Dodaj do ulubionych

Rezydencja podat. w Anglii- zakup domu w Polsce

29.07.08, 15:22
Ktoś kto posiada obywatelstwo polskie, ale jest rezydentem podatkowym w Angli (tam mieszka i pracuje)chce kupić nieruchomość w Polsce. Jakich dokumentów będzie wymagał od niego polski urząd skarbowy? Zaświadczenia o rezydenturze, udekumentowania angielskich zarobków, czy jeszcze czegoś innego? I co jeśli po kilku latach ta osoba postanowi przenieść z powrotem centrum interesów życiowych do Polski?
Obserwuj wątek
  • eksperci Re: Rezydencja podat. w Anglii- zakup domu w Pols 01.08.08, 14:55
   Jeżeli dochód w Wielkiej Brytanii osiągnięty był w 2007 roku lub później, wtedy obowiązuje ustawa o unikaniu podwójnego opodatkowania. Urzędowi Skarbowemu w Polsce należy przedłożyć dochód osiągnięty w Wielkiej Brytanii, wraz z informacja o zapłaconym podatku.
   Jeżeli natomiast dochód został osiągnięty przed 2007 rokiem, wtedy można, w myśl ustawy abolicyjnej, przedstawić dokumenty o uzyskaniu dochodu i zapłaconego podatku do pół roku od wejścia w życie ustawy. Jako, że roszczenia urzędu skarbowego przedawniają się po 5 latach, dochód osiągnięty przed pięcioma laty nie jest brany pod uwagę.
   Odnośnie dokumentów potwierdzających dochód i zapłacony podatek w Wielkiej Brytanii, są to P45, P60 jak i self-assessment dla samozatrudnionych.

   Pozdrawiam,
   Piotr Szuba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka