Dodaj do ulubionych

czy znalazłeś ścieżkę do ochrony przed Bogiem?

13.05.20, 20:13
Znaki końca czasów – Coraz częściej zdarzają się katastrofy, czy znalazłeś ścieżkę do ochrony przed Bogiem?

Teraz świat dotykają coraz więcej katastrof i wielu wierzących uważa, że dzień powrotu Pana zbliża się i powinien przyjść, abyśmy pokutowali przed Bogiem. Jak powiedział Pan Jezus: „Pokutujcie, przybliżyło się bowiem królestwo niebieskie” (Mt 4:17)
Czym więc jest prawdziwa pokuta i jak można uzyskać Boże miłosierdzie i ochronę?
Szukajmy odpowiedzi na podstawie następujących wersetów i słowa Bożego.
Biblia mówi: „I Jonasz zaczął wkraczać do miasta na dzień drogi, i zawołał, i rzekł: »Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona«. (…) Albowiem do króla Niniwy przyszło słowo, a on powstał z tronu swego, i odłożył swą szatę, odział się w wór, i usiadł w popiele. I rozkazał, by został ogłoszony i opublikowany w całej Niniwie dekret króla i jego dworu, mówiący: „Niech ludzie ani zwierzęta, woły ani owce, nie skosztują żadnej rzeczy: niech się nie pasą, ani nie piją wody: Ale niech człowiek i zwierzę obleką się w wory i niech wołają potężnie do Boga: tak, niech każdy odwróci się od swej złej drogi i od przemocy, która jest w jego ręku”.

Bóg mówi: „Wyrażenie »zła droga« nie odnosi się do jakichś konkretnych złych uczynków, lecz do źródła zła, kryjącego się za takim postępowaniem ludu. »Odwrócenie się od swojej złej drogi« oznacza, że ci, o których mowa, nigdy już nie dopuszczą się takich czynów. Innymi słowy, nigdy już nie uczynią podobnego zła; metoda, źródło, cel, zamiar i zasada ich postępków uległy całkowitej przemianie; ludzie ci nigdy już nie posłużą się tymi metodami i zasadami, by poczuć w sercach radość i szczęście. Słowo »odwróci się« w wyrażeniu »odwróci się od przemocy, która jest w jego ręku« oznacza porzucenie, odsunięcie na bok, pełne zerwanie z przeszłością, by nigdy już do niej nie powrócić. Kiedy lud Niniwy porzucił przemoc popełnianą własnymi rękami, było to zarówno dowodem, jak i przejawem jego prawdziwej skruchy. Bóg obserwuje zewnętrzne postępowanie ludzi, tak jak zagląda w ich serca. Kiedy Bóg ujrzał w sercach mieszkańców Niniwy niepozostawiającą wątpliwości prawdziwą skruchę i kiedy zobaczył, że zeszli ze złej drogi i porzucili popełnianą wcześniej przemoc, wówczas odmienił swoje serce. Innymi słowy, postępowanie owych ludzi, ich zachowanie oraz rozmaite nawyki, jak również szczere wyznanie grzechów i doświadczony w głębi serca żal za nie sprawiły, że Bóg odmienił swoje serce, zmienił swe zamiary, odwrócił swą decyzję i nie ukarał owych ludzi ani ich nie zniszczył. Tak więc mieszkańcy Niniwy osiągnęli to, że ich koniec był inny. Ocalili życie, a jednocześnie pozyskali Boże miłosierdzie i wyrozumiałość, kiedy Bóg odwrócił od nich również swój gniew”.

Z pokuty Niniwy możemy zobaczyć, że prawdziwa pokuta wyraża się nie tylko słowami, ale we wszystkim, aby zastanowić się nad źródłem, intencją i zasadą robienia rzeczy, jeśli nie jest to zgodne z wolą Boga, całkowicie te czyny odrzucić. Zrobić wszystko zgodnie ze słowem Bożym, to jest prawdziwa pokuta i tylko wtedy można uzyskać Boże miłosierdzie i ochronę.

Jak możemy osiągnąć prawdziwą pokutę w czasie częstych katastrof? Zapraszamy do pisania i komunikowania się z nami, a my będziemy kontynuować dyskusję jutro
.
Czytaj więcej: Dni ostateczne
Czasy ostateczne to najważniejszy moment, by powitać przyjście Pana, jak więc powinniśmy to zrobić? Co możemy uczynić, żeby wejść do królestwa niebieskiego i zyskać życie wieczne? Pan Jezus powiedział: „Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone”. (Ewangelia Mateusza 7:7). Strona Ewangelii o zstąpieniu Królestwa poprowadzi Cię do szukania tajemnicy powrotu Pana Jezusa, abyś znalazł drogę do królestwa niebieskiego i wiecznego życia. Poznajmy je i wspólnie omówimy.

Porozmawiaj z nami na Messengerze

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka