
            mieszkac) mozecie wpisac moj WR11 4AP lub np. LU1 3JU (jest to luton). jest
            bardzo duzo ofert pracy teraz, probujcie. jak cos to pomoge, pojde zloze CV
            (jesli uderzalibyscie w moje strony;-)) zadzwonie dowiem sie szczegolow, w
            miare mozliwosci sprobuje Wam ulatwic start i znalezienie pracy..
            - drugi sposob to na przyklad skladanie CV wszedzie;-). chodzac teraz
            po ulicach mojego miasteczka widze na co ktorejs szybie ze potrzebuja
            menadzera,pomocnika,ekipe sprzatajaca itp. itd. jest bardzo wiele pracy..
            - ewentualnie jesli znacie jezyk komunikatywnie lub lepiej ;-) to moge
            Wam przeslac apliccation form (formularz aplikacyjny) z mojej firmy (fabryka
            salatek wielowarzywnych itp., bardzo fajna praca..wypelnicie odeslecie mi i ja
            to zloze w recepcji i umowie Was na interview.. tylko jest taka rzecz ze to
            interview moga Wam wyznaczyc z dnia na dzien, wiec przy tej opcji najlepiej
            jesli byscie gdzies juz w Anglii byli..
            odnosnie mieszkania: dzisiaj ide do agencji ktora zajmuje sie
            mieszkaniami,domami i pokojami do wynajecia to pozniej zostawie Wam namiary na
            taka przykladowa firme (www, telefon,adres).
            ze szkola dla dzieciakow nie ma problemu, w moim miasteczku bardzo duzo rodzin
            polskich z malymi dziecmi jest..
            gdybyscie mieli jakies pytania pytajcie smialo;-)
            pozdrawiam.
            gregonek.
            • dankazaba Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 02.06.07, 20:18
              gregonek, proszę cię o radę. muszę w ciągu miesiąca wyjechać, ale od czego
              zacząć , mam "nóż" na szyi. próbowalam przez polskie agencje, ale już zaczyna
              mnie to męczyć bo oferują byle co, zwlekają, zwodzą i żądają bóg wie jakich
              dokumentów. skomplementowałam już chyba wszystko.
              myślałam żeby wyjechać do anglii-obojętne jest mi gdzie- i na miejscu szukać
              pracy. radziło mi tak wiele osób. każdy zapewnia że w ciągu dwóch tygodni każdy
              znajdzie jakąś pracę. i ma to sens bo ominę pośredników. problem w tym że
              trochę obawiam się takiego wyjazdu w nieznane, bez zapewnionej pracy, nie wiem
              czy szybko znajdę sobie jakiś pokój, bo przeciez żeby chodzić po urzędach muszę
              być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. a jak nie wynajmę niczego to co -
              hotel, hostel?/na który pójdzie masa kasy/.
              poza tym obawiam się że mój angielski jest taki sobie - srednio komunikatywny,
              ale może jestem przewrażliwiona...
              jak poradziłeś sobie z problemami? pisałeś że twoje początki też były trudne
              • gregonek Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 04.06.07, 17:49
                hey Danusia!
                moje poczatki tesz byly trudne;-) pierwsza prace znalazlem po rowno dwoch
                tygodniach, takze to jest standard. tylko ze teraz zaczyna sie sezon i jest
                masa ogloszen o prace;-) w moim malym miasteczku i okolicach (ok.2-3tys. ludzi)
                jest ponad 250 ogloszen w samym necie + kilkadziesiat na szybach + kilkaset w
                prasie.. takze ten okres jest jaknajlepszy na wyjazd;-) hm. w sumie nie wiem o
                co chcialabys zapytac/co wiedziec. takze podaje CI moj numer gadu (2482340)
                zazwyczaj jestem po 16. (bo tak koncze prace) a w piatki i soboty wczesniej bo
                mam wolne.. ewentualnie gdybys chciala zadzwonic numer angielski
                (+447902705642) oraz mail (gregonek@gazeta.pl). pytaj o wszystko a w miare
                mozliwosci pomoge z calych sil bo wiem jak to jest byc w takiej sytuacji w
                jakiej teraz sie znalazlas (noz na gardle i wyjazd w ciemno)..
                pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje do uslyszenia.
                gregonek.
            • bristolczyk Bristol 09.06.07, 08:43
              www.localrecruit.co.uk/bristol/
              www.polski-bristol.net
              www.mojbristol.co.uk
              Jesli chcecie jakichs blizszych info o moim miescie-pytajcie
            • mariaugus Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 21.06.07, 22:28
              witam,ja właśnie szykuję się do wyjazdu.Wysłałam kilka cv na różne oferty pracy
              w Anglii, m.in.do firmy Airport Logistics oraz EmploymentChoice i szybko
              odpowiedzieli,więc może już będę miała pracę, bo wolałabym już jechać na coś
              załatwionego. Po kilku tygodniach jak znajdę tam odpowiednie lokum to ma do mnie
              dojechać mąż z dziećmi. Myślę,że przez internet można coś znaleźć. Czy ktoś coś
              wie na temat tych firm?
              Pozdrawiam i trochę się boję bo to ważna decyzja...
              ale mam wiarę,że się uda,że innym też się udało:))

P.S.Fajnie też czytać posty ludzi,którzy tam są i dzielą się tym z tymi co są
              jeszcze w Polsce.Dzięki wielkie za te wszystkie posty!!!
              mariaros
              • ivkan Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 23.06.07, 10:07
                czesc,z tej strony Iva.Szczerze zycze powodzenia i wierze ze Ci sie uda.Na
                pewno masz wsparcie ze strony męża,a to bardzo ważne.Ja tez sie zastanawiam nad
                wyjazdem,choc przyznam ze dużą przeszkodą jest język(kiedys sie uczyłam,ale
                zaniedbałam i teraz nad tym ubolewam...ale to inna historia).Chcialabym zeby
                starczyło i mnie odwagii i wiary......w Polsce nic mnie nie trzyma:-(.
                Gorąco pozrdawiam!!!
    • bristolczyk Polecam Bristol. 08.06.07, 14:35
      wciaz jeszcze niewielu Polakow, moze dlatego ze samoloty lataja tylko do Krakowa.
      Miast piekne, cieplo, slonecznie i sporo etatow, jest kilka agencji polskojezycznych
    • sunny1001 Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 23.06.07, 11:04
      Mieszkam w UK od ponad 2 lat, tez przyjechalem tu kiedys w ciemno bez niczego i
      jak widac przetrwalem ciezki okres, bo na poczatku bylo naprawde nieciekawie ze
      wzgledu na moj slaby jezyk w tamtym czasie. Wiec zycze wytrwalosci w realizacji
      planow. Udziele chetnie informacji na temat rynku pracy i jak sie przygotowac do
      wyjazdu najlepiej. Moj mail: jesmond@poczta.wp.pl Tel +447706930319... Pozdr.
      • makosg Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 27.06.07, 19:47
        Witam Was,ja i mój chłopak chcemy we wrześniu lub październiku wyjechać do
        Anglii,raczej zostać na dłużej,może i nawet na stałe,ale to się okaże
        później.Tylko nie wiemy czy znajdziemy tam pracę i czy coś się da wynająć.Może
        ktoś też planuje w tym okresie wyjazd.Wspólny wynajem bardziej się
        opłaca.Chcielibyśmy pracować np w jakiejś fabryce gdyż wykształcenie to mamy
        tylko średnie :-)
    • wux Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 02.08.07, 13:21
      Czesc.
      Jestem w srodkowej Anglii od kilku miesiecy.
      Nie radze jechac bez znajomosci jezyka, to oznacza wielkie trudnosci gdy nie
      masz tu znajomych. Choc znam osoby bez jezyka ktore sobie poradzily, ale na samo
      szczescie nie warto liczyc jesli planujesz zmienic swoje zycie

Mieszkanie warto zarezerwowac sobie jeszcze z Polski by oszczedzic sobie stresu,
      choc na miejscu nie powinno byc trudnosci, jest wiele agencji oraz ogloszen na
      wystawach sklepow.

Z praca podobnie, jest tu wiele agencji zatrudnienia - taki jest tu system,
      okolo 80% miejsc pracy jest w posiadaniu agencji - tak jest wygodniej dla
      pacodawcow. Prace mozesz znalesc po 2 dniach rownie dobrze jak po 2 tygodniach.
      Nalezy zarejestrowac sie we wszystkich mozliwych agencjach oraz chodzic do nich
      i przypominac sie codziennie - jesli cie zapamietaja, to juz polowa sukcesu,
      wtedy dopiero zaczynaja szukac ci pracy, bo widza ze ci na niej zalezy!

Balem sie strasznie przed wyjazdem, przygotowywalem sie z pol roku. Jechalem sam.
      Potrzebujesz wiary i odwagi na poczatku, ale potem zobaczysz jakie to wszystko
      latwe:)
        • wux Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 15.08.07, 01:10
          hekky napisała:

> Witaj!
          > Mam na imie Aneta i prawdopodobnie w połowie wrzesnia bedę jehcac do
          > znajomych w Cambridge. boje sie strasznie i nie wiem zupełnie jak
          > sie przygotować, jakie dokumenty sa potrzebne, ubezpieczenie jakieś.
          > Od czego zaczać przygotowania?

Czesc Aneta

Zacznij od jezyka:)
          Nie zapomnij dowodu, paszportu i prawa jazdy. Odbij je sobie dodatkowo na
          ksero, jedna kopie zostaw w domu, druga wez ze soba. To w razie utraty dokumentow.
          Jesli mowisz plynnie po angielsku, wez ze soba tlumaczenia swiadectw ze
          studiow, ukonczenia kursow i innych potwierdzajacych Twoje zdolnosci. Jesli
          nie mowisz - zostaw to, bez jezyka i tak Ci sie to nie przyda.

Przygotuj sie psychicznie, ze pierwsza praca moze nie byc szczytem marzen
          mlodej osoby, lecz nawet gdy trafisz do fabryki lub magazynu, praca tam jest
          na lepszym poziomie niz w Polsce. Dostajesz biale rekawiczki, hale sa czyste,
          co 2 godz. wyganiaja na przerwe.
          Gdy zaczniesz pracowac, powinnas wyslac formularz do HomeOffice w celu
          rejestracji w WRS, ale o tym dowiesz sie na miejscu, to latwe.

Ubezpieczenie na pewien okres dostaniesz udajac sie w Polsce do oddzialu NFZ-u
          po Europejska Karte Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zalatw to w ostatnim tygodniu.
          Natomiast w Anglii gdy zaczniesz pracowac, bedziesz ubiegac sie o przyznanie
          NIN-u, numeru ubezpieczenia. To kwestia wypelnienia formularza i odczekania 2
          tygodni.

Do bagazu spakuj tylko niezbedne rzeczy, po 2-3 sztuki z kazdej czesci
          garderoby. Torby sa nieznosnie ciezkie, zwlaszcza na obczyznie.

Zanim zaczniesz szukac pracy, kup angielski telefon (karte sim), agencje beda
          dzwonic do Ciebie. Nastepnie zaloz konto w banku, to wazna pozycja przy
          wypelnianiu formularzy.

I nastawienie, to najwazniejsze. Powtarzaj sobie wciaz ze bedzie ok, i
          zobaczysz, bedzie ok.

To wszystko.

Bylem niedawno w Cambridge, przepiekne miasto. Od razu poczulem chec
          studiowania. Niesamowite budynki, pelne zycia i mlodziezy ulice, ogromne
          ogrody przy uczelniach. Studenckie miasto... wlasnie - studenckie.
          Nie widzialem tam fabryk, magazynow. Nie mam pojecia jak jest tam z praca.

O reszte spytaj znajomych.

Powodzenia.
    • muchabzzz Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 10.08.07, 00:18
      Hej! Wraz z chlopakiem planujemy wyjazd pod koniec wrzesnia. Szukamy
      osob (najlepiej 2 par z Wawki) ktore beda chcialy wspolnie urwac sie
      z Polski i wynajac jakies mieszkanko. (Jesli jest ktos kto juz
      mieszka na wyspach i poszukuje wspollokatorów to rowniez prosba o
      kontakt.) Co sie tyczy miejsca wyjazdu to mysle ze kwestia
      dogadania. Nasz angielski jest na poziomie zadowalającym,
      umozliwiajacym komunikacje:) Na chwile obecna jestesmy na etapie
      poszukiwania pracy przez agencje posredniczace. Zobaczymy coz z tego
      wyniknie;) Pozdrawiam Wszystkich i podaje gg. 4236112 lub mail:
      perzynka@interia.pl - Marta
    • edith_78 Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 28.08.07, 21:53
      Mam zamiar wyjechać w listopadzie, zaraz na początku, dokładnie do
      Londynu. Jestem na etapie poszukiwań, (pracy, lokum, kontaktów)
      jednak mam wrażenie, iż kiepsko poruszam sie w tej materii, na dzień
      dzisiejszy nie mam nic prócz wiary w siebie i optymizmu. Jadę sama,
      pierwszy raz i było by mi napewno raźniej dzielic los żłótodzioba,
      emigranta. Proszę o jakies podstawowe wskazówki, o pomoc!!!
      Pozdrawiam Edyta
      • 30jaga Re: pomysł na wspólny wyjazd do pracy w anglii. 31.10.07, 12:56
        czesc edytko mam na imie jagienka jestem własnie w trakcie szukania pracy w
        angli tez mam wrazenie ze niebardzo mi to idzie nie wiem gdzie mam znalezc punkt
        zaczepienia równiez myslałam o wyjezdzie w ciemno ale sama mam troche stracha a
        chciałabym jak najszybciej wyemigrowac z polski odpisz jak mozesz pozdrawiam
        jagienka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka