Dodaj do ulubionych

Katolicyzm odchodzi do lamusa

25.10.11, 10:40
"Katolicyzm w formule średniowiecznej, z papieżem królem, odchodzi do lamusa. W perspektywie 100-200 lat nie ma żadnych szans. Kościół w Polsce podlega tym samym procesom co na Zachodzie" - mówi prof. Harman
www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/465115,hartman-czeka-nas-przewietrzenie-klerykalnego-zaduchu-to,2,id,t,sa.html
Kto ma ochotę czekać 100 lat? Pragnę zaznać wolności jeszcze za swojego życia i płacić podatki jedynie na swoje państwo, a nie cyrk komicznie poprzebieranych katabasów.

.
Obserwuj wątek
        • dunajec1 Re: Katolicyzm odchodzi do lamusa 25.11.21, 14:35
          Oczywiscie ze wsrod mlodych spada liczba wierzacych, ale dlaczego? Ano dlatego ze kosciol jest im niepotrzebny....na teraz, bierzmowanie maja to kosciol niepotrzebny, w cudowny sposob bedzie potrzebny jak bedzie sie zenic czy wychodzic za maz, bo jakze bez kosciola?Potem znowu bedzie niepotrzebny do czasu chrztu dziecka, i dalej pare lat kosciol bedzie be, i znowu pare lat ulgi az dojdzie pierwsza komunia itp. No i zaczal sie czas starosci dla nich (tych dzisiejszych mlodych)i trzeba sie przeprosic z kosciolem i dawac na tace do bez tego nie bedzie zbawieniaot co. Tak ze nie ma sie z czego cieszyc bo to nic nie da. Dojdzie jeszcze konstytucyjny nakaz placenia kosciolowi characzu .....i wiernych w kosciele byc nie musi.
            • olszak-przytycki Re: Katolicyzm odchodzi do lamusa 27.11.21, 19:14
              Katolicyzm jest nielogiczny dlatego upada w epoce naukowo-technicznej.
              Głosi:
              1.Bóg jest Jeden.A mamy jakąś dziwną Trójcę Świętą.
              2.Każdy ma wolną wolę.Czyżby?A homoseksualiści wybierają swoją przypadłość czy też jest ona wrodzona?
              3.W Biblii istnieje zakaz czci obrazów i rzeźb.A w katolicyzmie wiadomo...
              Itd.Itp.
                • feelek Re: Katolicyzm odchodzi do lamusa 27.11.21, 20:36
                  n4rmoorr przepisał(a):

> Sam jesteś nie logiczny . Przy chrzcie Pana Jezusa objawia się cała Trójca Świę
                  > ta: Syn Boży stoi na brzegu, Bóg Ojciec daje Mu świadectwo głosem a Duch Święty
                  > jawi się nad Jezusem w postaci gołębicy. Pan Jezus mówi: „staram się pełnić ni
                  > e moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał” (Jan 5:30). Z wersetu tego wyni
                  > ka, że doskonały człowiek posiada doskonale wolną wolę. Wolna wola polegała od
                  > zawsze na wyborze między posłuszeństwem a buntem. Już w Raju do Adama zostało p
                  > owiedziane: „Z każdego drzew tego ogrodu możesz jeść, ale z drzewa poznania dob
                  > rego i złego nie wolno ci jeść” (1 Moj. 2:16-17). Jak pamiętamy z historii czło
                  > wiek sprzeciwił się woli Bożej i w konsekwencji poniósł tego sprawiedliwą karę:
                  > śmierć. Ja jestem katolikiem i nikt mnie nigdy w Kościele nie zmuszał do czcze
                  > nia obrazów czy figurek ,nigdy mnie nikt nie straszył piekłem bo nikt w Kościel
                  > e nie traktuje obrazów czy rzeżb jak bóstw .to wy sobie to ubzduraliście ,ze cz
                  > cimy posągi .Owszem mamy posągi ,obrazy świętych ,ale tylko po to ,by przypomin
                  > ały ,że my .też zdążamy do Nieba.Amen.
                  ..
                  Proszę podać autora tekstu, p. n4rmoorr.
                  Inaczej, z opóźnieniem, zrobią to za pana.
                  Albo, zmęczeni tym procederem, wywalą pana z forum.
                  • ta Re: Katolicyzm odchodzi do lamusa 27.11.21, 22:04
                    To dość proste.
                    Pierwsze zdanie znajdziesz w wielu źródłach, kopiowane jest wielokrotnie, taki obyczaj na katolickich portalach, ze sobie podbierają, mając siódme przykazanie w poważaniu.

Dalsza część jest tutaj:
                    zbawienie.pl/czy-czlowiek-ma-wolna-wole/

I być może także podebrana na innych stronach.
                    Ostatnie zdania to własne przemyślenia, co widać.
                    Oczywiście, że KK nie czci obrazów ;), na Jasnej Górze widać to najdokładniej.
              • ta Re: Katolicyzm odchodzi do lamusa 27.11.21, 21:10
                - jeden Bóg w trzech osobach komunikujących się ze sobą to obraz kliniczny parnoidalnego rozszczepienia jaźni
                - kochający jak nikt inny na świecie Ojciec skazujący swego Syna ( także Boga w jednej z trzech odsłon) na męczeńska smierć - co to za miłość? Jak uwierzyć w jej ojcowską moc?
                - Syn-Bóg wątpiący w swej męce na krzyżu w obecność Boga-Ojca ( czemuś mnie opuścił) każe wierzyć barankom, że Bóg jest wszechobecny. Jeśli Bóg sam nie wierzy w swoją wszechobecność w tym w obecność samego siebie przy krzyżu, to jak człowiek ma uwierzyć?
                - jak stworzenie boże - człowiek może być tak niedoskonałe, skoro zostało stworzone na obraz i podobieństwo Boga z najwyższym bożym staraniem i miłością?
                - dlaczego Ojciec zakazywał poznania dobrego i złego stworzonym ludziom? Ciemny, głupi i szczęśliwy miał człowiek pozostać? Jeśliby został stworzony akuratnie i porządnie, bez usterek jako istota boża, to oparłby się złu bez problemu, żadne wystawianie na próby dla sprawdzenia swojego dzieła nie byłyby potrzebne
                - ilu próbom musiał Bóg poddać człowieka by zrozumieć, że jednak stworzył dzieło wybrakowane i co poszło nie tak? Zapewne zrozumiał, wątpić w mądrość bożą nie przystoi, dlaczego więc mając moc nie poprawił? Pewnie z miłości orzekł, a niech się jeden z drugim męczy, nieudany jakiś…
                - gdzie grzebniesz, wszystko pokrętne
      • ta Re: Katolicyzm odchodzi do lamusa 02.12.21, 13:28
        qwardian napisał:

> A propos, czy ktoś ma rzetelne informacje na temat moderatora, Snajpera..

Bez urazy, ale chodzi ci o co konkretnie?
        Jeśli chodzi o udzielanie się na forum i moderację, to aktywność snajpera jest ostatnio ograniczona, co widzimy.
        Masz w tej sprawie pytania to pisz pod odpowiedni adres.

Jeśli chodzi o prywatne sprawy dotyczące snajpera55 to rozprawianie o nich TUTAJ publiczne, bez jego akceptacji, nie mieści się w normach.
            • kociak40 Re: Katolicyzm odchodzi do lamusa 03.12.21, 20:29
              @feelek

Swoim wpisem przypomniałeś mi z dawnej "Karuzeli" wierszyk
              gdzie pierwsza linijka miała słowa na tą samą literę:

"Ludwik Lenę leczył lekiem,
              bo bolała Lenę głowa.
              Noc poświęcił na leczenie,
              rano Lena była zdrowa."

Dobry wierszyk był także na "F".

"Filomena flirtowała z fagocistą Felicjanem,
              Lecz gdy przyszło do koncertu,
              to zagrała z innym panem.