Dodaj do ulubionych

Dobre uczynki

11.05.20, 01:00
Co to jest dobry uczynek i co to znaczy? Co powinniśmy zrobić
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Dobre uczynki 11.05.20, 05:28
      kamila.an napisała:

> Co to jest dobry uczynek i co to znaczy? Co powinniśmy zrobić

Dobry uczynek to działanie mające na celu dobro innej osoby. Niektóre dobre uczynki nazywamy niedźwiedzimi przysługami.

S.
    • lumpior Re: Dobre uczynki 11.05.20, 07:32
      Dobrym uczynkiem jest gdy istnieje wspomożenie sąsiedzkie w pełnym zakresie.Szlag mnie trafia jak w temacie bara-bara niewolnicy wiary nazywają to grzechem i ....spowiedz. Ot co.
      • pocoo Re: Dobre uczynki 11.05.20, 08:37
        lumpior napisał:

> Dobrym uczynkiem jest gdy istnieje wspomożenie sąsiedzkie w pełnym zakresie.Szl
        > ag mnie trafia jak w temacie bara-bara niewolnicy wiary nazywają to grzechem i
        > ....spowiedz. Ot co.
        >
        " I byłbyś synu taki dobry"?
      • mim1652avo Re: Dobre uczynki 11.05.20, 20:14
        lumpior: Dobrym uczynkiem jest gdy istnieje wspomożenie sąsiedzkie w pełnym zakresie.
        Nobel dla lumpiora! Nie da ci ojciec, nie da ci matka tego co może dać ci sąsiadka!
        • pocoo Re: Dobre uczynki 11.05.20, 20:19
          mim1652avo napisał:

> Nobel dla lumpiora! Nie da ci ojciec, nie da ci matka tego co może dać ci sąsia
          > dka!
          Jak świat światem. Od zawsze, nas zawsze.
        • snajper55 Re: Dobre uczynki 11.05.20, 17:24
          kamila.an napisała:

> Nie, chcę tylko zrozumieć, co to znaczy.

Przecież ci odpowiedziałem. Dowiedziałaś się co to znaczy. Czego jeszcze nie wiesz czy nie rozumiesz?

S.
        • wawrzanka Re: Dobre uczynki 11.05.20, 09:36
          kamila.an napisała:

> Czy to jedyne słowo, o którym mówią Świadkowie Jehowy?

Nie, ale świadkowie Jehowy zakładają wątki w tym stylu :) Co do meritum - każdy dobry uczynek może spowodować zło. Dlatego ważniejsze od dobrych uczynków jest przewidywanie skutków swoich działań. Według mnie przykładem dobrych uczynków są filmy Sekielskiego. Inne przykłady? Dbałość o klimat, o czystość planety. Pogłębianie wiedzy w tematach, w których się poruszamy zawodowo.
      • pocoo Re: Dobre uczynki 11.05.20, 09:38
        wawrzanka napisała:

> Kamila.an, czy jesteś świadkiem Jehowy?

W Biblii i wszelkich publikacjach wydanych przez Świadków Jehowy, określenie "Bóg, Pan , Stwórca itd", zastąpili imieniem Boga JEHOWA. Po tym łatwo ich rozpoznać i nie ma innej opcji.Jeżeli nawet w wypowiedzi użyją słowa "bóg", to imię Jehowa musi się w niej znaleźć. Musi, gdyż w ten sposób głoszą imię boga i chwalą je.
    • pocoo Re: Dobre uczynki 11.05.20, 09:51
      kamila.an napisała:

> Co to jest dobry uczynek i co to znaczy? Co powinniśmy zrobić

Jeżeli chcesz wiedzieć , to nie odmawiam ludziom pomocy, bez względu na religię czy kolor skóry. Dzielę się tym co mam, a to co mi zbywa wyrzucam do śmietnika.Jestem wrażliwa na krzywdę ludzi i zwierząt.
      Co chciałabyś jeszcze wiedzieć ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka