Dodaj do ulubionych

Cytat dnia (1): modlitwa

26.08.10, 15:51
Mt 6,5-7 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.

Znaczit, kościoły są pełne obłudników.
Obserwuj wątek
          • a000000 Re: Cytat dnia (1): modlitwa 07.09.10, 14:11
            Ogolone_jajka napisał:

> Nie ewangelii, tylko mojej interpretacji: w kosciolach siedza obludnicy.

i grzesznicy..... i to cały tłum. Ale święci też tam są...

> I w ogole skoro sam Jezus powiada, ze nalezy sie modlic we wlasnej izdebce, to
            > czemu Kosciol, nie slucha swego boga?? Przystepnie prosze.

tekst mówi, że modlić się należy w POKORZE. I szczerze, nie na pokaz.

"Boga", wskazując na Jahwe, piszemy wielką literą, zgodnie z zasadami gramatyki. W chrześcijaństwie Bóg jest imieniem własnym.

• aeki Re: Cytat dnia (1): modlitwa 07.09.10, 14:28
              Zerka jak to zerka, bronić będzie kleru. Za wszelką cenę.
              Komórka to taka mała izdebka, w której masz się modlić, a nie na masowe festyny i pielgrzymki transmitowane przez telewizję chodzić

zerko
              • aeki ojciec dyrektor i inni 07.09.10, 15:34
                (9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (10) Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus
                Mt 20

a w Rzymie jest tzw ojciec święty
                      • aeki Re: ojciec dyrektor i inni 09.09.10, 10:48
                        Azerka więcej finezji.
                        Chodzi o pojęcie ojca duchowego. Grzechem jest nazywać ojciec dysektor, a tym bardziej ojciec święty, no chyba że nauczanie Jezusa masz w d....

Co do rodzimego ojca to uwielbienie do niego, jaki matki ,oraz dzieci powinno być kontrolowane.

Mt 2
                        37) Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. (38) Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.
                        • aeki Re: ojciec dyrektor i inni 09.09.10, 10:50
                          mt2

(34) Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. (35) Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; (36) i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy
                        • 0golone_jajka Re: ojciec dyrektor i inni 09.09.10, 15:42
                          Masz rację. To nieźle pokręcone jest. No i m.in. dlatego żadna Isma ani Azerka nie odpowiedzą, bo same nie kumają o co lata.
                          A a propos kochania rodziców bardziej od Jezusa, to gdzieś czytałem o dziewczynce, która chodziła do przedszkola i która na imprezie rodzinnej wywołała ogromną konsternację odpowaiadając na pytania kogo kocha najbardziej. Otóż ona najbardziej na świecie kochała Jezusa. Kilkuletnie dziecko! A dlaczego - zapytała zdezorientowana ciocia. Bo jak ktoś nie kocha najbardziej Jezusa to idzie do piekła. Nie jestem pewien, ale chyba rodzice zabronili dziecku uczęszczać na religię w przedszkolu... Zresztą kiedyś chyba o tym tu pisaliśmy, jak jeszcze katechetka sion2 tu bywała. Ostatnio jej nie ma, a szkoda. No ale ona mnie nienawidzi za moje poglądy i trudne pytania :(
                          • aeki Re: ojciec dyrektor i inni 09.09.10, 16:54
                            Isma Azerka no i Maria, nie odpowiedzą też na pytanie dlaczego Jezus zwracając się do najświętszej panienki, zawsze dziewicy, mówił niewiasto.
                            Symptomatyczne.
                            2 z 4 ewangelistów nawet imienia, najświętszej panienki, zawsze dziewicy , chyba nie znali, bo nie podali.

No i apostołowie łącznie z Pawłem się nią nie interesowali. Nic na jej temat nie wzmiankowali.
                            • a000000 Re: ojciec dyrektor i inni 09.09.10, 17:23
                              aeki napisał:

>mówił niewiasto.

tak mówiono wówczas do kobiet. A niewątpliwie, Maryja facetem nie była. Tak się zwracał oficjalnie. Jak mówił w domu - nie wiemy.
                              Gdy będę miała przemówienie do tłumu też o swoim mężu powiem bardziej neutralnie.

Dlaczego tak mało ewangelia wzmiankuje o kobietach? Bo to było społeczeństwo patriarchalne. Kobiety były tłem. A słowa były kierowane do współczesnych, a więc we współczesnym języku.
                          • a000000 Re: ojciec dyrektor i inni 09.09.10, 17:16
                            0golone_jajka napisał:

> Masz rację. To nieźle pokręcone jest.

wcale nie jest pokręcone. Pierwsze przykazanie Dekalogu mówi: nie będziesz miał innych bogów przede mną.... czyli NIKT nie może być ważniejszy. I to ma sens. Bo jeśli Bóg najważniejszy, wówczas trzymamy się Jego praw... a jeśli człowiek najważniejszy - może nas namówić do złego.

Opowiastka z dzieckiem z przedszkola to przegięcie. Dla takiego dziecka najważniejsza jest mama - i to jest prawidłowa ścieżka rozwoju. Na dylematy transcendentne ma czas, aż dorośnie.

No ale ona mnie nienawidzi
                            > za moje poglądy i trudne pytania

nie pochlebiasz Ty sobie przypadkiem?

• a000000 Re: Cytat dnia (1): modlitwa 07.09.10, 16:38
                aeki napisał:

>bronić będzie kleru. Za wszelką cenę.

O winnych się nie upomnę, ale niewinnych to będę bronić!!!

Przypominam, że w naszym prawie wina musi być udowodniona. Samo oskarżenie nie wystarczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka