Dodaj do ulubionych

Biblia łączy czy dzieli?

21.03.12, 12:35
Pismo święte łączy ludzi wszystkich, którzy ją czytają i wprowadzają w życie , nieważne jakiego są wyznania, nawet jeśli inaczej interpretują, bo niektórych przekazów nie sposób błędnie zinterpretować, na przykład gestu umycia nóg uczniom przez Jezusa. To lekcja miłości i pokory a jednocześnie lekcja że wielkość polega na służeniu innym.
Obserwuj wątek
      • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 13:21

Mysle, ze BIblia dzieli ludzi, wskutek przeroznych tlumaczen . Kazde wyznanie czy kosciol ma swoje "zasady" z Biblii, niby jedna Bibilia a jednak nie. W kazdym razie jest jeden Bog i tego zmienic sie nie da.

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
        • wariant_b Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 13:29
          ferro2 napisała:
          > W kazdym razie jest jeden Bog i tego zmienic sie nie da.

Który? Jahwe czy Allah? Wiem, że to ten sam, ale pytam pro forma.
          I dlaczego inni bogowie innych narodów nie mają prawa być jedynymi, a nasz ma?
          Gdzieś to demokratycznie przegłosowano, czy była jakaś konwencja międzynarodowa?
          • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 13:36
            wariant_b napisał:

> ferro2 napisała:
            > > W kazdym razie jest jeden Bog i tego zmienic sie nie da.
            >
            > Który? Jahwe czy Allah? Wiem, że to ten sam, ale pytam pro forma.
            > I dlaczego inni bogowie innych narodów nie mają prawa być jedynymi, a nasz ma?
            > Gdzieś to demokratycznie przegłosowano, czy była jakaś konwencja międzynarodowa
            > ?

A ja odpowiadam pro forma, jest tylko jeden Bog i nie chodzi tu o Jahwe czy Allaha.

• snajper55 Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 14:36
              ferro2 napisała:

> A ja odpowiadam pro forma, jest tylko jeden Bog i nie chodzi tu o Jahwe czy All
              > aha.

Nieprawda. Bogów jest wielu, choć Zeus Gromowładny jest najważniejszy.

> Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

To gdy zachorujesz, zamiast iść do lekarza (wiedza) wyobraź sobie, że jesteś zdrowy.

S.
              --
              Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
              Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
              • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 20:20
                snajper55 napisał:

> ferro2 napisała:
                >
                > > A ja odpowiadam pro forma, jest tylko jeden Bog i nie chodzi tu o Jahwe c
                > zy All
                > > aha.
                >
                > Nieprawda. Bogów jest wielu, choć Zeus Gromowładny jest najważniejszy.
                >
                > > Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
                >
                > To gdy zachorujesz, zamiast iść do lekarza (wiedza) wyobraź sobie, że jesteś zd
                > rowy.
                >
                > S.

Zalezy co dla kogo jest najwazniejsze, a jak ide do lekarza to po to by mi cos dal zeby byc zdrowym, proste. Wyobrazm sobie jaka wielka glupota siedzi w Tobie.

• sclavus Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 17:20
          A który??
          Ten katolicki?
          Islamu?
          Czy może żydów???
          Większościowo wypada, że ten islamu... coooo???
          --
          Tylko(!) pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
          będzie Polak mógł z Polką a Polka z Polakiem????
        • kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 18:33
          ferro2 napisała:

W kazdym razie jest jeden Bog i tego zmienic sie nie da.

Jak widać biblii nie czytasz

Sędziów 2,3

Powiedziałem także: Nie wypędzę ich sprzed was, aby byli dla was przeszkodą i aby bogowie ich byli dla was sidłem.

1 Krl 20,23
          Również i słudzy króla Aramu rzekli do niego: Ich bogowie są bogami gór.

--
          www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE
          • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 20:22
            kolter napisał:

> ferro2 napisała:
            >
            > W kazdym razie jest jeden Bog i tego zmienic sie nie da.
            >
            > Jak widać biblii nie czytasz
            >
            > Sędziów 2,3
            >
            > Powiedziałem także: Nie wypędzę ich sprzed was, aby byli dla was przeszkodą i a
            > by bogowie ich byli dla was sidłem.
            >
            > 1 Krl 20,23
            > Również i słudzy króla Aramu rzekli do niego: Ich bogowie są bogami gór.
            >
            >

Owszem, opisano wielu bogow, ale jest JEDEN, w ktorego mamy wierzyc, ja mowie o Zywym Bogu a nie o bozkach.

• kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 20:37
              ferro2 napisała:
              Owszem, opisano wielu bogow, ale jest JEDEN, w ktorego mamy wierzyc, ja mowie o
              > Zywym Bogu a nie o bozkach.

Ta ,ale oni jednak dla innych istnieją i biblia mówi o nich np o bogu katolików mówi tak :))) ;

" dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."
              --
              • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 20:46
                kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                > Owszem, opisano wielu bogow, ale jest JEDEN, w ktorego mamy wierzyc, ja mowie o
                > > Zywym Bogu a nie o bozkach.
                >
                > Ta ,ale oni jednak dla innych istnieją i biblia mówi o nich np o bogu ka
                > tolików mówi tak :))) ;
                >
                > " dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśn
                > ił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."

Jeste jeden Bog dal kazdego wyznania. Kiedys na sadzie ostatecznym BOg nie bedzie pytal czy byles katolikiem czy innego wyznania, ale czy wykonywales jego wole, nazewnictwo nie ma znaczenia dla Boga.

• kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 21:21
                  ferro2 napisała:

> Jeste jeden Bog dal kazdego wyznania. Kiedys na sadzie ostatecznym BOg nie bed
                  > zie pytal czy byles katolikiem czy innego wyznania, ale czy wykonywales jego wo
                  > le, nazewnictwo nie ma znaczenia dla Boga.

No pewnie ze mnie nie zapyta , a wiesz czemu ??
                  --
                  • karbat Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 21:44
                    > ferro2 napisała:

> > Jest jeden Bog dla kazdego wyznania. Kiedys na sadzie ostatecznym BOg ni
                    > e bedzie pytal czy byles katolikiem czy innego wyznania, ale czy wykonywales j
                    > ego wole, nazewnictwo nie ma znaczenia dla Boga.

caly dowcip jest w tym ... ze wielu roznych bogow ma .... rozna WOLE .
                    i ci bogowie maja nierzadko sprzeczne *WOLE* / wymagania wobec swych wiercow .

wg twoich dywagacji , aby isc do nieba musialabys wypelniac wole WSZYSTKICH bogow -
                    dostrzegasz bezsens ... tego co piszesz ...
                  • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 14:20
                    kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                    >
                    > > Jeste jeden Bog dal kazdego wyznania. Kiedys na sadzie ostatecznym BOg ni
                    > e bed
                    > > zie pytal czy byles katolikiem czy innego wyznania, ale czy wykonywales j
                    > ego wo
                    > > le, nazewnictwo nie ma znaczenia dla Boga.
                    >
                    > No pewnie ze mnie nie zapyta , a wiesz czemu ??

bo wszystko na to wskazuje, ze nie spotkasz sie z nim , wyznajac takie poglady, ale to tylko Twoja sprawa.

• ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 14:26
                        kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                        >
                        > > bo wszystko na to wskazuje, ze nie spotkasz sie z nim , wyznajac takie po
                        > glady,
                        > > ale to tylko Twoja sprawa.
                        >
                        > No nie tylko ja, ty też .

a ja uwazam inaczej i tym sie roznimy.

• ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 14:45
                            kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                            >
                            > > a ja uwazam inaczej i tym sie roznimy.
                            >
                            > Wydaje ci się ze jak jesteś na wpół katoliczką to masz miejsce w niebie :))))

ja nie jestem katoliczka, juz tyle razy Ci pisalam. Bycie katolikiem czy innowyznaniowcem nie oznacza miejsca w niebie.
                            .

• kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 14:47
                              ferro2 napisała:

> ja nie jestem katoliczka, juz tyle razy Ci pisalam. Bycie katolikiem czy innowy
                              > znaniowcem nie oznacza miejsca w niebie.

No a ja ateista mam tam zaklepane miejsce :))
                              --
                              • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 14:48
                                kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                >
                                > > ja nie jestem katoliczka, juz tyle razy Ci pisalam. Bycie katolikiem czy
                                > innowy
                                > > znaniowcem nie oznacza miejsca w niebie.
                                >
                                > No a ja ateista mam tam zaklepane miejsce :))

nie wiem gdzie masz to miejsce zaklepane, ale na pewno gdzies:)))

• kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 14:51
                                  ferro2 napisała:

> > No a ja ateista mam tam zaklepane miejsce :))
                                  >
                                  >
                                  > nie wiem gdzie masz to miejsce zaklepane, ale na pewno gdzies:)))
                                  >
                                  > Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

No i tu się mylisz to przekonanie nabyte na skutek wiedzy :))
                                  --
                                  • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 14:53
                                    kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                    >
                                    >
                                    > > > No a ja ateista mam tam zaklepane miejsce :))
                                    > >
                                    > >
                                    > > nie wiem gdzie masz to miejsce zaklepane, ale na pewno gdzies:)))
                                    > >
                                    > > Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
                                    >
                                    > No i tu się mylisz to przekonanie nabyte na skutek wiedzy :))

no super, jestes przekonany , ze masz w niebie zaklepane miejsce,ok, a skoro taka Twoja wiedza, tylko zyczyc szczescia i szerokiej drogi.:)))

• kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 14:56
                                      ferro2 napisała:

> no super, jestes przekonany , ze masz w niebie zaklepane miejsce,ok, a skoro t
                                      > aka Twoja wiedza, tylko zyczyc szczescia i szerokiej drogi.:)))

Osobiście to olewam ,ale to bozia jest wodzem i wybiera kto do dupy a kto do niego :))

" Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust."
                                      --
                                      • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 15:12
                                        kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                        >
                                        >
                                        > > no super, jestes przekonany , ze masz w niebie zaklepane miejsce,ok, a sk
                                        > oro t
                                        > > aka Twoja wiedza, tylko zyczyc szczescia i szerokiej drogi.:)))
                                        >
                                        > Osobiście to olewam ,ale to bozia jest wodzem i wybiera kto do dupy a kto do ni
                                        > ego :))
                                        >
                                        > " Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo
                                        > gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z
                                        > mych ust."

Z tych slow to chyba mozna zrozumiec, ze od nas zalezy a nie do Boga czy pojdziemy do Nieba.

• kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 23.03.12, 09:04
                                          ferro2 napisała:

Z tych slow to chyba mozna zrozumiec, ze od nas zalezy a nie do Boga czy pojdz
                                          > iemy do Nieba.

Nie, z nich wynika ze tacy jak ty zostaną wypluci a tacy jak ja śmigną do raju :))
                                          --
                                          • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 23.03.12, 21:26
                                            kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                            >
                                            > Z tych slow to chyba mozna zrozumiec, ze od nas zalezy a nie do Boga czy pojdz
                                            > > iemy do Nieba.
                                            >
                                            > Nie, z nich wynika ze tacy jak ty zostaną wypluci a tacy jak ja śmigną do raju
                                            > :))

swietnie, kazdy z nas smignie tam gdzie na to zasluzyl :))) a od kiedy Ty wierzysz w raj??? atesici wierza w raj?????

• kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 23.03.12, 21:28
                                              ferro2 napisała:

> swietnie, kazdy z nas smignie tam gdzie na to zasluzyl :)))

No ja jako zimny niedowiarek śmigam do raju :))

>a od kiedy Ty wierzysz w raj???

No a mówiłem ze wierzę ??

>atesici wierza w raj?????

Nie wiem ,co dla kogo jest rajem .
                                              --
                                              • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 23.03.12, 21:31
                                                kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                                >
                                                > > swietnie, kazdy z nas smignie tam gdzie na to zasluzyl :)))
                                                >
                                                > No ja jako zimny niedowiarek śmigam do raju :))
                                                >
                                                > >a od kiedy Ty wierzysz w raj???
                                                >
                                                > No a mówiłem ze wierzę ??
                                                >
                                                > >atesici wierza w raj?????
                                                >
                                                > Nie wiem ,co dla kogo jest rajem .

Na to wyglada, ze kazdy ma swoj raj .

• ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 23.03.12, 21:47
                                                    kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                                    >
                                                    > > Na to wyglada, ze kazdy ma swoj raj .
                                                    >
                                                    > każdy ma swój z kamerą przez świat

tak, sa zakatki na swiecie, krore mozna nazwac rajem.....

• karbat Re: Biblia łączy czy dzieli? 23.03.12, 22:11
                                                    ferro2 napisała:
                                                    > kolter napisał:
                                                    > > ferro2 napisała:

> > > Na to wyglada, ze kazdy ma swoj raj .

> > każdy ma swój z kamerą przez świat

> tak, sa zakatki na swiecie, krore mozna nazwac rajem.....

kto ci tak powiedzial ... ksiadz czy ... twoja wyobraznia ...
                                                    otoz wiedz , ze Ci , co zyja na codzien w tych tzw. uznanych przez ciebie rajach ...
                                                    nie musza tak uwazac , i .... wiekszosc tam zyjacych tak nie uwaza .

jedz tam i SPRAWDZ sobie .
                                                  • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 24.03.12, 20:19
                                                    karbat napisał:

> ferro2 napisała:
                                                    > > kolter napisał:
                                                    > > > ferro2 napisała:
                                                    >
                                                    > > > > Na to wyglada, ze kazdy ma swoj raj .
                                                    >
                                                    > > > każdy ma swój z kamerą przez świat
                                                    >
                                                    > > tak, sa zakatki na swiecie, krore mozna nazwac rajem.....
                                                    >
                                                    > kto ci tak powiedzial ... ksiadz czy ... twoja wyobraznia ...
                                                    > otoz wiedz , ze Ci , co zyja na codzien w tych tzw. uznanych przez ciebie raja
                                                    > ch ...
                                                    > nie musza tak uwazac , i .... wiekszosc tam zyjacych tak nie uwaza .
                                                    >
                                                    > jedz tam i SPRAWDZ sobie .

no, przeciez wyzej napisalam, ze kazdy ma swoj raj...czytaj chlopcze uwaznie....

• ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 24.03.12, 20:20
                                                    kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                                    >
                                                    > > tak, sa zakatki na swiecie, krore mozna nazwac rajem.....
                                                    >
                                                    > E tam zawsze coś to zasyfi

tak, nie tylko cos ale ktos....

--
                                                  • kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 25.03.12, 12:18
                                                    ferro2 napisała:

> kolter napisał:
                                                    >
                                                    > > ferro2 napisała:
                                                    > >
                                                    > > > tak, sa zakatki na swiecie, krore mozna nazwac rajem.....
                                                    > >
                                                    > > E tam zawsze coś to zasyfi
                                                    >
                                                    > tak, nie tylko cos ale ktos...

No to dlatego postuluje zakazu wiary w bozię :))
                                                    --
                                                  • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 25.03.12, 13:46
                                                    kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                                    >
                                                    > > kolter napisał:
                                                    > >
                                                    > > > ferro2 napisała:
                                                    > > >
                                                    > > > > tak, sa zakatki na swiecie, krore mozna nazwac rajem.....
                                                    > > >
                                                    > > > E tam zawsze coś to zasyfi
                                                    > >
                                                    > > tak, nie tylko cos ale ktos...
                                                    >
                                                    > No to dlatego postuluje zakazu wiary w bozię :))

to co Ty postulujesz to mnie......:)))

• ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 25.03.12, 14:05
                                                    kolter napisał:

> ferro2 napisała:
                                                    >
                                                    > > to co Ty postulujesz to mnie......:)))
                                                    >
                                                    > Odrzuć zabobon a raj masz murowany :))

dawno zabobony odrzucilam, moze Ty odrzuc, a nie bedziesz musial na sile wpajac innym, ze Boga nie ma:))) od razu spokojniej bedziesz spac :))) Raj to ja mam swoj, spoko:))

• kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 25.03.12, 14:10
                                                    ferro2 napisała:
                                                    > dawno zabobony odrzucilam, moze Ty odrzuc,

Jak to ? w bozie juz nie wierzysz?

a nie bedziesz musial na sile wpajac
                                                    > innym, ze Boga nie ma:)))

Ja ci tego nie wpajam , mało kiedy mowie ze go nie ma .

>> od razu spokojniej bedziesz spac :)))

Na to akurat nie narzekam .

Raj to ja mam
                                                    > swoj, spoko:))

Ahaa
                                                    --
                              • pocoo Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 15:28
                                kolter napisał:

> No a ja ateista mam tam zaklepane miejsce :))

Kłamczuch.W niebie to Ty możesz być na ziemi tyle razy,ile Ci się uda.
                                A po śmierci...to ja tak z szatańskiej miłości zaklepałam ci miejsce w piekle.Oj, dam ja ci popalić.
                                • kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 23.03.12, 09:05
                                  pocoo napisała:

> kolter napisał:
                                  >
                                  > > No a ja ateista mam tam zaklepane miejsce :))
                                  >
                                  > Kłamczuch.W niebie to Ty możesz być na ziemi tyle razy,ile Ci się uda.
                                  > A po śmierci...to ja tak z szatańskiej miłości zaklepałam ci miejsce w piekle.O
                                  > j, dam ja ci popalić.

Dupa tam ... niebo, ziemia , raj to raj :)))
                                  --
            • karbat Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 20:46
              ferro2 napisała:

> Owszem, opisano wielu bogow, ale jest JEDEN, w ktorego mamy wierzyc, ja mowie o
              > Zywym Bogu a nie o bozkach.

- opisano wielu bogow ( dobrze mowisz ) ... a twojego nie opisano ... ?
              rozmawacie ze soba , co ci ten bog mowi .
              - * w ktorego MAMY wierzyc * ... dlaczego mamy WIERZYC ... ? , a nie wiedziec ? .
              bo co ? , bo ksaiadz tak mowi .... zyje z boga , to i opowiada o bogu ....

NIC o nim nie wiedzac , -
              wszak nie ogarnia go swym umyslem = tzn. pie.doli nie wiedzac o czym :o .
              • ferro2 Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 20:47
                karbat napisał:

> ferro2 napisała:
                >
                > > Owszem, opisano wielu bogow, ale jest JEDEN, w ktorego mamy wierzyc, ja m
                > owie o
                > > Zywym Bogu a nie o bozkach.
                >
                > - opisano wielu bogow ( dobrze mowisz ) ... a twojego nie opisano ... ?
                > rozmawacie ze soba , co ci ten bog mowi .
                > - * w ktorego MAMY wierzyc * ... dlaczego mamy WIERZYC ... ? , a nie wiedziec
                > ? .
                > bo co ? , bo ksaiadz tak mowi .... zyje z boga , to i opowiada o bogu ....
                >
                > NIC o nim nie wiedzac , -
                > wszak nie ogarnia go swym umyslem = tzn. pie.doli nie wiedzac o czym :o .

wez do reki Biblie a bedziesz wiedziec o jakim Bogu ja pisze, milej lektury.

• vacia Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 14:44
        wariant_b napisał:

> Jeśli coś dzieli - to prawo wiernych do samodzielnego czytania i interpretowani
        > a Biblii.

Samodzielne czytanie nie dzieli, w końcu wszyscy czytają to samo a więc łączy ich ten sam tekst, ten sam Duch święty, problem jest że od wnikliwego zrozumienia tekstu może oddzielać nasz nas własny grzech, stąd podziały , to nasze grzechy oddzielają nas od siebie a nie Biblia
        • kontik_71 Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 14:47
          Bzdura... bajki polegaja wlasnie na tym, ze sa interpretowane bo taka jest ich forma. I kazdy interpretuje sobie w sposob jaki jest mu wygodny. Idealnym przykladem sa katolicy z ich jedyna w swoim rodzaju interpretacja.
          • vacia Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 18:36
            kontik_71 napisał:

> Bzdura... bajki polegaja wlasnie na tym, ze sa interpretowane bo taka jest ich
            > forma. I kazdy interpretuje sobie w sposob jaki jest mu wygodny. Idealnym przyk
            > ladem sa katolicy z ich jedyna w swoim rodzaju interpretacja.

kontik to, że ktoś błędnie interpretuje Biblię nie znaczy, że jest ona bajką, bajki to są zmyślone opowieści a Biblia pochodzi od Boga i są zapisem prawdy historycznej i prawdy duchowej..
            A Bóg mówi prawdę.
            • sclavus Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 19:22
              jakiś nowy oszołom z radia maryja???
              :D:D:D:D:D
              --
              Czy konkordat jest traktatem legalnym?? Jak się przyjrzeć z bliska, to nie: Skubiszewski z Suchocką przekroczyli uprawnienia podpisując a Płażyński przyklepał ratyfikację bez ważnej większości - kościół korzysta z czegoś, co nie istnieje!
        • wariant_b Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 15:42
          vacia napisała:
          > Samodzielne czytanie nie dzieli, w końcu wszyscy czytają to samo...

A może przypomnisz nam, skąd wzięli się protestanci.

> ... to nasze grzechy oddzielają nas od siebie ...

... i zbliżają od Kościoła.
          • kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 18:36
            wariant_b napisał:

> A może przypomnisz nam, skąd wzięli się protestanci.

Oni akurat chcieli czytać Biblie czego nie umożliwiał im katolicyzm , nie czytający tych bajek :))
            --
          • vacia Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 18:43
            wariant_b napisał:

> vacia napisała:
            > > Samodzielne czytanie nie dzieli, w końcu wszyscy czytają to samo...
            >
            > A może przypomnisz nam, skąd wzięli się protestanci.
            >
            > > ... to nasze grzechy oddzielają nas od siebie ...
            >
            > ... i zbliżają od Kościoła.

Protestanci mieli dobre cele , chcieli odrzucić te tradycje kościoła, które nie korespondują z Biblią ale protestanci i tak nie do końca odrzucili te tradycje i i są religią bardzo zbliżoną do katolicyzmu, dopiero Świadkowie Jehowy powrócili do wierności wobec tekstu Biblii na wzór pierwszych chrześcijan, jeśli jednak pobożny katolik spotka się z pobożnym protestantem i pobożnym Świadkiem Jehowy to rozmowa o Biblii okaże się owocna bo Biblia ich jednak łączy a dzieli ich ludzka niedoskonałość i błędy w interpretacji Biblii.
            • sclavus Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 19:24
              tiaaa... szczególnie, kiedy zaczynają rozmawiać o niepokalaneej, żywcem wziętej do nieba... :D:D:D:D:D
              --
              Nareszcie!!! Macierewicz nareszcie powiedział prawdę: w katastrofie smoleńskiej brały udział osoby trzecie - wybór między Kaczyńskim (jednym albo drugim albo oboma) i Błasikiem
            • beatrix-kiddo Re: Biblia łączy czy dzieli? 03.04.12, 11:21
              vacia napisała:

> Protestanci mieli dobre cele , chcieli odrzucić te tradycje kościoła, które nie
              > korespondują z Biblią ale protestanci i tak nie do końca odrzucili te tradycje
              > i i są religią bardzo zbliżoną do katolicyzmu, dopiero Świadkowie Jehowy powró
              > cili do wierności wobec tekstu Biblii na wzór pierwszych chrześcijan, jeśli jed
              > nak pobożny katolik spotka się z pobożnym protestantem i pobożnym Świadkiem Jeh
              > owy to rozmowa o Biblii okaże się owocna bo Biblia ich jednak łączy a dzieli ic
              > h ludzka niedoskonałość i błędy w interpretacji Biblii.

No i znowu wychodzi na to, że wątek założony tylko po to, aby promować SJ. Oj Vacia, Vacia, wstydź się.
              --
              Pomóż zwierzakom
        • kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 18:34
          vacia napisała:

> Samodzielne czytanie nie dzieli, w końcu wszyscy czytają to samo a więc łączy i
          > ch ten sam tekst, ten sam Duch święty, problem jest że od wnikliwego zrozumieni
          > a tekstu może oddzielać nasz nas własny grzech, stąd podziały

Ty chyba nie rozumiesz ze imię Jehowa z kart NT dzieli a nie łączy.
          --
          • vacia Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 18:47
            kolter napisał:

> vacia napisała:
            >
            > > Samodzielne czytanie nie dzieli, w końcu wszyscy czytają to samo a więc ł
            > ączy i
            > > ch ten sam tekst, ten sam Duch święty, problem jest że od wnikliwego zroz
            > umieni
            > > a tekstu może oddzielać nasz nas własny grzech, stąd podziały
            >
            > Ty chyba nie rozumiesz ze imię Jehowa z kart NT dzieli a nie łączy.

Imię własne Boga , które zapisane było tetragramem, wymawianym w Polsce jako Jehowa nie dzieli i nie zmieniło się nagle w NT i nie znikło z NT.
            Bóg ma imię i to imię łączy a nie dzieli, łączy ludzi którzy Boga kochają i którzy nie zakrywają tego imienia.

• sclavus Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 19:26
              A to ciekawe!
              Bóg ma imię!?
              A przybliżże nam to imię, które nosi bóg...
              --
              "to jest człowiek, który widzi nie tylko to, co chce widzieć, ale i jak chce to widzieć... Na domiar złego, jest nikczemnej postury choć z nadwydętym bezmiernie EGO" :D
            • kolter Re: Biblia łączy czy dzieli? 23.03.12, 09:07
              vacia napisała:

Imię własne Boga , które zapisane było tetragramem, wymawianym w Polsce jako
              > Jehowa

Od około XVI wieku .

> nie dzieli i nie zmieniło się nagle w NT i nie znikło z NT.

Nie rozumiesz , widać nie bywasz na tym forum i nie wiesz o czym mowa .

> Bóg ma imię i to imię łączy a nie dzieli, łączy ludzi którzy Boga kochają i któ
              > rzy nie zakrywają tego imienia.

No ja też mam imię a nikt się do mnie nie chce modlić :(((
              --
      • vacia Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 14:45
        jotkajot49 napisał:

> Oczywiście, że dzieli. Na tych, którzy traktują te opowiastki serio i na tych
        > , którzy już dorośli.

Bez Boga nie dorośniesz, oczywiście możesz myśleć że dorosłeś ale o sobie zawsze mamy dobre zdanie
        • der-chef Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 16:01
          ale o sobie zawsze mamy dobre zdanie

I tu jest haczyk. Dobre zdanie o sobie ma nawet antychryst. Dobre zdanie o sobie zawsze będzie ludzi dzielić nie zależnie od wyznania, koloru skóry, ideologii i innych bzdur. Człowiek z natury jest wrednym egoistom i nic tego nie zmieni. To jest walka o przetrwanie i każdy chwyt jest dozwolony pomimo że prawo zakazuje.
          • vacia Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 18:55
            der-chef napisała:

. Człowiek z natury jest wrednym egoistom i nic tego nie zmieni.
            > To jest walka o przetrwanie i każdy chwyt jest dozwolony pomimo że prawo zakaz
            > uje.

Człowiek jest grzeszny z natury ale nie jest wrednym egoistą, to zupełnie inne pojęcia, jako ludzie jesteśmy słabi i błądzimy ale człowieka cechuje miłość i przetrwanie ludzkości wynika z miłości.
            Człowiek też ciągle się zmienia, to układ dynamiczny a nie statyczny, może stawać się coraz lepszy jeśli ceni wysokie wartości jak dobro, uczciwość, rodzina, Bóg a może stawać się coraz gorszy, to jego włąsny wybór.
            Możemy jako ludzie trwać w szlachetnym postępowaniu i nikt nie jest w stanie zmusić człowieka do zła jeśli tego nie chce, zachęca do tego Bóg w swoim Słowie Bożym..

• sclavus Re: Biblia łączy czy dzieli? 22.03.12, 19:20
              ... się zatłukę... :D
              Jak długo pod amboną stałaś, żeby się tego wszystkiego na pamięć nauczyć??
              PeeS - co to jest słowo boże??? bóg je gdzieś wygłosił??? na jakimś sympozjum??? kolokwium???... ktoś to nagrał???
              --
              Tylko(!) pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
              będzie Polak mógł z Polką a Polka z Polakiem????
        • sclavus Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 17:24
          Ty jesteś z bogiem a nie dorosłeś... - i już nie dorośniesz!!
          Pozostaje ci czytanie biblii i słuchanie interpretacji latolickiego kapłana :D
          --
          Czy konkordat jest traktatem legalnym?? Jak się przyjrzeć z bliska, to nie: Skubiszewski z Suchocką przekroczyli uprawnienia podpisując a Płażyński przyklepał ratyfikację bez ważnej większości - kościół korzysta z czegoś, co nie istnieje!
      • karbat Re: Biblia łączy czy dzieli? 21.03.12, 20:54
        > vacia napisała:

> > Pismo święte łączy ludzi wszystkich, którzy ją czytają i wprowadzają w życie

wprowadzasz w zycie , kierujesz sie zasadani dranstwa , bandytyzmu , qrestwa , nikczenosci, ktorych dziesiatki przykladow sa w niej opisane . bez cienia najmniejszej krytyki .

opisane wbiblii liczne przyklady ... dzis je praktykujac , idzie sie do wiezienia .
          • karbat Re: Biblia dzieli? 23.03.12, 22:04
            biblia nie dzieli ludzi ..... kilkadziesiat odlamow tzw. chrzescijanstwa -

jeden wierzy w wieczna dziewice , inny nie wierzy
            jeden wierzy w spozywanie prawdziwego ciala boga ( hostia ) , inny nie wierzy
            jeden wierzy w tzw troce , sfienta , inny nie wierzy
            jeden uznaje papieza , inny ma go w doopie
            jeden jest monogamista , inny poligamista itd itp

niezla sraczke umyslowa, robi ludziom jedna i ta sama ksiazka zwana pismem sfientym , -
            na jednej stronie ... tzw . boska prawda , na drugiej stronie ... jej zaprzeczenie .

tzw. biblia sfienta ... ksiazka tysiaca sprzecznosci , i badz tu wierco mondry .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka