Dodaj do ulubionych

wigilijne orędzie bp-a Rysia w .. TVP

30.12.19, 10:57
niemałe zaskoczenie przeżyłem w Wigilie kiedy w TVP zobaczyłem orędzie biskupa G Rysia. Wiadomo że biskup G Ryś sympatyzuje z Tygodnikiem Powszechnym oraz Gazetą |Wyborczą i jej przybudówkami. Na szczęścicie bp Ryś to nie Pieronek Gocłowski czy abp Życiński. Nawet dało się go słuchać. Pytanie tylko.. rozumiem że duchowny jest posłany do grzeszników, tylko czy on tam swoją obecnością aby nie uwiarygadnia zła które stamtąd na Polskę się szerzy i pleni?
Obserwuj wątek
    • awariant Re: wigilijne orędzie bp-a Rysia w .. TVP 30.12.19, 21:48
      oszo-lom-z-rm napisał:

> Pytanie tylko.. rozumiem że duchowny jest posłany do grzeszników, tylko czy on tam swoją
      > obecnością aby nie uwiarygadnia zła które stamtąd na Polskę się szerzy i pleni?

Oczywiście, że w jakiś sposób uwiarygadnia TVP mimo zła, które się tam szerzy i pleni.
    • donmarek Re: wigilijne orędzie bp-a Rysia w .. TVP 31.12.19, 07:30
      >tylko czy on tam swoją obecnością aby nie uwiarygadnia zła które stamtąd na Polskę się szerzy i pleni?
      Chopie, weź se na wstrzymanie i przez pół roku nic nie pisz. A siądź przy stole gdzie leży tzw. nowy testament, spróbuj go przeczytać i potem odpowiedz, co myślisz o niejakim Jędraszewskim z Krakowa i pewnym bucu z Torunia!

--
      Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
      I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
      Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka