Dodaj do ulubionych

idzie ku lepszemu: "Żywot Briana" w TV

26.12.19, 19:17
idzie ku lepszemu: "Żywot Briana", bodaj najlepszy film o czasach Jezusa[made by Monty Pyton Flying Circus] można sobie oglądać w zwyczajnym czasie antenowym.
Atmosfera sporu ideologiczno religijnego schodzi do coraz niższych poziomów, a ten film, co kiedyś nadawano o 4 rano w 1 dzień świąt, leci sobie w Comedy Central o 18.00 w 2 dzień świąt i nikomu nie przeszkadza.

Taki paradoks: kiedyś nadawano go w takiej porze, że wszyscy nadmiernie przewrażliwieni spali po powrocie z pasterki i nie było obawy, że nadawcę podadzą do sądu za obrazę uczuć religijnych. Teraz leci w najlepszym czasie antenowym.

Choć można usłyszeć rozmaite opinie, moim zdaniem ten film niczyich religijnych uczuć nijak nie obraża. Trzeba mieć dystans, którego, niestety wielu, także tutaj , brakuje.

Skoro "idzie ku lepszemu", może inne rzeczy z codziennych sporów wszystkich ze wszystkimi o wszystko także ulegną załagodzeniu?


PS. wasz ulubiony skecz z Żywota Briana?
Mój to "Co nam dali Rzymianie" tuż przed finałową sceną: "Zawsze spójrz na jaśniejszą stronę życia". Dalej: "Ofiałuję wam Błajana..." Zresztą film od początku do końca ogląda się bez momentu znudzenia.

Ww. słowa nie są dla pp. Oszołoma, Suendera... Nie mam złudzeń, że Błajan nie dla nich. Sorry panowie, niestety, nie w tym życiu.
Obserwuj wątek
  • feelek Re: idzie ku lepszemu: "Żywot Briana" w TV 26.12.19, 21:35
   zdaniem wielu: najlepsza komedia w historii kina,
   w sobotę na Comedy Central o 15.20

   w recenzjach: jednak obrazoburcza, za taką uważana ostatnia scena z podrygującymi ukrzyżowanymi i Zelotami - samobójcami, w wielu krajach [np. w Norwegii] był zakazany
   życzyć sobie aby więcej ludzi miało do tego dystans, podobnie jak b. ks. prof. Obirek (?), który powiedział, że ten film jego uczuć religijnych nie obraża
   • feelek Re: idzie ku lepszemu: "Żywot Briana" w T 27.12.19, 10:27
    sorry, jak w stanie wojennym nie włączam TVP1,2

    PS. kto to jest ten Jacek Kurski?
    Był kiedyś taki opozycjonista, wspaniała karta walki o wolność. To niemożliwe, żeby miał coś wspólnego z jakimś komunopodobnym propagandystą. To musi być przypadkowa zbieżność nazwisk.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka