Dodaj do ulubionych

Dlaczego diabeł nie nagradza grzeszników II

26.10.13, 19:47
Może też być tak, że Szatan to sadystyczny bóg, który czerpie przyjemność z cierpienia ludzi. Dlatego pewnego dnia wpadł na iście szatański pomysł. Przebrał się za Dobrego Boga i wiele ludziom obiecał. Obiecał im w zasadzie wszystko, ale dopiero po śmierci. Jednak postawił warunek a raczej cały szereg warunków, które jednak nie są dla ludzi możliwe do spełnienia. Od tego czasu spora część ludzi męczy się całe życie (ku uciesze Szatana) aby zasłużyć na Nagrodę. A Nagroda? A Nagrody nie ma. Nie ma też Kary. Potem nie ma już nic.

S.
Obserwuj wątek
    • ankaskakanka14 Re: Dlaczego diabeł nie nagradza grzeszników II 26.10.13, 20:09
      ha ha ha ale numer :)))
      Nie ma czegoś takiego jak grzech i kara - ja to raczej widzę w innym wymiarze jak: odpowiedzialność i konsekwencje np. jak jedziesz np. ponad 150 km/h to przy ewentualnym wypadku jest śmierć - można popatrzeć na to w ten sposób grzeszysz / jadąc za szybko - sprzeciwiając się prawą fizyki / to karą jest śmierć.
      itp.itd.
      Szatan,diabeł ha ha, ale faktycznie gdyby tak zrobić dwa posagi symbolizujące nasze "dobre" uczynki i "złe" - ciekawa jestem,który posąg byłby większy :))) pozdrawiam.
      • snajper55 Re: Dlaczego diabeł nie nagradza grzeszników II 26.10.13, 20:15
        ankaskakanka14 napisała:

> ha ha ha ale numer :)))
        > Nie ma czegoś takiego jak grzech i kara

Ja też tak uważam. :)

- ja to raczej widzę w innym wymiarze j
        > ak: odpowiedzialność i konsekwencje np. jak jedziesz np. ponad 150 km/h to przy
        > ewentualnym wypadku jest śmierć - można popatrzeć na to w ten sposób grzeszysz
        > / jadąc za szybko - sprzeciwiając się prawą fizyki / to karą jest śmierć.
        > itp.itd.

Nie, nie, nie. Konsekwencje to całkiem co innego niż grzech. Konsekwencje nie zależą od kontekstu, od oceny czynu. Przecież ten sam czy, mogący mieć takie same konsekwencje jest całkiem inaczej oceniany w zależności od kontekstu. Takie same są konsekwencje jazdy 200 km/h po torze wyścigowym jak i po ulicach miasta. Ale to drugie jest złe a to pierwsze - nie.,

> Szatan,diabeł ha ha, ale faktycznie gdyby tak zrobić dwa posagi symbolizujące n
        > asze "dobre" uczynki i "złe" - ciekawa jestem,który posąg byłby większy :))) po
        > zdrawiam.

Ja nie mam wątpliwości.

S.
        • pocoo Re: Dlaczego diabeł nie nagradza grzeszników II 27.10.13, 20:53
          A bo to jest tak;
          Kogo bóg miłuje tego po łbie wali.Nie może napieprzać jak w kaczy kuper tych ,których miłuje i tych od macochy.Podsyła tych niekochanych Szatanowi do męczenia,ale Szatan spryciula tak ich męczy,ze ja tylko na to diabelskie męczenie się wybieram.Oj ,te rogate dusze...
    • pocoo Re: Dlaczego diabeł nie nagradza grzeszników II 27.10.13, 20:59
      snajper55 napisał:

>Od tego czasu spora część ludzi męczy się całe życie (ku uciesze Szatana) aby zasłużyć na >Nagrodę. A Nagroda
      > ? A Nagrody nie ma. Nie ma też Kary. Potem nie ma już nic.

A ja tam swoje wiem.Wybieram się na te piekielne diabelskie orgie, bez względu na Twoj pesymizm.Nie ma nic?Ja mam wiadomości z pierwszego diabelskiego łapska.
    • qqww1122 Re: Dlaczego diabeł nie nagradza grzeszników II 28.10.13, 15:43
      snajper55 napisał:

> Może też być tak, że Szatan to sadystyczny bóg, który czerpie przyjemność z cie
      [..]
      > zi męczy się całe życie (ku uciesze Szatana) aby zasłużyć na Nagrodę. A Nagroda
      > ? A Nagrody nie ma. Nie ma też Kary. Potem nie ma już nic.
      >
      > S.

Szatan to idiota. Pa jaki ch***j męczy w piekle grzeszników, którzy sprzeciwili sie boskim
      nakazom. Powinien razem z grzesznikami stworzyć pospolite ruszenie i zaatakować
      swego wroga pambucka.

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem ,więc szatan to kompletny cymbał.
      • pocoo Re: Dlaczego diabeł nie nagradza grzeszników II 28.10.13, 16:10
        qqww1122 napisał(a):

> Szatan to idiota. Pa jaki ch***j męczy w piekle grzeszników,
        >
        > Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem ,więc szatan to kompletny cymbał.
        A Ty się od Szatana odwal.
        Ci religijni robią ze swojego boga idiotę-niemotę ale to nie jest powód aby Szatanowi przypisywać kretynizmy.Te kretynizmy wymyślili religijni na ośmieszenie i swojego boga i Szatana.
      • ankaskakanka14 Re: Dlaczego diabeł nie nagradza grzeszników II 28.10.13, 16:20
        qqww1122 napisał(a):

> snajper55 napisał:
        >
        > > Może też być tak, że Szatan to sadystyczny bóg, który czerpie przyjemność
        > z cie
        > [..]
        > > zi męczy się całe życie (ku uciesze Szatana) aby zasłużyć na Nagrodę. A N
        > agroda
        > > ? A Nagrody nie ma. Nie ma też Kary. Potem nie ma już nic.
        > >
        > > S.
        >
        > Szatan to idiota. Pa jaki ch***j męczy w piekle grzeszników, którzy sprzeciwili
        > sie boskim
        > nakazom. Powinien razem z grzesznikami stworzyć pospolite ruszenie i zaatakowa
        > ć
        > swego wroga pambucka.
        >
        > Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem ,więc szatan to kompletny cymbał.

Sami siebie karzemy za złe uczynki żadna wymyślona postać nie jest nam potrzebna.Zabijając narażamy się na gniew bliskich zabitej osoby i tez możemy zostać zabici.Kradnąc narażamy sie na gniew okradzionej osoby i w najlepszym wypadku możemy w p i e r d o l wyłapać itp.itd.akcja-reakcja,żadnej filozofii w tym nie ma :)))
        diabeł czy szatan to w sumie smutna postać - obarczamy go swoimi niecnymi uczynkami,nie wiedząc o tym że patrząc na niego,patrzymy na swoje własne plugastwa.
        hi hi
        pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka