Dodaj do ulubionych

pp. religijni: nie lękajcie się!

16.03.20, 20:17
Apeluję do pp. tzw. wierzących lub inaczej religijnych:
nie bójcie się obecnej sytuacji.

Na tym forum wyraźnie widać, jaki obecny stan epidemii zrobił w waszych umysłach spustoszenie.
Obawiacie się piszecie, że ta epidemia doprowadziła państwa wierzących na skraj paniki, głębokiego strachu.
Zapewniam was: nie macie się czego obawiać: Świat potrwa dokładnie tyle ile ma trwać.

Zamiast straszyć się końcem Świata, weźcie przykład z tych, co sobie układają życie w ten sposób, że żyją jak najpełniej, starają się być dobzi, cieszą się każdym dniem aż do końca swoich dni.
W ten sposób pozbawicie się obawy, że ktoś tam gdzieś czeka na was z ogniem piekielnym czy czymś podobnym. Tam zwyczajnie nic takiego nie ma.
Jeszcze raz: pp. wierzący: Oszołomie, inni, nie lękajcie się!
Obserwuj wątek
    • feelek Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 17.03.20, 13:43
      panie Oszołomie: ta epidemia jest czymś, co się zdarzało, zdarza i będzie
      ludzkość poradziła sobie z cholerą, dżumą, hiszpanką
      także w tych miejscach, gdzie nikt nawet o Chrześcijanach/Chrześcijaństwie nie słyszał
      co pokazuje, że choroby wirusowe nijak nie mają nic wspólnego z wyznawanymi przez zarażonych poglądami

PS. tak tylko piszę, choć widać, że to grochem o ścianę
    • feelek Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 21.03.20, 12:49
      Koledzy " wierzący"
      Nadszedł Armagedon!
      Za kilka miesięcy nadciągnie szczepionka i czym wtedy będziecie siebie straszyć?
      Za kilka miesięcy ludzkość wytworzy przeciwciała jak do tysięcy innych wirusów i czym wtedy będziecie siebie straszyć?

Jak zawsze zachęcam Was do pozytywnego myślenia.
      Odwagi!
      • kociak40 Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 21.03.20, 14:59

"Koledzy "wierzący"
        Jak zawsze zachęcam Was do pozytywnego myślenia." - feelek

Nawiedzeni religijnie mają przeciwny zwrot na swoim kierunku pozytywnego myślenia.
        Zbyt często przechodzą obok myśli, nie dochodząc do ich sedna.
        Głowę mają pustą, jak kukułcze gniazdo.

--
        -----
        "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
    • feelek Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 27.03.20, 15:29
      Szanowni Państwo co się nadmiernie boicie:
      rozumiem, że argumenty logiki nie do każdego trafiają.

Można, owszem spojrzeć na statystyki i zauważyć, że pandemia po jakimś czasie mija.
      Miało to już miejsce w Chinach, Korei, Japonii.

Można zauważyć, że ta choroba nie wybiera: dotyka równo wierzących i ateistów, ludzi prawych i Sk... synów... po równo...

Wybraliście drogę straszenia siebie i innych...
      Pamiętajcie to grozi tym, że nadwrażliwi się waszym straszeniem przejmą. Będziecie mieli ich na sumieniu.

Jeżeli wierzycie w Boga weźcie to pod uwagę: Bóg, w którego wierzycie ukaże was za to, że straszycie innych
      • suender Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 27.03.20, 16:00
        feelek:

> pp. religijni: nie lękajcie się!

Chrześcijanin tylko jedno, jedyne BANIE SIĘ uważa za wielki dar i cnotę jednocześnie, tj DBB ------> Dar Bojaźni Bożej, - koniec ---> kropka! Natomiast te głupie wirusy i świrusy ateistyczne, to takie strachy na Lachy, - ot co, ....

Pozdrawiam racjonalnie i feelkowo.
        • feelek Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 27.03.20, 21:04
          Suender, Pan mówi: " Chrześcijanin" w odniesieniu do kogoś, bo nie do siebie?
          Skoro nie uznaje pan jednej z podstawowych prawd Chrześcijaństwa, że: " Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo...", co jest ma 2 stronie KAŻDEJ Biblii?
          • suender Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 28.03.20, 15:46
            feelek:

> , że: " Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo...", co jest ma 2 stronie KAŻDEJ Biblii?

Ja odnoszę się tylko do oryginału Biblii, a nie do każdej innej kopiowanej w innych językach, - ot co, ......

Pozdr.
            • feelek Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 28.03.20, 21:06
              Suender:
              ot NIE co
              Gdy pan zaprzecza temu, że w KAŻDEJ Biblii nie żadnej tam kopii, na drugiej stronie jest napisane: ... I stworzył Bóg człowieka na obraz i podobieństwo swoje... "
              to sprowadzasz pan dalszą dyskusję ad absurdum:
              stwierdzenie o tym, że człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo to powszechnie znana prawda, jedno z podstaw Chrześcijaństwa..
              ... to absurd zaprzeczać czemuś tak oczywistemu...
              dalsza taka dyskusja to strata czasu

Jeżeli pan tak nie uważa, nie jest pan Chrześcijaninem
              to zapewne dla pana problem.

Ja też uważam, że jakiś Absolut/ Przeznaczenie/ Opatrzność/ Praprzyczyna/Cokolwiek to nie jest nic co jest do nas, człowieków podobne.
              Ale ja nie uważam się za Chrześcijanina
            • feelek Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 27.03.20, 17:45
              było ukarze od ukarania

PS Świat się kończy, a my: ż czy rz...
              PS2: Jest takie przysłowie hiszpańskie: " nadie me quita bailao " nikt mi nie zabierze przetańczonego.
              Będąc mu od 40 lat wiernym, zwiedziłem kawałek Świata, spędziłem wspaniałe dni na nartach, tygodnie na żaglach, w Toskanii, Chorwacji, malowniczych zakątkach Polski [Pocoo pozdrawiam Gdańsk i okolice].
              Ww. nie zabiorą mi strachy, durne gadki o karze za grzechy, B. często podszyte żalem tych, co z radości życia nie korzystali - nie tańczyli jak było można.
              Polecam: Nadie me quita bailao
              • mim1652avo Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 27.03.20, 21:35

feelekRe: pp. religijni: nie lękajcie się! Ww. nie zabiorą mi strachy, durne gadki o karze za grzechy, B. często podszyte żalem tych, co z radości życia nie korzystali - nie tańczyli jak było można.
                Polecam: Nadie me quita bailao
                Piękne i prawdziwe słowa ” nie lękajcie się “.KK , religia katolicka, biblia , itd. to przedstawianie Boga (najwyższej i jedynej siły tworzenia w tej wierze) jako okrutnego niszczyciela ludzkości która nie robi tego co Ona (siła, moc) chce.Źle się zachowujecie?Teraz ja wam pokażę co mogę! Ot potop oniwersalny lub - do wyboru i koloru – spalenie ogniem.Wszyscy są równi i skazani na śmierć przez “miłosierniego „: mordercy,przestępcy, złodzieje, dzieci, starcy, kobiety w ciąży z ich niewinnymi płodami, zwierzęta ( w czym te biedne zwierzęta zaszkodziły czy obraziły miłosiernego? ).To wzbudza ogromny strach w ludziach tam gdzie nie ma wiedzy, oświecenia, intelektu itd.Praktycznie rzecz biorąc w naszch realiach , niestety, nawet do dzisiaj.Rządziło się przez tysiące lat – i rządzi się nadal w tej religii - strachem i karą.Nie zapominajmy, że sto lat temu w nowonarodzonej Polsce 47% ludzi to byli analfabeci!Ludzie, podnieście głowy!Złączcie wasze głosy w przeogromnym krzyku wolności umysłowej!Wy, szamani, zdejmcie wasze szaty, pokażcie wasze opadające, tłuste brzuchy i zachłanne ręce.Zdejmcie złote pierścienie i łańcucy, rozdajcie biednym wszystkie wasze bogactwa i wyjdźcie na ulice na spotkanie LUDZI aby przekazywać miłość a nie strach!
    • feelek Re: pp. religijni: nie lękajcie się! 02.04.20, 19:34
      Państwo tzw. wierzący:
      Nie lękajcie się, będzie dobrze,
      Nie wiem jak was uspokoić
      czy nie powinniście jakoś zweryfikować swojego myślenia, skoro tak się obawiacie i straszycie karą Bożą?

Pozdrawiam p. Oszołoma kolego nie lękaj się będzie dobrze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka