Dodaj do ulubionych

Mały zwój w Biblii?

03.07.20, 14:30
Skąd Polacy wiedzieli i zainteresowali się małymi zwójkami, o których mowa w Biblii?
Obserwuj wątek
    • pocoo Re: Mały zwój w Biblii? 04.07.20, 11:58
      kamila.an napisała:

> Skąd Polacy wiedzieli i zainteresowali się małymi zwójkami, o których mowa w Bi
      > blii?

Nic na ten temat nie wiem, a i moje zainteresowania są inne niż Twoje. Czy chodzi o te zwoje, które nie pasowały Konstantynowi Wielkiemu i kazał je spalić? Po spaleniu, mogły z nich powstać "zwójki".
      • feelek Re: Mały zwój w Biblii? 04.07.20, 12:47
        kamila.an napisała:

> Skąd Polacy wiedzieli i zainteresowali się małymi zwójkami, o których mowa w Bi
        > blii?

Nic na ten temat nie wiem, a i moje zainteresowania są inne niż Twoje. Czy chodzi o te zwoje, które nie pasowały Konstantynowi Wielkiemu i kazał je spalić? Po spaleniu, mogły z nich powstać "zwójki"

robi się coraz ciekawiej:
        to wszystko by znaczyło, że Polacy byli za czasów Konstantyna Wielkiego.
        Wielka to prawda:
        Polacy przyszli do Konstantyna Wielkiego i oświecili go aby przyjął Chrześcijaństwo i aby wydał edykt mediolański proklamujący swobodę wyznawania Chrześcijaństwa.

W ten sposób dał drogę aby zakazać wyznawania innych religii poza tą. Konstantym napisał: "...swoboda religii...", a jeden z Polaków dopisał: "tej" w ten sposób zapis brzmiał: "...deklaruję swobodę wyznawania tej religii..." .
        Nazywał się Andrzej Duda...
        • pocoo Re: Mały zwój w Biblii? 04.07.20, 16:00
          feelek napisał:

> Wielka to prawda:
          > Polacy przyszli do Konstantyna Wielkiego i oświecili go aby przyjął Chrześcijań
          > stwo i aby wydał edykt mediolański proklamujący swobodę wyznawania Chrze
          > ścijaństwa.

Polacy , to naród przez boga wybrany. "To pijak, kurwa i złodziej", jak wieść niesie. Żydzi, to paskudy, dlatego najpiękniejszy Jezus to ten ze Świebodzina.A Maria, rzecz gustu.

> W ten sposób dał drogę aby zakazać wyznawania innych religii poza tą. Konstanty
          > m napisał: "...swoboda religii...", a jeden z Polaków dopisał: [i]"tej"[
          > /i] w ten sposób zapis brzmiał: "...deklaruję swobodę wyznawania tej religii
          > ..."
          .
          > Nazywał się Andrzej Duda...

Nie wątpię w prawdziwość Twoich słów.
    • awariant Re: Mały zwój w Biblii? 04.07.20, 21:11
      kamila.an napisała:

> Skąd Polacy wiedzieli i zainteresowali się małymi zwójkami, o których mowa w Biblii?

Nie bardzo zrozumiałem, czy chodzi ci o zwoje, czy o zwójki.

Zwójki są często spotykanymi szkodnikami upraw, do zwójkowatych należy na przykład
      owocówka jabłkóweczka, ale nie sądzę, by była ona pierwowzorem biblijnego węża.
      Choć licho wie - mogła się przecież kręcić koło Drzewa Poznania i jeść jego owoce.
      • feelek Re: Mały zwój w Biblii? 04.07.20, 21:38
        Awariant: "...mogła się przecież kręcić koło Drzewa Poznania i jeść jego owoce...."

...drzewo Poznania, drzewo Poznania...
        coś mi się przypomina
        ...onegdaj były wybory Drzewa Roku 2020...
        były kandydatami drzewo Radomia, drzewo Falenicy, 2 Drzewa z Sosnowca...

... ale drzewa Poznania... chyba nie było

PS. słabe, wiem, ale już nie mogę się doczekać wyboru Trzaskowskiego na Prezydenta RP.

• kociak40 Re: Mały zwój w Biblii? 04.07.20, 21:59

"Choć licho wie - mogła się przecież kręcić koło Drzewa Poznania i jeść jego owoce." - kamila.an

Zwójki nie są niczemu winne. Wszystkiemu winne są pszczoły, bo zapyliły Drzewo Poznania i Ewa mogła zerwać
        te zakazane jabłko.
        • pocoo Re: Mały zwój w Biblii? 05.07.20, 00:16
          kociak40 napisał:

> Zwójki nie są niczemu winne. Wszystkiemu winne są pszczoły, bo zapyliły Drzewo
          > Poznania i Ewa mogła zerwać
          > te zakazane jabłko.
          >
          Dzięki temu dowiedziała się , do czego służy to, co Adam liściem zakrywa.
          Bardziej interesujące jest drzewo żywota.Z tego drzewa mogli jeść owoce, ale kiedy zgrzeszyli , to bóg pogonił ich z raju, żeby już nie żarli tych owoców. Poza rajem już te owoce nie działały.A co było poza rajem? To co w raju?
          • kociak40 Re: Mały zwój w Biblii? 05.07.20, 23:30

"Z tego drzewa mogli jeść owoce, ale kiedy zgrzeszyli , to bóg pogonił ich z raju, żeby już nie żarli tych owoców." - pocoo

ŚJ w swoich pisemkach przedstawiają, że w tym przyszłym królestwie będą siedzieli przy stole
            nad rzeką i pożerali same owoce. To mnie już odstraszyło definitywnie od tego ich królestwa,
            a w szczególności brak tam kotletów schabowych.
            • pocoo Re: Mały zwój w Biblii? 06.07.20, 09:10
              kociak40 napisał:
              > ŚJ w swoich pisemkach przedstawiają, że w tym przyszłym królestwie będą siedzie
              > li przy stole nad rzeką i pożerali same owoce.

To chyba owoce z drzewa żywota, gdyż inne nie będą im potrzebne do życia wiecznego .

> To mnie już odstraszyło definitywnie od tego ich królestwa,
              > a w szczególności brak tam kotletów schabowych.
              >
              Ja rozumiem steki wołowe, ale schabowe nie są koszerne. Stworzył bóg świnie, ale jeść ich nie pozwolił, ani tu na ziemi, ani w raju. Grzeszysz myślą słowem i uczynkiem. Piekło stoi przed Tobą otworem grzeszniku.Ja, Tobie w tym piekle przyrządzę świnię na piekielnym ogniu, jak zechcesz.
          • kociak40 Re: Mały zwój w Biblii? 05.07.20, 23:47

Kotlety schabowe były "walką" z wiarą religijną jak służyłem w Marynarce Wojennej.
            Przez cały czas służby nigdy nie było żadnych przekazów w stosunku do religii, tak
            jakby tego problemu w ogóle nie było. "Walka" polegała tylko na tym, że kiedy było święto religijne,
            i był nakazany przez KK post, zawsze był na obiad kotlet schabowy. Marynarze cieszyli
            się, np. będzie Wielki Piątek i będzie na obiad wielki i soczysty kotlet schabowy.
            • pocoo Re: Mały zwój w Biblii? 06.07.20, 09:13
              kociak40 napisał:

>
              > Kotlety schabowe były "walką" z wiarą religijną jak służyłem w Marynarce Wojenn
              > ej.
              > Przez cały czas służby nigdy nie było żadnych przekazów w stosunku do religii,
              > tak
              > jakby tego problemu w ogóle nie było. "Walka" polegała tylko na tym, że kiedy b
              > yło święto religijne,
              > i był nakazany przez KK post, zawsze był na obiad kotlet schabowy. Marynarze ci
              > eszyli
              > się, np. będzie Wielki Piątek i będzie na obiad wielki i soczysty kotlet schabo
              > wy.
              >
              >
              >
              • pocoo Re: Mały zwój w Biblii? 06.07.20, 09:19
                pocoo napisała:

> kociak40 napisał:
                >
                > >
                > > Kotlety schabowe były "walką" z wiarą religijną jak służyłem w Marynarce
                > Wojennej.

> > ... był nakazany przez KK post, zawsze był na obiad kotlet schabowy. Marynarze cieszyli
                > > się, np. będzie Wielki Piątek i będzie na obiad wielki i soczysty kotlet schabowy.
                > >
                Ale mi się kliknęło, chyba od wspomnień.Przepraszam.
                Zrównali was z episkopatem, gdyż ich jakikolwiek post nie obowiązuje.
    • feelek Re: Mały zwój w Biblii? 13.07.20, 00:55
      Pytania do Kamila.an:
      1. czy istnieje?
      2. czy jest ADZP (automatem do zadawania pytań)?
      3. Jeśli nie jest ADZP, napisze 1, jeśli jesteś, napisze 2.
      4. Jeśli wybrała 1, to czemu zakłada seryjnie wątki, a potem jej w ogóle nie interesuje co ludzie odpowiadają?
      5. czy jest przedsięwzięciem jakiejś religii, w której podział ról jest taki, że jedni umieją pytać, a inni odpowiadać? To kto u nich umie czytać? A Kamila pisać?
      6. czy sobie dorabia w instytucie socjologicznym z odchyleniem socjopatycznym? politologicznym z politowaniem?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka