Dodaj do ulubionych

Kościół w Polsce strzela sobie sam w stopę

25.07.13, 15:55
To niewiarygodne, że mają w dupie Franciszka i że nie wyciągają żadnych wniosków.
Czemu?
Bo to kretyni są.
Biskupi są intelektualnymi miernotami. 90% z nich to doktorzy habilitowani, szkoda, że te doktoraty i habilitacje zrobili sobie na swoich kościelnych kursach.
Czy widzieliście kiedyś biskupa mającego coś mądrego do powiedzenia?
Ja lata temu Pieronka, ale jego też skanalizowali.
Kilku księży mówi coś w miarę składnie, ale też nie przesadzajmy - nie wychodzą poza poziom maturzysty.
Rydzyk, dominikanie w TVN, Hoser, Lemański - to proste chłopaki, niestety przez okno nie wylecą...
Czy to ważne? Owszem - bo oni nie widzą co się dzieje.
Rok w rok maleje ilość ludzi w kościołach, młodzież uczona religii wręcz ich nienawidzi, praktykowanie to dziś tylko chrzciny, komunie, śluby i pogrzeby. Zero w tym namysłu, eucharystii, etyki. Nie znam ANI JEDNEGO KATOLIKA, który zna podstawy nauczanie swojej religii, który potrafiłby wytłumaczyć nauczanie kościoła w sprawach prokreacji, in vitro czy choćby antykoncepcji.
Kościół w ogóle olał kwestie etyki pracy, nie chroni środowisk wykluczonych, nie pochyla się nad np nieubezpieczonymi, ma w dupie ból i strach w szpitalach, zlewa kwestie nauczania...
Nie tylko nie prowadzi ŻADNEJ DYSPUTY, ale ogranicza się do kwestii kompletnie drugorzędnych - jak np telewizja TRWAM. Ci wam da kretyni? I tak nikt tego nie ogląda, nic się nie zmieni!

Arogancja episkopatu, poszczególnych biskupów, zamiatanie wszystkiego pod dywan, lekceważenie problemu pedofili, homoseksualizmu wśród księży - w ogóle koncentracja na obszarze seksualnej - kościół w Polsce SAM ROBI WSZYSTKO, ŻEBY NIE MIEĆ DO NIEGO ŻADNEGO SZACUNKU!

Czy to dobrze? Pytam jako ateista. I odpowiadam - generalnie nie. Bo życie nie znosi pustki, prawdziwych ateistów jest może 10% społeczeństwa, reszta potrzebuje duchowego wsparcia. Ize strony kościoła go nie dostaje.
Efekt? Zdziczenie narodu - obojętność na krzywdy, ból, lekceważenie słąbych, biednych i starych. Za to pełne hipermarkety w niedzielę.
Sami to sobie zrobiliście pier doleni pseudo katolicy!!!
jeep
Obserwuj wątek
    • chasyd_666 Re: Kościół w Polsce strzela sobie sam w stopę 26.07.13, 19:58
      > Rok w rok maleje ilość ludzi w kościołach, młodzież uczona religii wręcz ich ni
      > enawidzi, praktykowanie to dziś tylko chrzciny, komunie, śluby i pogrzeby. Zer
      > o w tym namysłu, eucharystii, etyki. Nie znam ANI JEDNEGO KATOLIKA, który zna p
      > odstawy nauczanie swojej religii, który potrafiłby wytłumaczyć nauczanie kościo
      > ła w sprawach prokreacji, in vitro czy choćby antykoncepcji.

Wzruszyła mnie twoja troska o Kościół... :)

> Kościół w ogóle olał kwestie etyki pracy, nie chroni środowisk wykluczonych, ni
      > e pochyla się nad np nieubezpieczonymi, ma w dupie ból i strach w szpitalach, z
      > lewa kwestie nauczania...

Uzasadnij te zarzuty
      • jeepwdyzlu chasyd jestem ateistą 26.07.13, 21:07
        ale nie jestem antyklerykałem
        owszem - jestem wrogiem kościoła wpier dalającego się we wszystko
        i takich pseudokatoli jak ty
        napisałem post
        masz inne zdanie - Twoje prawo
        ]ale nic cie nie będę udowadniał...
        Masz inną optykę - proszę - zaprezentuj ją..
        Dyskusja polegająca na wpie rdoleniu tekściku UDOWODNIJ jest żałosna
        Przemyśleniami będę się dzielił z Dyskutantem mającym ochotę na polemikę.
        Ty - masz ochotę tylko na napierd alankę
        Dla mnie na to - jest za gorąco....
        Zatem albo podziel się swoimi przemyśleniami - albo spie rdalaj z tego wątku!
        jeep
        • chasyd_666 Re: chasyd jestem ateistą 27.07.13, 11:13
          > owszem - jestem wrogiem kościoła wpier dalającego się we wszystko

Głupi zarzut : etyka religijna dotyczy wszelkiej aktywności człowieka

> ]ale nic cie nie będę udowadniał...

Postawiłeś poważne ( i bezpodstawne) zarzuty i nie chcesz ich uzasadnić - jesteś niewiarygodny...
          • jeepwdyzlu Re: chasyd jestem ateistą 27.07.13, 11:20
            powtórzę:
            napisałęm dość obszerny tekst który ty kwitujesz
            udowodnij
            ja proszę cię o postawienie tez przeciwstawnych
            a ty piszesz jestes niewiarygodny
            do dupy z taką dyskusją

Jestem gotowy, ale to Ty nie zgadzasz się z moimi tezami - zatem UDOWODNIJ!
            jeep
            • chasyd_666 Re: chasyd jestem ateistą 31.07.13, 17:13
              > Jestem gotowy, ale to Ty nie zgadzasz się z moimi tezami - zatem UDOWODNIJ!
              > jeep

Jeszcze nie wiem czy sie nie zgadzam - czekam na uzasadnienie...
              Ty rzuciłeś oskarżenia bez uzasadnienia - a ja mam udowodnić ?!?...
      • keram_aktsu Re: Kościół w Polsce strzela sobie sam w stopę 27.07.13, 11:43
        chasyd_666 napisał:

> Wzruszyła mnie twoja troska o Kościół... :)

A mnie wzrusza twoja troska o ateistów,którzy pobłądzili
        i nie dostrzegają bożej wielkości i doskonałości.
        >
        >
        > > Kościół w ogóle olał kwestie etyki pracy, nie chroni środowisk wykluczony
        > ch, ni
        > > e pochyla się nad np nieubezpieczonymi, ma w dupie ból i strach w szpital
        > ach, z
        > > lewa kwestie nauczania...
        >
        > Uzasadnij te zarzuty

Ty uzasadnij,że są nieprawdziwe.....
        Jesli umiesz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka