Dodaj do ulubionych

Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zdaniu

01.03.20, 11:41
Ewa spokojnie chodziła po przepięknym raju - zrywała kwiaty i podziwiała boski świat. Nagle usłyszała dziwny głos , odwróciła się i zobaczyła węża (szatana) ułożonego na zakazanym drzewie. Odezwał się do niewiasty :

- Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?
- Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli ! - odpowiedziała Ewa wężowi.

Zasugerował Ewie, że Bóg odmawia wolności, ale to nieprawda. Bóg zastrzegł sobie jedynie prawo decydowania, co jest złe i dobre i zabronił zrywać owoce tego drzewa..

To oczywiście przenośnia do której odniesienie jest w Wikipedii.

Hebrajskie słowo „jada” przetłumaczone zostało jako „poznanie”. Czasownik ten ma jednak szersze znaczenie i oznacza nie tyle „poznać coś”, ale „zapanować nad czymś”, „opanować coś”. Tekst Księgi Rodzaju nie mówi nam, że Adam i Ewa poznali dobro i zło, ale zapanowali nad nim, samemu chcąc decydować o tym, co właściwe.

--
Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
Obserwuj wątek
      • pocoo Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 01.03.20, 19:28
        Jeszcze w niebie, tylko bóg wiedział czym jest zło.Archanioł, zastępca boga w niebie pojęcia nie miał, czym jest zło.Jak wybrał zło, skoro go nie było?
        Bóg chciał, aby Adam i Ewa byli ciemni jak tabaka w rogu i ślepo posłuszni. Jak wybrali zło, skoro go nie znali?
        Czy ludzie na początku mieli szczątkowe mózgi?Czy bóg zrobił to z premedytacją, czy tak mu wyszło?
            • suender Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 02.03.20, 09:49
              awariant:

> W NIEBO mi powiedzieli, że w sprawie OMNIPOTENTA mam się kontaktować z niejakim Suenderem!

Że mnie NIEBO tak wysoko ceni, to mi bardzo miło.

Będę jeszcze bardziej zadowolony, jak mi przyślesz SKAN niebiański potwierdzający ową rewelacje, -he, he, he, ...

Cieplutko pozdrawiam, - ot co, ...........
              • awariant Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 02.03.20, 12:09
                suender napisal:

> Będę jeszcze bardziej zadowolony, jak mi przyślesz SKAN niebiański...

Przykro mi, ale będziesz się osobiście musiał zwrócić o tę informację.
                Podpisał się pod nią sam Wiceprezes do Spraw Ziemskich, J. Adonai.
                Adres znasz: NIEBO. Sam rozumiesz - ochrona danych osobowych.

W przesłanej informacji są wrażliwe dane na temat niejakiego Suendera
                i nie mam pojęcia, czy wolno mi je tobie udostępniać. Nie wiem, kim jesteś.
                Może prześlij mi skan dowodu, to sprawdzę i się zastanowię.
                • suender Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 02.03.20, 14:52
                  awariant:

> Podpisał się pod nią sam Wiceprezes do Spraw Ziemskich, J. Adonai.

- W/w antropomorfizacją (poprzez używanie nazw stanowisk ziemskich do przestrzeni transcendentnej) obnażasz swoja (niestety) niekompetencję, uwłaczającą jednocześnie rozumowi, - he, he, he, ....

- Ba, nawet w świeckich sprawach prezentujesz też karygodną niewiedzę:
                  Przecież jest oczywistym, iż na planecie Ziemia jest tylko jeden Prezes, ten kulawy z Żoliborza, oraz tylko jeden Wiceprezes z ksywą Jojo, - ot co, .....

Pozdrawiam.
                  • awariant Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 02.03.20, 18:15
                    suender napisał:

> W/w antropomorfizacją (poprzez używanie nazw stanowisk ziemskich do przestrzeni transcendentnej)
                    > obnażasz swoja (niestety) niekompetencję, uwłaczającą jednocześnie rozumowi, - he, he, he, ....

Powołujesz się ciągle na NIEBO, a widzę, że nie jesteś na bieżąco ani z jego strukturą organizacyjną,
                    ani władzami. Pewnie nie wiesz nawet kto jest tam CEO.

> Ba, nawet w świeckich sprawach prezentujesz też karygodną niewiedzę:
                    > Przecież jest oczywistym, iż na planecie Ziemia jest tylko jeden Prezes

No to wsypałeś OMNIPOTENTA.

PS.
                    Mam za to garść świeżutkich plotek z NIEBO. Podobno Jezus znowu nie zaliczył testu
                    na zmartwychwstanie. A dostał najprostszy możliwy - gilotynę, Nawet dusza dziecka
                    poczętego wie, że trzeba głowę pod pachę i nogi za pas. A jemu się wszystko pomyliło
                    i z tymi nogami pod pachą nie uciekł daleko. Odebrali mu głowę i oblał egzamin.

• pocoo Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 02.03.20, 13:04
            suender napisał:

> pocoo:
            >
            > > Jak wybrał zło, skoro go nie było?
            >
            > - To bardzo interesujące pytanie powinnaś skierować prędziuchno na adres: NI
            > EBO
            , bo tylko tam sprawa jest znana od A do Z.
            Ajajaj...
            Przecież Biblia była pisana pod natchnieniem ducha świętego. To też jaja z ludzi? Duchowi świętemu to natchnienie wychodziło tak jak zapłodnienie. Religijna śmieszność nad śmiesznościami.
            • suender Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 02.03.20, 14:40
              pocoo:

> Przecież Biblia była pisana pod natchnieniem ducha świętego. To też jaja z ludzi?
              > Duchowi świętemu to natchnienie wychodziło tak jak zapłodnienie.
              > Religijna śmieszność nad śmiesznościami.

- Trochę się gubisz, bo mieszasz fragmenty Biblii ze swoimi urojeniami.
              Byśmy tego uniknęli zacytuj stosowne fragmenty wyżej wymienionej.

- Kilka dni temu wziąłem Cię do duchowej adopcji, więc trzymaj teraz fason, więc i samo WYNIESIENIE pójdzie teraz z górki, - ot co, ....

Pozdr.
    • pocoo Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 02.03.20, 13:17
      qwardian napisał:

> Bóg zastrzegł sobie
      > jedynie prawo decydowania, co jest złe i dobre i zabronił zrywać owoce tego drzewa..

Z kogo robisz idiotów? Bezwzględne posłuszeństwo to gorsze niż niewolnictwo.Jak Adam i Ewa mogli wybierać dobro nie znając zła? Nie znali zła, a jednak je wybrali. A to ci dopiero jaja.
        • wawrzanka Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 03.03.20, 09:53
          qwardian napisał:

> Wybrali brak pokory wobec Stwórcy, który zastrzegł sobie prawo decydowania o ty
          > m co złe i dobre. Ewa sama zaprzeczyła sugestii węża, że Stwórca odmawia wolnoś
          > ci człowiekowi..

Znając Boga nie zdziwiłabym się, gdyby sam "napuścił" węża na Ewę. To w jego stylu.
          • pocoo Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 03.03.20, 10:17
            wawrzanka napisała:

> Znając Boga nie zdziwiłabym się, gdyby sam "napuścił" węża na Ewę. To w jego stylu.

Tu nawet dziwić się nie ma co. Wszechwiedzący bóg wywalił z nieba konkurencję i pozwolił szatanowi działać w raju. Raj na ziemi dla Adama,Ewy (którym bóg rozumu poskąpił) i wszystkich diabłów.
            Bóg wiedział ,że: " Będzie, będzie zabawa, będzie się działo" i wieczności będzie mało.
        • pocoo Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 03.03.20, 10:11
          qwardian napisał:

> Wybrali brak pokory wobec Stwórcy, który zastrzegł sobie prawo decydowania o ty
          > m co złe i dobre. Ewa sama zaprzeczyła sugestii węża, że Stwórca odmawia wolnoś
          > ci człowiekowi..
          >
          Stwórca zastrzegł sobie prawo decydowania, a Ewa zaprzecza, że bóg odmawia człowiekowi wolności.
          Nie dziwię się ograniczeniom w myśleniu religijnych.
            • pocoo Re: Szatan oszukał w pierwszym wypowiedzianym zda 03.03.20, 15:51
              qwardian napisał:

> Ewa religijna?

O tobie napisałam.

>Ja prezentuję tylko jej replikę na pytanie węża. Jednoznacznie z
              > aprzeczyła ograniczeniu własnej wolności..
              >
              To , co o Ewie napisał Mojżesz, woła o pomstę do nieba. Nie wydaje mi się, aby bóg ulepił ludzi ze szczątkowymi mózgami. Przecież stworzył ich na obraz i wyobrażenie swoje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka