Polski Episkopat przestał istnieć

27.12.14, 13:02
Cytat z prasy "ASZdziennik":

Polski Episkopat przestał istnieć. "Pojawił się brodaty mężczyzna i wszystkich po prostu przepędził"

Wykrzykiwał, że hierarchowie powinni wrócić do korzeni.

Polski Kościół w przeddzień jednych z kluczowych świąt został dosłownie pozbawiony głowy.

– Akurat się zastanawialiśmy, jak wydać 16 mln zł od rządu na Świątynię Opatrzności, kiedy dosłownie znikąd zjawił się brodaty, nieznany nikomu mężczyzna i wymachując biczem wszystkich po prostu przepędził – relacjonuje świadek tego niecodziennego wydarzenia.

– Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska (J 2, 16) – wykrzykiwał wskazując na komputery z uruchomionymi arkuszami kalkulacyjnymi.

Ale na tym nie poprzestał, bo zanim hierarchowie opuścili budynek przy warszawskim Skwerze Kościuszki, usłyszeli jeszcze kilka gorzkich słów.

– Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą (Mt 23, 4) – grzmiał intruz. – Biada wam obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami (Mt 23, 15) – zakończył i zniknął tak szybko jak się pojawił.

Nasz informator: – Dosłownie wszedł w ścianę i już go nie było. Została po nim tylko biała gołębica.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
    • brum.pl1 Przykre konsekwencje... 27.12.14, 13:13
      grgkh napisał:

      > Cytat z prasy "ASZdziennik":
      > Nasz informator: – Dosłownie wszedł w ścianę i już go nie było. Została p
      > o nim tylko biała gołębica.

      Pozostał też gołąb. Na Forum Religia.
      • grgkh Re: Przykre konsekwencje... 27.12.14, 14:09
        brum.pl1 napisał:

        > grgkh napisał:
        >
        > > Cytat z prasy "ASZdziennik":
        > > Nasz informator: – Dosłownie wszedł w ścianę i już go nie było. Została p
        > > o nim tylko biała gołębica.
        >
        > Pozostał też gołąb. Na Forum Religia.

        Tak mi się, ni stąd, no zowąd, sam nie wiem dlaczego, przypomniało z serialu "Nemocnice na kraji mesta" - słynna scena w której dr Strosmajer porównuje siostrę Hunkovą do gołębicy: "Gdyby głupota umiała fruwać, to unosiłaby się Pani jak gołębica." Ale to taka drobna dygresja oczywiście całkowicie przypadkowo związana z Twoją obsesją. :)

        Przyjacielu, co Cię trzyma między nami na tym forum? Aż tak lubisz sobie poczytać, co tu piszemy o Twojej ukochanej ideologii i organizacji partyjnej? :)
      • wariant_b Re: Przykre konsekwencje... 27.12.14, 14:12
        > Została po nim tylko biała gołębica.

        No to będą mieli do sprzątania.
Pełna wersja