Dodaj do ulubionych

Polscy katolicy żądają sprawiedliwości !

03.07.20, 10:42
O czym nie podają narodowe mass media.To tylko 3 dni temu.Wstrząsające!
Niezwykły apel polskich katolików do papieża. Wykupili całą stronę we włoskiej gazecie. Jest odpowiedź Franciszka
Papież poinformowany o apelu polskich wiernych ws. pedofilii w Kościele
30 cze, 20:58
Papież Franciszek został poinformowany o apelu polskich wiernych ws. pedofilii w polskim Kościele, opublikowanym w poniedziałek w dzienniku "La Repubblica"; należy uczynić wszystko, by winni zostali ukarani - oświadczył we wtorek rzecznik Watykanu Matteo Bruni
- Kościół zrobi wszystko, co w jego mocy, aby przypadki nadużyć zostały wykryte - cytuje przekazane dziennikarzom słowa Bruniego portal Vatican News.
• Bp Edward Janiak napisał list do biskupów w sprawie filmu Sekielskich i działań prymasa Polaka
- Ojciec Święty został poinformowany o apelu i modli się za tych, którzy go wystosowali. Cały Kościół musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby były stosowane normy kanoniczne, przypadki nadużyć zostały wykryte, a winni tych poważnych przestępstw zostali ukarani - mówił Bruni.
• Ofiara księdza Arkadiusza H. "Tomaszu, tylko nie mów nikomu"
Włoski dziennik "La Repubblica" opublikował w poniedziałek skierowany do papieża Franciszka apel grupy wiernych z Polski proszący go o "odbudowę" polskiego Kościoła, w którym doszło do przypadków pedofilii.
• Kalisz: oskarżani o tuszowanie pedofilii księża mogą być zapraszani na uroczystości miejskie
„Ojcze Święty Franciszku! Napraw nasz Kościół” – to tytuł apelu. „Błagamy Cię! – napisali do Papieża jego sygnatariusze. – Popatrz z troską na Kościół w Polsce, gdzie stwierdzono przypadki pedofilii, a lojalność względem instytucji jest ślepa i głucha, ważniejsza niż dobro ofiar”. Sygnatariusze apelu użalają się na „brak zdecydowanej reakcji ze strony kościelnej hierarchii” i podkreślają, że niektóre zachowania uderzają w jedność Kościoła, „ponieważ tworzy się podział między tymi, którzy przejmują się wizerunkiem instytucji i tymi, którym leży na sercu dobro ofiar”.
• Ks. Isakowicz-Zaleski: ofiar wykorzystania seksualnego ciągle przybywa
Zwracając się bezpośrednio do papieża i prosząc o jego interwencję, piszą m.in., że "brak zdecydowanej reakcji kościelnej hierarchii wobec zawiadomień o karygodnych zachowaniach przypisywanych niektórym biskupom jest powodem publicznego zgorszenia i szkodzi dobru Kościoła".
• Matka ofiar ks. Mariana W.: żałuję, że moje dzieci nie powiedziały mi wcześniej
Jak doszło do umieszczenia ogłoszenie we włoskiej gazecie o pedofilii w polskim Kościele?
- Dział prawny gazety "La Repubblica" chciał usunięcia z treści naszego ogłoszenia słów "episkopat", "nuncjusz", a nawet słowa "biskupi", choć tutaj zdecydowanie zaprotestowaliśmy. Nie ma jednak konkretnych nazwisk polskich biskupów, które w pierwotnym ogłoszeniu się pojawiły - informuje w rozmowie z Onetem Justyna Zorn, gdańska wierna, która angażowała się m.in. w zeszłoroczne protesty pod kurią w Gdańsku, ale i spotkanie z nuncujszem.
• Komentarze po liście bpa Janiaka. "Stolica Apostolska powinna go zawiesić"
Zorn to również jedna z inicjatorek akcji, by we włoskiej gazecie umieścić ogłoszenie skierowane do papieża Franciszka. Trójmiejska grupa wiernych, która liczy sobie około 30 osób, od miesięcy domaga się zdecydowanej reakcji polskiego Kościoła ws. pedofilii w szeregach tej instytucji.
• "Zabawa w chowanego". Bohaterowie filmu Sekielskich: z tym, co nas spotkało, walczymy do końca życia
Grupa zebrała ponad 40 tys. zł i za te pieniądze wykupiła jednostronicową "reklamę" po włosku w "La Repubblica". Ukazała się ona 29 czerwca., choć w nieco innej wersji. Dział prawny włoskiej gazety zrobił kilka poprawek, bo bał się ewentualnych pozwów
Pierwotnie treść apelu brzmiała:
"Wasza Świątobliwości, Ojcze Święty Franciszku,
Prosimy spójrz na Kościół w Polsce, gdzie biskupi kryją pedofilię, gdzie lojalność wobec instytucji jest ważniejsza od dobra ofiar, gdzie nuncjusz apostolski udaje, że tego nie widzi. Brak zdecydowanej reakcji kongregacji w sprawie abp. Głódzia, bp. Janiaka i bp. Tyrawy powoduje publiczne zgorszenie, gdyż wielu wiernych ma poczucie, że Watykan daje na to przyzwolenie, godzi w dobro Kościoła i uderza w jego jedność, ponieważ rodzi podziały na tych co dbają o dobre imię instytucji i na tych co troszczą się o ofiary.
Błagamy Cię Ojcze Święty! Pomocy!".

Grupa polskich katolików wykupiła całą stronę we włoskiej gazecie „La Repubblica”, by zamieścić tam apel do papieża Franciszka. "Odbuduj nasz Kościół" - proszą. Ich prośba dotarła do papieża.
- Zdecydowaliśmy się na tę niemal desperacką próbę dotarcia do Ojca Świętego za pośrednictwem włoskiej prasy, ponieważ kochamy Kościół i nie możemy dłużej milczeć wobec skali zła w nim narastającego. W stosunku do niektórych naszych biskupów od lat pojawiają się oskarżenia, które - jeśli chociażby tylko w części są prawdziwe - stanowią o skandalicznych nadużyciach związanych z ukrywaniem pedofilii, stosowaniem mobbingu oraz przemocy wobec księży i osób konsekrowanych, czy z symonią - tłumaczą organizatorzy apelu.
Z apelem także w języku polskim można zapoznać się na stronie organizatorów akcji www.dosckrzywdy.pl

Te zboczone diabły w czarnych sukienkach, kłamcy, złodzieje, pedofile, pijacy, obłudnicy, fałszywi aż do szpiku kości, zachłanni, żądni władzy i luksusów itd. pierdolą dzieci obu płci na całym świecie i teraz pierdolą ten cały naród ciemnogrodu.A gdy ktoś, pierdolony, protestuje, to odpowiadają: czego piszczysz, ja robię ci tylko przyjemność!
Obserwuj wątek
  • kociak40 Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 03.07.20, 13:12

   "Te zboczone diabły w czarnych sukienkach, kłamcy, złodzieje, pedofile, pijacy, obłudnicy, fałszywi aż do szpiku kości" - mim1652avo

   Bardzo trafna charakterystyka. Od siebie dodam, że jak widzę tych biskupów w tych ich szatach,
   to mam wrażenie, że uciekł z cyrku lub z gabinetu figur woskowych.
   • mim1652avo Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 04.07.20, 14:53
    mim1652avo....pierdolą dzieci obu płci na całym świecie i teraz pierdolą ten cały naród ciemnogrodu.A gdy ktoś, pierdolony, protestuje, to odpowiadają: czego piszczysz, ja robię ci tylko przyjemność!

    Zwracam się z uprzejmą prośbą do forumowiczów o wybaczenie mi paru wulgarnych słów w moim komentarzu.Zapewniam, że to nie jest absolutnie moja wina.Napisałem pod Natchnieniem Ducha Świetego!To słowa płynące z ........GÓRY! Jestem jedynie pośrednikiem który przekazuje Najwierniejszym z Wiernych myśli NAJWYŻSZEGO o organizacji zwanej kościołem rzymskokatolickim.
    • pocoo Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 04.07.20, 15:46
     mim1652avo napisał:


     > Natchnieniem Ducha Świetego!To słowa płynące z ........GÓRY! Jestem jedyni
     > e pośrednikiem który przekazuje Najwierniejszym z Wiernych myśli NAJWYŻSZEGO o
     > organizacji zwanej kościołem rzymskokatolickim.

     Ty bluźnierco odsądzony od czci i wiary!!! To ja jestem oszolom? Cholera.
     Ja rozumiem, że tysiąc lat temu ta katolicka duchowna banda robiła z ludźmi, co chciała.A teraz? Teraz to wierni ich kształtują swoimi pieniędzmi i przyzwoleniem na bandytyzm. Tak, Kościół to duchowni i wierni. Jeden drugiego wart.Trafnie to oddałeś, ale po nich to spływa jak po "kaczce J".
     • mim1652avo Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 07.07.20, 10:25

      Wiadomość o publikacji na całej stronie włoskiej gazety „La Repubblica „ listu-apelu polskich katolików błagających Franciszka o ukaranie księży pedofilów w Polsce obiegła świat.Została podana przez europejskie mass media i dotarła też do USA.A u nas cicho.Wiadomość została określona jako “szokująca”.Co się dzieje w kościele rzymskokatolickim w Polsce?Dlaczego najwierniejsi katolicy żądają aby polski kościół zszedł z drogi przestępstw i zła? Dlaczego władze i hierarchia kościelna nic nie robią i tuszuję przestepstwa? To jest rewolucja prawdziwych katolików przeciw przemocy , gwałtom fizycznym i psychicznym kościoła polskiego przeciw wierzącym.To straszne!To są rządy terroru ze strony kościoła!Setki wiernych opodatkowują się aby wykupić stronę gazety włoskiej i w ten sposób dać znać światu i Franciszkowi o nieukaranych zbrodniach popełnionych przez księzy polskiego kościoła!Zgwałcone przez księży dzieci, kobiety, zakonnice domagają sie sprawiedliwości, okradzeni biedacy widzą luksus, przemoc, narkotyki, używanie pieniędzy zebranych od wiernych na prywatne wydatki itd.To powoduje słuszną falę oburzenia, protestu i buntu przeciwko tym, którzy przemocą rządzą umysłami wiernych.To są sygnały dające do zrozumienie że katolicy mają dość przemocy i terroru!
      • awariant Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 07.07.20, 11:20
       mim1652avo napisał:

       > Dlaczego najwierniejsi katolicy żądają aby polski kościół zszedł z drogi przestępstw i zła?

       Dlatego, że polski kościół jest w stanie wystawić jeszcze liczniejszą grupę "najwierniejszych katolików',
       którzy domagają się, żeby pozostało tak jak jest lub wręcz cofnęło się do czasów, kiedy skala nadużyć
       i nieprawości w Kościele była jeszcze wyższa, ale za to Kościół był potężniejszy i bardziej wpływowy.

       • mim1652avo Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 07.07.20, 19:24
        awariantRe: > Dlaczego najwierniejsi katolicy żądają aby polski kościół zszedł z drogi przestępstw i zła?Dlatego, że polski kościół jest w stanie wystawić jeszcze liczniejszą grupę "najwierniejszych katolików',którzy domagają się, żeby pozostało tak jak jest lub wręcz cofnęło się do czasów, kiedy skala nadużyći nieprawości w Kościele była jeszcze wyższa, ale za to Kościół był potężniejszy i bardziej wpływowy.

        Interesująca analiza i byłoby nieźle zrobić projekcję na najbliższe 20, 30 lat.W kulturze krajów Europy zachodniej postęp myślowy związany z jakością życia i rozwojem technologicznym oddalił mentalność od przesądów, cudów, szamańskich szat, rytualnych ceremonii, łatwowierstwa itp.To nie zmienia faktu, że pewien procent ludzkości to masochiści, ci którzy muszą być komenderowani, zapewniani, ludzie z zaburzeniami osobowości itp. i oni będą ofiarami jakichkolwiek wiar, sekt.Nasz kraj przeszedł od totalitarizmu jednej partii do totalitarizmu innego rodzaju, bardziej niebezpiecznego bo uwarunkowanego naciskiem psychologicznym, strachem, groźbą i to w odniesieniu do obywateli ekonomicznie słabych i oddalonych od postępu.Protesty katolików przeciw uciskowi ze strony kościoła to tylko pierwsze sygnały silnej wymogi zmian ze strony wyzyskiwanych w stosunku do przemocy kościoła.Jestem optymistą.Postępu nie da się zatrzymać.Tak mi powiedział Duch Święty.
        • awariant Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 07.07.20, 22:31
         mim1652avo napisał:

         > W kulturze krajów Europy zachodniej postęp myślowy związany z jakością życia i
         > rozwojem technologicznym oddalił mentalność od przesądów, cudów, szamańskich
         > szat, rytualnych ceremonii, łatwowierstwa itp.

         Podejrzewam, że duże znaczenie ma stagnacja w stosunkach społecznych.
         Duże grupy ludności nie załapały się na awans społeczny i cywilizacyjny.
         Utknęły w swoich wsiach, miasteczkach i osiedlach i chyba z tym się pogodziły.
         Zostały im wartości niemierzalne, deklaratywne - takie jak patriotyzm czy wiara
         i narastająca niechęć, czasem wręcz ksenofobiczna, do innych - tych, którym
         się udało lub przynajmniej próbują coś zmienić - dla nich to są OBCY.
        • awariant Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 08.07.20, 11:29
         suender napisał:

         > Takie DZIWADŁO jak "polski kościół" nie istnieje!

         I to w ludziach wierzących jest przeurocze.

         Nikt nigdy Boga nie widział, nikt nie wie kim lub czym to coś jest - a wszyscy mówią, że istnieje.
         Jaki jest polski kościół każdy widzi i czuje, bo cuchnie ostatnio bardzo - ale mówią, że go nie ma.
         Rozumiem, że w jak w Ewangeliach o czymś nie napisano, to tego nie ma. Nie istnieje i już.
         • mim1652avo Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 08.07.20, 16:26

          Il Messaggero, 28 czerwiec 2020
          Papież Franciszek popiera i zachęca zmiany w Kościele niemieckim związane do celibatem księży i kapłaństwem kobiet.
          W Kościele niemieckim zaczął się złożony proces zmian mających na celu wstrzymanie znacznego i stałego ubywania wiernych.Tylko w 2019 roku opuściło niemiecki Kościół katolicki 271.771 osób.Dane oficjalne zostały opublikowane w czerwcu przez Konferencję Episkopalną.Utrata wiernych wzrosła w stosunku do 2018 roku, kiedy Kościół opuściło 216.078 wiernych.Liczba katolików w Niemczech pod koniec 2019 roku wynosiła 22,6 milionów, co odpowiadało 27,2% ludności, podczas gdy w 2018 roku w Niemczech było 23 miliony wiernych, 27,7% ludności.Statystyki biskupów niemieckich uwidoczniły też inne aspekty nagatywne związane z aktywnościa Kościoła niemieckiego.Liczba wiernych, którzy regularnie uczęszczają na msze zeszła do 9,1% w 2019 roku, podczs gdy w 2018 na msze chodziło regularnie 9,3% wiernych.Numer małżeństw kościelnych zmniejszył się o 10% , bierzmowania o 7%, pierwszych komunii o 3%.Spadła też liczba chrztów: 159.043 w 2019 roku i 167.787 w 2018 roku.Według biskupów niemieckich jest w toku “schyłek w stosunku do pobierania sakramentów i erozja związania wiernych z Kościołem”.
          Komplementy awariantowi za trafne i syntetyczne uwagi.Katolicy na całym świecie, nie tylko w Polsce domagają się na cały głos moralności w kościele i wyjścia ze średniowiecza tak drogiego hierarchom tego państwa, podkreślam państwa a nie religii, bo to jest państwo, najmniejsze na świecie, ale państwo, nie religia.Religia katolicka nie ma z nim nic wspólnego.Ona mówi o ubóstwie, miłości itd.Przeogromny okres czasu trzymania “za mordę” nieoświeconych ludzi ze strony k.k. kończy się.Nie ma cudów, kawałek drzewa podobny do pajaca, pomalowany kolorowo i ubrany w sukienki to tylko kawałek drzewa, to nie żaden świety lub święta. Itd, itp.Ludzie prości widzą to co chcą widzieć i wierzą w to co chcą wierzyć.I za to płacą.
         • suender Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 08.07.20, 19:42
          awariant:

          > Nikt nigdy Boga nie widział, nikt nie wie kim lub czym to coś jest - a wszyscy mówią, że istnieje.

          Inaczej:

          - Boga widział Jesus Chrystus, oraz ci nieliczni ziemianie, którym Syn Boży zechciał chciał Ojca pokazać (nie licząc niezliczonych dusz ludzkich w NIEBIE), - ot co, ......
          - Skądże wszyscy!? Że istnieje, to wierzy bardzo dużo, ale czy mówią, że istnieje to nie za bardzo.

          Pozdrawiam zdecydowanie.
   • n4rmoorr Re: Polscy katolicy żądają sprawiedliwości ! 08.07.20, 22:35
    kociak40 napisał:

    >
    > "Te zboczone diabły w czarnych sukienkach, kłamcy, złodzieje, pedofile, pijacy,
    > obłudnicy, fałszywi aż do szpiku kości" - mim1652avo
    >
    > Bardzo trafna charakterystyka. Od siebie dodam, że jak widzę tych biskupów w ty
    > ch ich szatach,
    > to mam wrażenie, że uciekł z cyrku lub z gabinetu figur woskowych.
    > Nie wierz w absurdy, niezależnie od tego, kto je głosi .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka