Dodaj do ulubionych

Bibila mówi prawdę!

19.07.11, 09:50
wiadomosci.onet.pl/cnn/odnaleziono-dowod-na-prawdziwosc-slow-biblii,1,4795796,wiadomosc.html
- ten watek polecam wszystkim tym ktorzy twierdzą że jest inaczej. Dlatego ci którzy publicznie drą bibilie lub mówia ze musiła ja napoisac ktos napruty ziołami po prostu kłamią lub nie wiedza co mówią
Obserwuj wątek
  • strikemaster Re: Bibila mówi prawdę! 19.07.11, 10:19
   Izraelscy archeolodzy odnaleźli pozostałości budowli, które mogą być biblijnym Miastem Króla Dawida. Byłby to koronny dowód na to, że starożytne imperium żydowskie opisywane w Biblii rzeczywiście istniało - donosi CNN.

   No i? Przecież nikt nie twierdzi, że wszystko w Biblii to bzdury. Biblia jest zbiorem mitów, a w mitach się jakieś prawdziwe zdarzenia i obiekty też zdarzają.
  • methinks Re: Bibila mówi prawdę! 19.07.11, 11:41
   No gdyby wszystko bylo zmyslone, to nikt by nie wierzyl w te klechdy - byloby to zupelnie bez sensu. A tu mamy od czasu do czasu prawdziwe wydarzenia majace uwiarygodnic ten caly cyrk. I jak widac, lykacie to jak dziewczeta na niemieckich filmach.
  • feel_good_inc Re: Bibila mówi prawdę! 19.07.11, 12:29
   oszolom-z-radia-maryja napisał:
   > wiadomosci.onet.pl/cnn/odnaleziono-dowod-na-prawdziwosc-slow-biblii,1,4795796,wiadomosc.html
   > - ten watek polecam wszystkim tym ktorzy twierdzą że jest inaczej. Dlatego ci k
   > tórzy publicznie drą bibilie lub mówia ze musiła ja napoisac ktos napruty zioła
   > mi po prostu kłamią lub nie wiedza co mówią

   Rozumiem, że w takim wypadku bajkę o Smoku Wawelskim także uznajemy za prawdziwą, ponieważ są niepodważalne dowody na istnienie Krakowa? ;)
  • irma223 Mahabharata również 19.07.11, 14:43
   oszolom-z-radia-maryja napisał:

   > Bibila mówi prawdę!
   > wiadomosci.onet.pl/cnn/odnaleziono-dowod-na-prawdziwosc-slow-biblii,1,4795796,wiadomosc.html

   "Izraelscy archeolodzy odnaleźli pozostałości budowli, które mogą być biblijnym Miastem Króla Dawida. Byłby to koronny dowód na to, że starożytne imperium żydowskie opisywane w Biblii rzeczywiście istniało - donosi CNN."

   Mahabharata również mówi prawdę:
   en.wikipedia.org/wiki/Dvaraka_%28historical%29
   www.youtube.com/watch?v=by4svWHy6tw
   Znajdowanie znalezisk archeologicznych nie jest jednak potwierdzeniem prawdziwości opowieści o tym czy innym bogu.
  • tanebo Re: Bibila mówi prawdę! 19.07.11, 18:39
   Ani mity ani prawda. Jeśli można by ją do czegoś przyrównać to do ulotek agitacyjnych rozrzucanych podczas rewolucji. Stary testament spisany był głównie podczas niewoli babilońskiej ku pokrzepieniu serc. I nie jest żadną kroniką. Wołodyjowski żył naprawdę. Nawet zginął tak jak w powieści. Ale "Potop" nie jest jego biografią. Podobnie jest z nowym testamentem. Pisali go ludzie którzy nigdy nie widzieli Jezusa. Ba! nawet nigdy nie byli w Jerozolimie. Prosty przykład. Jezus przepędza handlarzy ze świątyni. Każdy zna ten fragment biblii. Po pierwsze - handlarze nie handlowali w świątyni a na zewnętrznym dziedzińcu dla pogan. Po drugie - ten targ zajmował... ponad 14 hektarów. To był potężny targ. W święta pewnie jeszcze większy. I jeden suchy wieśniak wszystkich przepędził? Po trzecie - straż świątynna to 8 tysięcy chłopa uzbrojonego po zęby. Stali i patrzyli się. Nad nimi stało 2500 rzymskich legionistów i nieufnie im się przyglądało. Gdyby to co jest zapisane w biblii Jezus szybko skończyłby na palu po takim wyskoku. Pierwsza ewangelia powstał ok. 70 roku. Mniej więcej wtedy gdy zburzono świątynię. Dla żydów to był 11 września. Sadyceusze przestali istnieć. Na scenie zostały dwie żydowskie sekty: faryzeusze którzy dali początek współczesnemu judaizmowi i chrześcijaństwo. Obie próbowały podać jakieś uzasadnienie tego co się stało. Judaizm jako powód podał odstąpienie żydów od przykazań Boga. I podał milion nowych. Chrześcijaństwo wymyśliło... diabła. Wcześniej szatan był prokuratorem Boga. Dręczył takich ludzi jak Hiob. I nic nie miał wspólnego z żadnym wężem. Chrześcijaństwo wrobiło go w piekło i sztuczki na pustyni.
  • yan.nick Re: Bibila mówi prawdę! 21.07.11, 09:14
   oszolom-z-radia-maryja napisał:
   > - ten watek polecam wszystkim tym ktorzy twierdzą że jest inaczej. Dlatego ci k
   > tórzy publicznie drą bibilie lub mówia ze musiła ja napoisac ktos napruty zioła
   > mi po prostu kłamią lub nie wiedza co mówią

   >>>No pewnie, jak jakiś oszołom to mówi, to na pewno musi być prawda. Przecież nawet nie wiadomo, czy opisywane postaci to nie postaci legendarne, czyli czy w ogóle istniały.
  • ossey Re: Bibila to wspaniale zrodlo historyczne 21.07.11, 19:29
   i takie jest niewatpliwie. Studenci historii na I roku pierwsze swoje prace semestralne najczesciej pisza w oparciu o Biblie.
   Jednak co innego jest zrodlo historyczne a co innego wiara ze pismo te pochodzi od Boga. Nie da sie pogodzic teologii i nauki w tym wypadku.

   I jeszcze jedno ...bez Bibli nie ma judaizmu.....natomiast chrzescijanstwo moze sie obronic.
  • sammler Re: Bibila mówi prawdę! 22.07.11, 01:51
   Uwierzę w prawdziwość słów Biblii, gdy archeolodzy odnajdą szczebel z drabiny, która przyśniła się niejakiemu Jakubowi albo kopytko z osiołka, którym wiadoma rodzina ponoć uciekła do Egiptu. Niemiec, niejaki Sanderus, coś o nich podobno wiedział...

   S.
      • strikemaster Re: Bibila mówi prawdę! 01.08.11, 19:48
       Bursztynowa komnata ważniejsza od drabiny, która przyśniła się Jakubowi? czyżby wartość materialna kruszca użytego do budowy była dla katolików najważniejszą, czy wrecz jedyną wartością?
       • woynowski1 Re: Bibila mówi prawdę! 02.08.11, 10:25
        Zakładając że cały przekaz biblijny jest prawdziwy i tylko prawdziwy wprowadzacie się w ślepy zaułek. Bo BÓG ze starego testamentu to nie ten sam co z nowego. Bóg ze starego testamentu niszczy swych przeciwników. Patrz sprawa Mojżesza i kwestia pierworodnych, a potem kolejnych plag aż do utopienia egipskiej armii w morzu. Patrz Noe i wiele innych haseł. To nie miłosierny Jezus, wybaczający, to srogi despota.
        A jeżeli tak to coś tu nie gra! Bo to nie ta sama osoba, lecz zupełnie inna. Choć też dopuściła wiele grzechów zaniechania którymi są inkwizycja, wojny, masowy mordy, epidemie, głody i wielu innych uczynków, którym jako BÓG mogła przeciwdziałać!
        • strikemaster Re: Bibila mówi prawdę! 02.08.11, 11:51
         > Ch
         > oć też dopuściła wiele grzechów zaniechania którymi są inkwizycja, wojny, masow
         > y mordy, epidemie, głody i wielu innych uczynków, którym jako BÓG mogła przeciw
         > działać!

         Których jako stwórca wszystkiego mógł nie tworzyć.
         • nehsa Re: Bibila mówi prawdę! 04.08.11, 18:24
          Strikemaster!
          Nauka Jedynego Ojca, Którego Imię brzmi:WOLNOŚĆ, którą oznajmił ludziom Syn Ojca, którego Imię brzmi: ŚWIATŁOŚĆ(m.in.Ew.św.Jana 12/46), jest nieskończenie racjonalna, i nie może być inaczej.
          Dowodami istnienia Dwóch Bogów, bo istnienie jednego Boga jest wykluczone, są dowody zależności naszego człowieczeństwa od Istot Boskich.

          Do poznania tych dowodów zależności bycia człowiekiem od Stwórcy, wystarczy zdrowy rozsądek, którego Tobie Strikemaster, przy całym moim szacunku dla Twojej rozległej wiedzy i Twoich zainteresowań, niestety brak.

        • tanebo Re: Bibila mówi prawdę! 06.08.11, 19:21
         A co tak cienko? Drabinę Jakubową. Tylko na tyle cię stać? A dlaczego nie gałąź z drzewa poznania dobra i zła? To by było coś. Ale szukanie tak odległych, niedostępnych dowodów ukazuje mi że tak naprawdę to z ciebie żaden chrześcijanin. Nawet nie stałeś obok chrześcijanina. Tak naprawdę to jesteś poganinem! Dlaczego tak twierdzę? Bo pomijasz najważniejszy dowód na to co twierdzisz. Transsubstancję. Tak! Ten sam kawałek pieczywa który raz w roku obnosicie po ulicach drąc japy i prześladując ludzi-motyli. Podstawą katolicyzmu jest twierdzenie że podczas eucharystii opłatek zmienia się w... ciało Jezusa. Po co więc te całe procesyje? Nie załatwiłoby jedno badanie w najlepszym laboratorium? Powiedzmy by uniknąć podejrzeń o stronniczość powiedzmy że w Japońskim. Przecież gdyby to się potwierdziło 7 miliardów ludzi padłoby przed wami na kolana.
         • astrotaurus Re: Bibila mówi prawdę! 06.08.11, 20:41
          tanebo napisał:


          ** Po co więc te całe procesyje? Nie załatwiłoby jedno badanie w najlepszym laboratorium? Powiedzmy by uniknąć podejrzeń o stronniczość powiedzmy że w Japońskim. Przecież gdyby to się potwierdziło 7 miliardów ludzi padłoby przed wami na kolana.**
          A po co wydawać kasę na nowe badania? Przecie potwierdzonych dowodów mają bez liku. Ostatnio np. stwierdzili bez żadnej wątpliwości, że Wojtyła wielkim czarodziejem był. Ale publikacji procesu beatyfikacyjnego nie pokażą innowiercom czy ateistom, bo oni sami dobrze wiedzą, choćby podświadomie, że to wszystko śmierdzi fałszem.
          Co innego robić cyrk we własnym gronie, a co innego zmierzyć się z ludźmi myślącymi. Dla takich pozorów będą udawać, że nie interesuje ich nawrócenie (i taca!!) od dodatkowych miliardów ludzi. A takim jak Giertych czy oszołom wystarczy od czasu do czasu podrzucić nowy idiotyzm (jak ten z posta tytułowego), żeby ich w stanie oszołomienia utrzymać.
          • karbat Re: Bibila mówi prawdę! 06.08.11, 20:56
           no i co odkopano ... jakies siolo , pare kamieni , kosci ... ludow zamieszkujacych wowczas to miejsce ...
           mowi sie wyraznie ze to MOGLO , MOGLO by byc wykopalisko swiadczace o istnieniu Davida
           i jego krolewstwa .... a teraz poprosze o dowody ! , ze tak jest .

           spekukacje , doppczenie pozostawiam oszolomom .
           przedstawienie faktow , dowodow pozstawiam nauce , archeologi . amen .
  • woynowski1 Re: Bibila mówi prawdę! 11.08.11, 09:05
   Ależ biblia już to wszystko wcześniej opisała! Patrz przykład Sodomy i Gomory!
   A dzięki internetowi te sprawy wychodzą na wierzch. Wiele cichych spraw z ubiegłych wieków wychodzi na jaw.
   • nehsa Re: Bibila mówi prawdę! 11.08.11, 09:32
    woynowski1 napisał:
    "> Ależ biblia już to wszystko wcześniej opisała! Patrz przykład Sodomy i Gomory!
    > A dzięki internetowi te sprawy wychodzą na wierzch. Wiele cichych spraw z ubieg
    > łych wieków wychodzi na jaw. "

    **Wiele spraw wychodzi na jaw, i to z ubiegłych wieków.
    Ale w żaden sposób na tych forach, i nie tylko na tych, nie może wyjść na jaw parę wiecznych drobiazgów, które wskazuję Wam nie tylko palcem, ale całą łapą.

    Oto i one "drobiazgi":
    1./ Dwie Istoty Boskie, Dwóch autonomicznych Bogów, PRACUJE, a nie współpracuje.

    2./ Natomiast wszyscy ludzie współpracują, dlatego też, są wobec siebie współodpowiedzialni za efekty współpracy. Na wszelki wypadek dodaję, każdy czyn, działanie, zaniechanie człowieka, jest dowodem współpracy.

    3. Każdy człowiek, z mocy stworzenia go człowiekiem przez Stwórcę, jest dlatego NOSICIELEM prawa solidarności, czyli powinności życzliwej, w tym równoprawnej współpracy wszystkich ze wszystkimi.

    Każde nieposłuszeństwo powinności solidarności, począwszy od sensu słowa z ust człowieka, który to sens słowa, jest niematerialny, a którego to niematerialnego sensu słowa, jest tragarzem materialna fala akustyczna - jest natychmiastową KARĄ, którą to karę wymierzamy sobie sami, i którą to karę ponosimy w rożnym stopniu. Czyli w innym karczyńca, w innym karbiorca, a w jeszcze innym wszyscy pozostali ludzie.

    Aby się nie rozpisywać, zwracam po raz enty uwagę, na te trzy "ciche sprawy, które zadecydowały o początkach naszego rodzaju".

  • kolter-xl Re: Bibila mówi prawdę! 17.12.11, 20:35
   oszolom-z-radia-maryja napisał:

   > - ten watek polecam wszystkim tym ktorzy twierdzą że jest inaczej. Dlatego ci k
   > tórzy publicznie drą bibilie lub mówia ze musiła ja napoisac ktos napruty zioła
   > mi po prostu kłamią lub nie wiedza co mówią

   Czyli jak widać poświęcasz ten wątek katolickiemu klerowi który gremialnie olewa to o czym mowa w biblii :))
  • ultimate.strike Re: Bibila mówi prawdę! 18.12.11, 15:12
   Odkrycie ruin w Khirbet Qeiyafa, ok 30 km od Jerozolimy, wskazuje na to, że znajdowało się tam żydowskie osiedle. Archeolodzy odkopali jak dotąd między innymi fragmenty naczyń ze starożytnymi napisami hebrajskimi. Także układ budynków oraz kości zwierząt, wśród których brakowało kości świń, wskazuje na żydowski rodowód odkopanego miasta.

   To zadziwiające, koło Jerozolimy znajdowało się żydowskie osiedle. Wygląda na to, że Biblia nie kłamie, w Judei naprawdę mieszkali Żydzi. :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka