Dodaj do ulubionych

Coś na wesoło, przy Wielkim Poście czyli:

08.03.12, 16:06
Zasady polityki gospodarczej przystępnie wyjaśnione na przykładzie dwóch krów.

1. jeśli żyjesz w kraju rządzonym przez chadecję:

Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. Oddajesz mu więc jedną krowę, po czym żałujesz tego gestu i zazdrościsz sąsiadowi.

2. jeśli żyjesz w kraju socjalistycznym:

Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. Rząd zabiera ci jedną krowę i daje ją twemu sąsiadowi. Potem zmusza cię, abyś założył z sąsiadem spółdzielnię produkcyjną i pomagał mu w utrzymaniu jego krowy.

3. jeśli żyjesz w kraju rządzonym przez socjaldemokratów:

Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. Czujesz się winny, że ci się tak dobrze powodzi, więc jako wyborca wybierasz ludzi, którzy posiadane przez ciebie krowy opodatkują. To cię zmusi do sprzedaży jednej z krów, aby opłacić podatki. Wybrani przez ciebie ludzie za pobrane od ciebie podatki kupują krowę, dają ją twemu sąsiadowi i wypłacają sobie pensje za rządzenie. Czujesz się lepiej, a w telewizji chwalą twoją obywatelską postawę i niezwykłą sprawność rządzących w twoim kraju.

4. żyjesz w kraju rządzonym przez liberałów:


Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. No i co z tego?

5. żyjesz w kraju komunistycznym:

Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. Rząd rekwiruje obie krowy i sprzedaje ci ich mleko. Musisz po nie wystawać godzinami w kolejce, aby po kupnie stwierdzić, że mleko skwaśniało.

6. żyjesz w kraju kapitalistycznym:

Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. Sprzedajesz jedną z krów i kupujesz byka, aby zająć się hodowlą.

7. żyjesz w kraju, w którym obowiązuje prawo Unii Europejskiej:

Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. Unia Europejska proponuje ci podwójną cenę za obie krowy jako odszkodowanie, następnie doi je i zabija na mięso, po czym mleko wylewa do Morza Północnego, a mięso przerabia na paszę dla krów.

8. jesteś Brytyjczykiem:

Posiadasz dwie szalone krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej.

9. jesteś Francuzem:

Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. Idziesz strajkować, bo chcesz posiadać trzy krowy. Po strajku idziesz dobrze zjeść. Życie jest piękne.

10. jesteś Włochem:

Posiadasz dwie krowy. Twój sąsiad nie posiada żadnej. Niestety, nie masz pojęcia gdzie wałęsają się te twoje krowy, więc idziesz je szukać. W czasie poszukiwań natrafiasz na pewną atrakcyjną kobietę, więc robisz sobie przerwę obiadową. Życie jest piękne.

:)
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka