Dodaj do ulubionych

Szatan został wprowadzony na łono Kościoła.

20.05.20, 17:11

Czy ojciec Pio mógł znać trzecią Tajemnicę Fatimską? - PCh24
Wywiad z księdzem Gabrielem Amorthem, opublicowany – na żądanie ks.Amortha tylko po jego smierci - trzeci sekret Fatimy.
................... Po tym jak temat wywiadu odbiega od Fatimy, Zavala ponownie do niego powraca:
„Proszę mi wybaczyć, że tak nalegam na Trzecią Tajemnicę Fatimską: Czy Ojciec Pio powiązał to wtedy z utratą wiary w Kościele?”

Ksiądz Amorth miał wtedy zmarszczyć czoło. Wydawał się bardzo poruszony.

„W rzeczy samej”, stwierdził, „Pewnego dnia Ojciec Pio powiedział do mnie bardzo smutno: Wiesz, co Gabriele? To Szatan jest tym, który został wprowadzony na łono Kościoła i w bardzo krótkim czasie przyjdzie rządzić fałszywym Kościołem”.
Obserwuj wątek
    • suender Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 20.05.20, 19:59
      mim1652:

> Szatan został wprowadzony na łono Kościoła.

Nie został wprowadzony, tylko ma pozwoleństwo, by od czasu do czasu grasować w budynku świątynnym.
      Ja osobiście mam na to liczne dowody podobnie jak i inni świeccy, nie wspominając o Świętych Pańskich, - ot co, ....

Pozdrawiam Mim-owolnie.
    • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 20.05.20, 21:11
      Skoro już jesteśmy przy watykańskim egzorcyście, to było tak, że przez lata
      uważano, że za pedofilią w Kościele Katolickim stoi Szatan. Rzucił więc Watykan
      do walki z diabłami swoich najlepszych egzorcystów, w ci stwierdzili, że faktycznie
      wiele dzieci zostało opanowanych przez diabła, który próbuje skusić do grzechu
      niczego nie spodziewającego się księdza. U niektórych dzieci znaleziono dziesiątki
      i setki takich diabłów, więc faktycznie ksiądz był bez szans.

Ale, o dziwo, pedofilia nie malała, a wręcz przeciwnie. Trud egzorcystów szedł na marne.
      Dlaczego? - dziwili się wszyscy i postanowiono sprawę zbadać dokładniej.

I wtedy okazało się, że za pedofilią nie stoi Szatan, ale Anioł Stróż z Watykanu.
      • suender Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 08:25
        awariant:

> U niektórych dzieci znaleziono dziesiątki i setki takich diabłów, .........

A ile z tych diabłów, co byli przy dzieciach, nie miało pozwoleństwa na "bycie przy dzieciach" i nie były w stanie im szkodzić? Na ten temat musisz zasięgnąć języka pod adresem: NIEBO, w przeciwnym razie twe INFO jest o kant stołu roztrzaść, - he, he, he, ....

Pozdrawiam mobilizująco.
        • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 08:57
          suender napisał:

> A ile z tych diabłów, co byli przy dzieciach, nie miało pozwoleństwa na "bycie przy dzieciach"
          > i nie były w stanie im szkodzić? Na ten temat musisz zasięgnąć języka pod adresem: NIEBO

Według samego księdza Gabriele Amortha dokonał on 160 000 egzorcyzmów.
          Liczba może być zawyżona, ponieważ niektóre diabły wypędzał wielokrotnie.

Jak ilość diabłów została przez siedzącego po lewicy Pana Szatana uzgodniona
          z siedzącym po prawicy Jezusem nie wiadomo. Byś może niektóre diabły, w związku
          z trudnościami kadrowymi w Niebie, działały w zastępstwie aniołów, bo przecież lepszy jest
          jakikolwiek kontakt z Bogiem niż żaden, a brak kontroli może prowadzić do ateizmu.
          • suender Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 10:28
            awariant:

> siedzącego po lewicy Pana ......

Ha, ha, ha!
            Byś dobrze zrozumiał piszę specjalnie dla Ciebie bardzo powoli i wyraźnie:

"Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy cierpiąc męki w Inferno, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: «Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu». Lecz Abraham odrzekł: «Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas»."

Kapito!

Pozdrawiam racjonalnie.
            • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 11:56
              suender napisał:

> Kapito!

Nie bardzo.

Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił.
              Więc mamy jakiegoś dawnego purpurata, znaczy kardynała, który biedy i braku rozrywek nie cierpiał.
              U bramy jego pałacu leżał żebrak. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza...
              Tradycyjna scenka, jaką i dziś zobaczyć można - bramy pałaców biskupich zamknięte dla potrzebujących.
              Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.
              Bogatego stać na pogrzeb, nad biednymi może aniołowie się ulitują, ale nie księża. Tak też mamy.
              Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie.
              A tu już zaskoczenie - homoseksualistą okazał się żebrak, a nie kardynał. Jakiś dziwny ten purpurat.
              Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!"
              Zdumiewające - czemu Abraham każe słuchać Mojżesza? To jakby ksiądz Wujek kazał słuchać Ojca Rydzyka.
              "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"
              Szok kompletny - z martwych powstał Jezus - czemu Mojżesz i prorocy są bardziej od niego wiarygodni?
              Chyba, że to tego Łazarza chodzi, co go zmartwychwstano i umarł podwójnie. Mało kto mu wierzy.

Strasznie pokrętna ta przypowieść św. Łukasza.
              Jedyne co da się zrozumieć, to "między nami a wami zionie ogromna przepaść".
              • suender Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 16:03
                awariant:

> ....... pokrętna przypowieść Łukasza ....

Awariancie!, - ogarnij się, poprzednio hibnąłeś potężnego babola, a teraz drugiego.
                Czyżbyś zjadł za dużo, albo wypił za mało, żeś w taką nieudaczność umysłową popadł?
                Przecież Lukas to był tylko jak taśma magnetofonowa do niedawna: Nagrywał jeno o co Duch Boży jemu dyktował. Wściekasz się na pendrajwa, że ma coś tam nagrane, - nie!; - więc i Lukasa zostaw w spokoju.

Ale podejrzewam u Cię raczej bulwersację, kiedy czytasz Ewangelię, - a to bardzo dobry objaw:
                Taki objaw przy czytaniu Ewangelii rodzi się u wielu ateuszy, - zauważył już dawno bp. Fulton, który zaznaczył:
                "Jeżeli ateusz czyta Słowo Boże i jest zbulwersowany, to dobrze je czyta!"

Pozdrawiam bez bulwersacji.

P.S.: "Ora et Labora."
            • pocoo Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 18:22
              suender napisał:

> ... że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; t
              > eraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz.

No i mam przerąbane.Nie jestem biedna. Nie cierpię, żyję swobodnie, tylko czasami się wkurzam na głupotę ludzką, lekceważenie, prostactwo i zwyczajne chamstwo.
            • feelek Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 24.05.20, 11:46
              Surender to co piszesz to najzwyczajniej jest nieprawda.
              Po śmierci nic nie ma.
              To zwyczajnie głupie co pan myśli i pisze.

Adres jest: TWORKI

PS. trzeba było tyle w życiu nie pić.

PS2. Mam dla pana takie opowiadanie

ZYCIE PO ŻYCIU
              Umarł Surender i nic dalej się nie wydarzyło.
              KONIEC
        • wawrzanka Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 09:45
          suender napisał:

> A ile z tych diabłów, co byli przy dzieciach, nie miało pozwoleństwa na "byc
          > ie przy dzieciach"
          i nie były w stanie im szkodzić?

Zapytałam NIEBO. Otrzymałam odpowiedź: wszystkie diabły miały boskie przyzwolenie na kuszenie duchownych. Wściekł się ten Bóg, czy co? Przymierze z diabłem zawarł? Zwariować można.
          • suender Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 16:13
            wawrzynka:

> Zapytałam NIEBO. Otrzymałam odpowiedź:

Bez pokazania nam tej odpowiedzi tu na FR (z podpisem przynajmniej św. Piotra, który można zobaczyć nawet przy wyłączonym zupełnie kompie i zamkniętych oczach), - nie ma Ci wiary, - buchacha, buchacha, buchacha, ......

Pozdrawiam komputerowo.

• wawrzanka Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 20:21
              suender napisał:

> Bez pokazania nam tej odpowiedzi tu na FR (z podpisem przynajmniej św. Piotra,
              > który można zobaczyć nawet przy wyłączonym zupełnie kompie i zamkniętych oczach
              > ), - [b]nie ma Ci wiary

Ślepy jesteś? Dowodu nie widzisz? Widocznie Bóg uznał, że nie jesteś godny. Ot co.
              • suender Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 20:52
                wawrzynka:

> Dowodu nie widzisz?

Kto się domaga dowodu, - bo ja nie? Bez dowodu to raczej Awariantus nie może się obyć, - he, he, he, ....
                Skoro Wawrzanka bredziła o jakimś INFO z nieba, to niech się sama bez pytania uwiarygodni, by być pierwszy raz poważną (jeszcze ani razu do tej pory nie była) wobec widzących i nie widzących forumowiczów FR. Kłopot masz prawda? Buchacha, buchacha, .....

> Widocznie Bóg uznał, ......

Ten, o którym pisałaś, że go NIE MA????
                Na razie na WYNIESIENIE nie masz co liczyć, najpierw GRILEN z głowusi musisz wyprowadzić na spacerek, co ćwierkają: Fiziu, biziu, pampa rampa, rompandija, rompajda, .......

Pozdrawiam ćwierkająco.
      • wawrzanka Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 09:41
        awariant napisał:

> I wtedy okazało się, że za pedofilią nie stoi Szatan, ale Anioł Stróż z Watykanu.

Powiedzmy to wprost, żeby do wszystkich dotarło: Papież. Papież jest Aniołem Stróżem Watykanu.
        Zadaniem Anioła Stróża jest strzec dobrobytu swoich obywateli. A obywatelami państwa Watykan są wszyscy kardynałowie i księża. Co zatem robił Anioł Stróż? Pilnował, aby jego podopiecznym włos z głowy nie spadł. Mniejsza o wykorzystywane dzieci. W razie czego zawsze można powiedzieć, że wymagają egzorcyzmów.
        • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 09:53
          wawrzanka napisała:

> Powiedzmy to wprost, żeby do wszystkich dotarło...

Tak to już jest - pedofilom można współczuć, bo to w zasadzie nie ich wina,
          że urodzili się tacy. Ale instytucjom, które zapewniają im kontakt z dziećmi
          wiedząc, że są pedofilami - współczuć się nie da.
          • mim1652avo Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 17:37
            iKsiądz Gabriel Amorh opowiada jak Święty Ojciec Pio z Pietralcina zwrócił si do niego: powiedział do mnie bardzo smutno: Wiesz, co Gabriele? To Szatan jest tym, który został wprowadzony na łono Kościoła i w bardzo krótkim czasie przyjdzie rządzić fałszywym Kościołem”.
            Nie zapominajmy, że Ojciec Pio z Pietralcina to ŚWIĘTY!!!. Kościoła Rzymskokatolickiego.Został kanonizowany 16 czerwca 2002 roku przez polskiego papieża Jana Pawła II.To nie jest “jakiś odp. ksiądz”.To jest , powtarzam, święty!Jeśli ten święty testualnie mówi “ To Szatan jest tym, który został wprowadzony na łono Kościoła i w bardzo krótkim czasie przyjdzie rządzić fałszywym Kościołem “ to jego słowa powinny spowodowac huragan w Kościele rzymskokatolickim i wśród jego poddanych!
            Nic takiego się nie stało.Te słowa świętego są dostępne w internecie wszędzie, zostały publikowane przez autorytatywne pisma katolickie amerykańskie.Są dostepne w niemieckim, hiszpańskim, włoskim.To nie jest tajemnica i nikt nigdy nie kontestował tej wstrząsającej wypowiedzi świętego.To są słowa, która minują Kościół jako system przemocy, który nie ma nic wspólnego z prawdziwymi naukami Jezusa:
            1.Do kapłanów, odprawiających Msze święte w grzechach ciężkich!
            Biada wam, którzy obrażacie Mój Majestat i szydzicie ze Świętości. Nie ma w was wiary i bojaźni, służycie szatanowi, a nie Mojemu Majestatowi. Ohydą jest dla Mnie, kiedy dotykacie Mojego Świętego Ciała, i gdyby nie ci, którzy przychodzą do Mnie z wiarą, poraziłbym was ku zniszczeniu ciała, a ku ratowaniu duszy. Pamiętajcie jednak, że dla was to jezioro ognia płonie i jest tym samym jeziorem, z którego szydzicie.

2. Do duchownych żyjących w nieczystości!
            Sprzedaliście się żądzom i zwodzicie wielu, nurzając się w brudzie, robiąc nie tylko z kobiet nałożnice. Ohydę najgorszą jednak budzi to, że udajecie nie tylko przed sobą, ale i przed waszymi współbraćmi, że nie ma w tym nic złego. Porzućcie swoje grzechy! Lepiej jest, żeby wykłuto oko tym którzy występki nieczyste lubią, lepiej jest koło młyńskie zawiesić u szyi, niż [mieliby] umrzeć i trafić w ręce tych, którym się służyło.

3. Do duchownych, którzy sprzedają Mnie za srebrniki!
            Duch Judasza jest w was, a wy jesteście judaszami. Mamona wypełnia wasze serca, a kto ma innego boga przede Mną, nie może Mi służyć, bo Jeden jest tylko Bóg i Jednemu tylko Bogu możecie służyć. Wy, którzy odebraliście nagrodę na ziemi, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego. Wy, którzy napełniacie trzos i gromadzicie na starość, zginiecie i ciałem i duszą, bo wasza chciwość nie pozwoli wam porzucić dóbr i przełamać serc, nie zdążycie więc przylgnąć do Miłosierdzia Mojego. Duch Judasza jest podstępny i kolebie was w swoich ramionach szepcząc: nic w tym złego. Zaprawdę powiadam wam: z chciwości wielu upadło i poszło na zatracenie.

4. Do purpuratów i biegłych w Piśmie, którzy odrzucili nauczanie Moje! Wasza pycha jest tak wielka, iż zasługuje jedynie na oddanie was duchom, którym służycie...... Wy to bowiem nauczacie pokory, a pokorni nie jesteście; wy to mówicie o ślepocie i lękliwości, a ślepota i lękliwość zasłoniła wam prawdę i wiarę..... Ja nauczałem was skromności. Czyż nie mieliście być [jej] wzorem?! Wy jednak daliście się uwieść światu. Otoczeni przepychem i możnymi, sługami i służkami, staliście się faryzeuszami, i jak oni przez pychę odrzucili prawdę, tak i wy teraz czynicie. Oddaliliście się od Moich owiec. Nie pilnowaliście stad Moich i wilki wkradły się pośród owce, i wiele porwały. Wilki te wpuściliście również między siebie i głaskaliście je, a one niszczyły i deptały Świętość, którą wam powierzyłem, a wy nic z tym nie robiliście.......
            Jak więc wątpić w słowa świętego?To herezja.
            • wawrzanka Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 20:20
              mim1652avo napisał:

> Jak więc wątpić w słowa świętego?To herezja.

Jak znam życie ojciec Pio (swoją drogą nie wiedziałam, że święty) został kanonizowany za cuda i stygmaty, ale na pewno nie za to, o czym piszesz. Za to kościół mógł go najwyżej wykląć. Ciekawe to wszystko. Jak dotarłeś do tych rzeczy? Jakoś niewiele na ten temat jest w necie.
            • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 21.05.20, 22:05
              mim1652avo napisał:

> Ksiądz Gabriel Amorh opowiada jak Święty Ojciec Pio z Pietralcina zwrócił si do niego:
              > powiedział do mnie bardzo smutno: Wiesz, co Gabriele? To Szatan jest tym, który został wprowadzony
              > na łono Kościoła i w bardzo krótkim czasie przyjdzie rządzić fałszywym Kościołem”.

Jak rozumiesz ten fragment i czy dotyczy on pontyfikatu św. Jana Pawła II
              (ojciec Pio podobno prorokował już w 1948 roku, że Karol Wojtyła zostanie papieżem),
              czy jest to raczej rodzaj samokrytyki, bo sam był posądzany o szatańskie sztuczki,
              a mimo to został przez Jana Pawła II wyniesiony na ołtarze.

> To są słowa, która minują Kościół jako system przemocy, który nie ma nic wspólnego
              z prawdziwymi naukami Jezusa:
              > 1.Do kapłanów, odprawiających Msze święte w grzechach ciężkich!
              > ...

Ten tekst namierzyłem pod tym adresem:
              www.paruzja-iskraz.pl/oredzie-niedziela-bozego-milosierdzia-28-04-2019
              ale bez żadnego odniesienia do ojca Pio.
              "Iska z Polski" wydaje się być konkurencją dla "Błyskawicy ze Wschodu".

Tamże jest taki akapit:

Do zwodzicieli, którzy zwodzą!
              Zaprzestańcie mówić w Imię Moje i prowadzić ludzi na ścieżki szatańskie. Zatraciliście się sami
              dla sławy i pieniędzy i idziecie drogą ku otchłani. Zwiedziecie wielu i za każdego z nich odpowiecie.
              Nie posłałem was i nie kazałem mówić, i słowo wasze nie jest ode Mnie. Jesteście narzędziem szatana,
              który na chwilę przed swoją przegraną używa was i obłaskawia, a użyje potężnie, żeby pociągnąć
              miliony przed Moim przyjściem.Biada tym, którzy mówią w imię Moje, a nie są ode Mnie! Biada im!

który spieszę zadedykować forumowym głosicielom słowa bożego.
              • wawrzanka Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 22.05.20, 11:15
                awariant napisał:

> "Iska z Polski" wydaje się być konkurencją dla "Błyskawicy ze Wschodu".

A to logo Iskry to chyba żywcem wzięte z jakiejś konserwy rybnej, albo paprykarza szczecińskiego.

> "Biada tym, którzy mówią w imię Moje, a nie są ode Mnie! Biada im!"

> spieszę zadedykować forumowym głosicielom słowa bożego.

Ale tu takich nie ma. Katolicyzm Suendera zmutował w kierunku jakiegoś bliżej nieokreślonego bytu o nazwie Adonai zamieszkującego pod adresem NIEBO. Oszołom chce porządków watykańskich z czasów króla Ćwieczka.

Okazuje się, że papież Franciszek nikomu się nie podoba: konserwatywnym katolikom za to, że jest zbyt liberalny, a liberalnym za to, że siedzi na tronie i nic nie robi, aby uzdrowić sytuację w kościele. Ta instytucja powoli przestaje się komukolwiek podobać.
                • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 22.05.20, 12:26
                  wawrzanka napisała:
                  > Ale tu takich nie ma.

więc z zastępstwie pozwolę sobie zacytować z rozrzewnieniem:

Światło Wiary najjaśniej świeciło w Średniowieczu, Po wypuszczeniu Lucyfera z piekła w 1864r.
                  zanikało, a po śmierci Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, zgasło zupełnie.
                  "A bez wiary nie można podobać się Bogu. Hbr 11:6 Czy wiesz po co żyjesz?

Autor: tade-k53

Sto lat później, według kapucyna Św. Pio z Pietrelciny Szatan zawładnął Kościołem.
                  Już chyba tylko ateiści gotowi są uznać Boga, gdyby istniał.
                • suender Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 22.05.20, 12:29
                  Wawzrnka:

> jakiegoś bliżej nieokreślonego bytu o nazwie Adonai

Fakt!, Adonai jest i będzie dla ludzi zawsze niedookreślony, - gdyż Najwyższy nie da się rozumem ani słowami objąć. Zatem to co tylko o Nim wiemy, to tylko szczątkowe informacje opisane w pismach natchnionych, - zatem tak będzie do końca naszego życia. Natomiast po doczesnej wędrówce dowiemy się znaaacznie więcej, ale też nie wszystkiego, bo nawet inteligencja świętych i Aniołów jest też za cienka by Omnipotenta ogarnąć. Cbdo.

- A Pocoo będzie WYNIESIONA!.

• mim1652avo Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 22.05.20, 13:17
                    wawrzankaRe: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła.mim1652avo napisał:

Jak więc wątpić w słowa świętego?To herezja.

Jak znam życie ojciec Pio (swoją drogą nie wiedziałam, że święty) został kanonizowany za cuda i stygmaty, ale na pewno nie za to, o czym piszesz. Za to kościół mógł go najwyżej wykląć. Ciekawe to wszystko. Jak dotarłeś do tych rzeczy? Jakoś niewiele na ten temat jest w necie

Droga wawrzanko, oto odniesienia internet, wystarczy że wpiszesz na google i, oczywiście, to będzie filmik “ ksiądz Minutella, Ojciec Amorth, Ojciec Pio i III Tajemnica Fatimska”.Podaję tylko to, bo przetłumaczone na polski.Ja mówię i piszę płynnie 3 językami (plus -+rosyjski), stąd mam wiekszą możliwość informacji.
                    Nie mam nic przeciwko religii katolickiej, jest piękna, uczy miłości.Mój kontakt z prywatną instytucją nazwaną Kościołem Katolickim okazał się traumatyczny: sprytne strategie podporządkowania się odp. księdzu i próby, okrutne, bezwzględne, wyciąganie dużych sum pieniędzy.
                    • mim1652avo Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 23.05.20, 17:33
                      Ks. Robert Skrzypczak: Szatan próbuje zniszczyć Kościół od środka

Kościół święty działa dziś w bardzo trudnych czasach. Zagrażają mu nie tylko zewnętrzni prześladowcy, ale także - i o ileż bardziej! - wróg wewnętrzny. To zwątpienie w prawdę Ewangelii i stałość nauczania Jezusa Chrystusa, które każe nie tylko wielu wiernym, ale nawet i pasterzom odchodzić od nauczania i zamiast ku światłu prowadzić ku ciemności. Przypominamy dziś wywiad z ks. profesorem Robertem Skrzypczakiem, jaki ukazał się na portalu Fronda.pl 13 II 2010 roku. Rzecz jest dziś chyba jeszcze bardziej aktualna, niż wówczas!
                      Fronda.pl: Papieski egzorcysta uważa, że do Watykanu wdarł się szatan. Tuszowanie okoliczności zabójstwa szefa gwardii szwajcarskiej, pedofilia wśród duchowieństwa – to według o. Amortha przykłady jego działania. O. Amorth twierdzi też, że podczas egzorcyzmu zły duch wyznał mu pod przysięgą, że w Watykanie są członkowie sekt satanistycznych. Czy jest tak źle, czy może znany egzorcysta przesadza?
                      Ks. Robert Skrzypczak*: Trudno się wypowiadać odnośnie stwierdzenia, które padło w nieznanym mi kontekście. Z jednej strony, trzeba pamiętać, że szatan jest kłamcą i może kłamać nawet podczas egzorcyzmów, z drugiej - o. Amorth jest doświadczonym egzorcystą. Na pewno nie rzuciłby takiego stwierdzenia bezpodstawnie.
                      W grę wchodzą tu jeszcze media. Amorth to 85-letni kapłan i nie wiadomo, czy dziennikarze nie wykorzystali jego stwierdzenia. Jeśli rzeczywiście coś takiego powiedział, to musiał mieć w tym swój cel. Być może była to przenośnia, która miała kimś wstrząsnąć.To nie pierwsze ostrzeżenie o "swądzie szatana" w Kościele..
                      • wawrzanka Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 24.05.20, 08:50
                        mim1652avo napisał:

> Fronda.pl: Papieski egzorcysta uważa, że do Watykanu wdarł się szatan.

Jakże by mogło być inaczej. Ktoś musi być winny, a przecież nie może to być papież. Kardynałowie? Ależ skąd! W Watykanie nie ma osób świeckich, więc jest problem. Nie ma na kogo winy zwalić. Trzeba na szatana. Nie wiem jaki jest status gwardii watykańskiej - to są świeccy żołnierze, czy "namaszczeni żołnierze Pana"? Jeśli świeccy to na pewno przez nich szatan przelazł z zewnętrznego świata. To oczywiste, czyż nie? Jest tam też chyba świecka księgowa (a na pewno była). Facepalm to za mało. Stare dziady bawią się w średniowieczny zamek i mają nadzieję, że to przejdzie.
                        • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 24.05.20, 11:28
                          wawrzanka napisała:

> Stare dziady bawią się w średniowieczny zamek i mają nadzieję, że to przejdzie.

Dotychczas przechodziło.
                          Jeszcze dziś Afryka, Ameryka Łacińska i Polska dają się na to nabrać.
                          III Świat rządzi się swoimi prawami (i nie jest to Powszechna Deklaracja Praw Człowieka ONZ).
                          • mim1652avo Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 24.05.20, 11:32
                            W teologii posoborowej (dwudziesty pierwszy sobór powszechny Kościoła katolickiego 1962 - 1965) niewiele mówi się o diable.
                            Paweł VI poruszał ten temat w audiencjach środowych, za co był wyszydzany. Podobnie jak za encyklikę o celibacie, czy tzw. encyklikę o pigułce - "Humanae vitae". Nigdy w historii Kościoła autorytet Piotrowy nie był tak sponiewierany, jak wtedy. Profesorowie wystawili wówczas papieżowi dwóję z teologii, przekonywali katolików, że encyklika ich nie obowiązuje, że mają postępować zgodnie z własnym sumieniem. Niektórzy domagali się nawet abdykacji papieża. To był swąd szatana w Kościele.
                            P.S
                            > Stare dziady bawią się w średniowieczny zamek i mają nadzieję, że to NIE przejdzie.A prrzejdzie, przejdzie.
                            • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 24.05.20, 11:55
                              mim1652avo napisał:

> W teologii posoborowej (dwudziesty pierwszy sobór powszechny Kościoła katolickiego
                              > 1962 - 1965) niewiele mówi się o diable.

I niewiele się mówi o II Wojnie Światowej, choć zmiany wprowadzone przez Sobór,
                              to w dużej mierze sprzątanie po przedwojennej i wojennej postawie Kościoła.
                                • awariant Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 24.05.20, 12:08
                                  feelek napisał:

> a mnie się wydaje, że najważniejsze co tam zrobiono to, że msze są w językach narodowych,
                                  > a Xiądz stoi twarzą do ludzi.

Ale to też remanent powojenny - wcześniej ksiądz stał twarzą do władcy,
                                  a tyłem do ludu. Za to z władzą gadał po ludzku, a z ludem po łacinie.
                                  Po wojnie wielu ludzi, w wielu krajach, stanęło tyłem do kościoła.
                                  • mim1652avo Re: Szatan został wprowadzony na łono Kościoła. 25.05.20, 17:20

Piąta Kolumna Szatana w Kościele katolickim to nie metafora. To rzeczywistość
                                    opublikowano: 28 grudnia 2018 · wPolityce.pl
                                    ....... Otóż 20 grudnia sąd w Boise (stolica stanu Idaho) skazał 73-letniego księdza Thomasa Fauchera na 25 lat bezwarunkowego więzienia za popełnienie pięciu przestępstw o charakterze seksualnym, zwłaszcza za gromadzenie i udostępnianie zdjęć i filmów z pornografią dziecięcą. Kapłan posiadał około 2500 plików z materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne, a nawet torturowanie dzieci, które gwałcone przez dorosłych płaczą i krzyczą z bólu. Duchowny przyznał się do winy. Najprawdopodobniej nigdy już nie wyjdzie na wolność. Musiałby dożyć 98 lat.
                                    Zapewne wielu czytelników posadzi w tym momencie na ławie oskarżonych także Kościół jako instytucję odpowiedzialną za przestępstwa popełnione przez kapłana. W trakcie procesu wyszły jednak na jaw także inne szczegóły, które każą spojrzeć na dewiacje skazanego w nowym świetle. Śledczy ujawnili mianowicie treść jego internetowej korespondencji. Wynika z niej, że Faucher poszukiwał KONTAKTU Z GEJAMI WYZNAJĄCYMI SATANIZM; przyznawał się, że ma „SATANISTYCZNE PRAGNIENIA” i chciałby uprawiać seks z sześcioletnimi chłopcami, a nawet dodawał: „MYŚL O ZABICIU KOGOSZACZYNA MNIE PODNIECAĆ”.
                                    To nie wszystko. Śledczy odnaleźli także zdjęcia przedstawiające ks. Fauchera sikającego na krzyż oraz na kodeks prawa kanonicznego. W jednym z maili napisał on do znajomego, że raz podczas Mszy oddał nawet mocz do kielicha z winem.
                                    Osobie wierzącej trudno czytać coś takiego bez zgrozy i przerażenia. Prawdę mówiąc, nie sposób plugawego i świętokradczego zachowania ks. Fauchera nazwać inaczej niż satanistycznym. Do takiego samego wniosku doszły chyba władze diecezji Boise, skoro przed wystawieniem na sprzedaż parafialnego domu, w którym znaleziono wspomniane materiały pornograficzne i narkotyki, wezwano egzorcystę, by dokonał obrzędu wygnania z budynku złych mocy.
                                    W tym przypadku mówimy o demonicznych czynach kogoś, kto ślubował całe swoje życie poświęcić Bogu. Kapłan katolicki to „alter Christus” – drugi Chrystus. Działa „in persona Christi” – w osobie Chrystusa. Czy Chrystus jednak mógłby się dopuścić tak strasznych rzeczy? Czy elementem tożsamości księdza może być odmienna orientacja seksualna?
                                    Tutaj chodzi jednak o coś innego – o prowadzenie latami podwójnego życia: na zewnątrz chrześcijańskiego, a w środku antychrześcijańskiego, wręcz satanistycznego.
                                    Ten problem dotyczy nie tylko ks. Fauchera, lecz wszystkich duchownych, którzy w sferze seksualnej latami prowadzą podwójne życie. Różnica między nimi polega jedynie na skali, a nie na istocie zjawiska, która pozostaje w rzeczywistości ta sama: świadome trwanie w nieczystości i zakłamaniu, a więc pozostawanie w permanentnym grzechu ciężkim. Tak funkcjonuje np. „lawendowa mafia” w Kościele.
                                    Podwójne życie to cecha wszystkich agentów. Oficjalnie reprezentują tych, przeciw którym w rzeczywistości potajemnie występują. Ich ofiarą pada zawsze podkopywana przez nich instytucja oraz jej dobro. Dotyczy to nie tylko sfery politycznej czy militarnej, lecz także duchowej – owej materii subtelnej, w której natchnienia i impulsy nie przybierają bynajmniej form żołnierskich rozkazów.
                                    Kościół staje się więc ofiarą tych, którzy prowadzą podwójne życie – oficjalnie służąc Bogu, a skrycie komuś innemu. To właśnie o nich mówił w 2010 roku w drodze do Portugalii, nawiązując do objawień fatimskich, papież Benedykt XVI:
                                    Dzisiaj największe prześladowania Kościoła nie pochodzą z zewnątrz, ale z grzechów, jakie są wewnątrz jego samego.
                                    Benedykt XVI powiedział więc wyraźnie, że są ludzie, którzy prześladują Kościół od wewnątrz. Od środka zadają ciosy Mistycznemu Ciału Chrystusa, jakim jest Kościół. I są to – zdaniem papieża – największe prześladowania, jakich Kościół doświadcza w dzisiejszych czasach.
                                    Te ciosy wymierzone są także w najmniejszych, najsłabszych, najbardziej bezbronnych, w niewine dzieci, które padły ofiarą mrocznych żądzy.
                                    autor: Grzegorz Górny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka