Dodaj do ulubionych

Ewangelia Judasza, ziemia królestwo zła

14.09.20, 12:44
Znalezienie autentycznej ewangeli Judasza wstrząsnęło KK.Fundamenty religii KK oparte na 4 (kanonicznych) ewangeliach, mogłyby zadrżeć.KK stara się wszelkimi sposobami położyć na niej ręce aby kontrolować tekst.Nie udaje się.W 2006 roku Amerykanie publikują w 3 językach tłumaczenie.KK robi dobrą minę do złej gry.Robi własne tłumaczenia - m.i. ks. prof. dr hab. Wincenty Myszor, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego - wyjąśnienia, komentarze, publikuje książki.Wysocy funkcjonariusze tego koncernu piszą opinie, relacje, robią godzinowe wywiady telewizyjne itd.Ich celem jest powiedzenie, napisanie tysięcy i tysięcy słów aby nie powiedzieć i napisać nic nowego.W tych wersjach (KK) Judasz jest protagonistą.Eksternacje oficjalne KK streszczają się do stwierdzenia że Judasz był, że zdradził, że wziął srebrniki, że Jezus o tym wiedział, ba, że namawiał go do zdrady.Ta cała historia (Ewangelia Judasza) nie wprowadza więc absolutnie nic nowego (wg KK) i niepotrzebnie robi zamieszanie w głowach wierzących.Amen.Tak nie jest.Udokumentowałem się na oryginalnych tłumaczeniach National Geographic Institute i na tekstach i transmisjach włoskich, kraju intymnie związanego z Watykanem.W odróżnieniu od kanonicznych ewangelii, które opisują czyny Jezusa, ewangelia Judasza jest dialogiem między Jezusem – postacią centralną – a Judaszem, zaufanym uczniem, pupilem Jezusa i resztą jego uczniów.W tej ewangelii Jezus jest protagonistą, nie Judasz.Ewangelia Judasza wstrząsa fundamentami KK.Te karty papiru, zapisane po obu stronach i czytelne opisują Jezusa uwięzionego w ludzkim ciele z którego On chce się uwolnić za pomocą Judasza, zaufanego ucznia, ktoremu wyjawia Doktrynę Zbawienia (pozbyć się ciała materialnego, uciec od ziemi, siedziby zła i złączyć się z Bogiem Najwyższym, ukrytym, transcedentnym).Mam dużo odniesień w angielskim i włoskim.Aby być wierzytelnym podam tylko to, co przedstawiła oficjalna TV włoska RAI 3 w transmisji Ewangelia apokryficzna Judasza.Transmisja „Enigma” RAI 3 prowadzona przez Corrado Augias, znanego dziennikarza, pisarza, redaktora telewizyjnego.RAI 3 to kanał oficjalny (publiczny) telewizji włoskiej. Odnaleziony dokument rzekomo zagraża dotychczasowemu wizerunkowi Kościoła. (Enigma Rai3 : il vangelo apocrifo di Giuda Corrado Augias). Każdy z szanownych forumowiczów może sam, lub w towarzystwie osoby znającej perfekt włoski, sprawdzić rzetelność mojej relacji:
1.Nie ma tylko jednego Boga.Ziemia (materia) została stworzona przez Boga niższego, obok którego i ponad którym jest Bóg Najwyższy, wszechmogący, niematerialny, nieznany, całkowicie nadzmysłowy, (transcendentny) do którego trzeba powrócić.Ziemia jest królestwem zła stworzonego przez Bóg niższego, Boga Izraelitów.Bóg niższy stworzył ziemię która jest nieczysta, jest siedzibą zła, gdyż to było Jego celem.
2.Z królestwa zła (ziemi) można uciec tylko po pozbawieniu się ciała i – w ten sposób – znależć pocieszenie (ulgę)
3.Zbawienie nie jest owocem śmierci i zmartwychwstania Jezusa lecz nauki (mądrości, wiedzy) którą Chrystus przynosi z wysokości i wyjawia swojemu uczniowi najbardziej zaufanemu (intymnemu) Judaszowi Iskariocie.
4.Aby pozbyć się swojego ciała (i wrócić do Boga Najwyższego), Jezus wciąga Judasza, swojego wybranego (ucznia).Jezus śmieje się z uczniów (apostołów) którzy modlą się do stworzyciela ziemi, Boga niższego, Boga zła.
5.Śmierć Jezusa ma inne znaczenie, odmienne od znaczenia kanonicznego: to nie jest poświęcenie (ofiara) aby (od)pokutować za grzechy świata (grzech pierworodny) i aby pojednać się z Ojcem, lecz jedyny sposób (który ma Jezus) aby uwolnić się od świata materialnegoi, od ciała, porzucić Boga zla, niższego stworzyciela, i złączyć się z Bogiem nadzmysłowym (transcendentnym).Z tej racji ewangelia kończy się zdradą, ważnym (wysokim, nieodzownym) momentem uwalniania się (od ciała) Jezusa.
6.Nie jest rozważane żadne zmartwychwstanie (sic!).Chrystus nie powróci do życia po śmierci.I dlaczego miałby wracać? Zbawienie istnieje – Doktryna Jezusa - w ucieczce od świata materialnego i w powrocie do Boga Najwyższego. Mówi Jezus (do Judasza) „ Ty przewyższych wszystkich (apostołów) ponieważ zrobisz tak, że zostanie poświęcony człowiek w którym żyję (sic!).
7. W Ewangelii Judasza jest wprost powiedziane, że Judasz ma ofiarować człowieka, który nosi Jezusa.Zbawienie to ucieczka od świata zła (ziemi), osiągnięcie uwolnienie od świata materialnego i od wszystkiego co on przedstawia.Jezus nie jest Zbawicielem lecz tym który Objawia Doktrynę Zbawienia, uwolnienia od zła (Boga Niższego, Boga Zła, Boga Izraelitów z czym mogę się zgodzić czytając okrucieństwa starego testamentu).
8.Szczytem Zbawienia jest “ ucieczka od świata zła, osiągnięcie uwolnienia od świata materialnego i od wszystkiego co (świat materialny) stanowi.

Tłumaczenie ks.Myszora (fragment): Jezus pochodzi z wyższego „eonu”.Został posłany przez Boga, którego imienia nie można wymawiać 43. Nie jest nim jednak ten Bóg, któremu kapłani (apostołowie) składają ofiary. Apostołowie wprawdzie sądzą inaczej – „Nauczycielu, ty jesteś posłanym Synem naszego Boga”44, jednak Jezus nie przyznaje się do Boga chrześcijańskich apostołów. Odpowiada apostołom nazywając Boga, któremu składali dziękczynienie, „waszym Bogiem” („Co zrobiliście, uczyniliście nie z waszej woli, lecz żeby w tym wasz Bóg był uwielbiony”)45. Jezus ujawnia jednak związek z Bogiem, którego czczą apostołowie. Gdy wypowiada się o ofiarach składanych Saklasowi, mówi także o swojej śmierci: „Tego, który mnie niesie, jutro zamęczą. Ale zaprawdę mówię wam: nie ma żadnej takiej ludzkiej ręki, która jako śmiertelna będzie mogła wobec mnie zgrzeszyć […] Człowieka bowiem, który mnie nosi, ty ofiarujesz”46Cytowany tu fragment podaję z uzupełnieniami po odkryciu nowych stron rękopisu. Judasz wydał „człowieka, który nosił” Jezusa, a więc tego, który został ofiarowany na śmierć („jutro mnie zamęczą”), ofiarowany Bogu, którego czcili apostołowie
Obserwuj wątek
  • awariant Re: Ewangelia Judasza, ziemia królestwo zła 14.09.20, 14:19
   mim1656awo napisał:

   > 1.Nie ma tylko jednego Boga.Ziemia (materia) została stworzona przez Boga niższego,
   > obok którego i ponad którym jest Bóg Najwyższy, wszechmogący, niematerialny, nieznany,
   > całkowicie nadzmysłowy, (transcendentny) do którego trzeba powrócić.

   To by zgadzało się z opowieściami o transcendentnym Omnipotencie, które tutaj przedstawia suender.
   • awariant Re: Ewangelia Judasza, ziemia królestwo zła 14.09.20, 14:28
    awariant napisał:

    > To by zgadzało się z opowieściami o transcendentnym Omnipotencie, które tutaj przedstawia suender.

    Być może owym bogiem najwyższym (lub wyższym) jest wspominany w Starym Testamencie
    Duch Święty, a będący bogiem, w którego wierzył i któremu podlegał żydowski Jahwe.
    Tłumaczyło by to, dlaczego człowiek, podobno stworzony na obraz i podobieństwo Jahwe
    jest wierzący, gdy zgodnie z logiką powinien być ateistą (gdyby jego bóg nie miał swoich bogów).
  • kociak40 Re: Ewangelia Judasza, ziemia królestwo zła 14.09.20, 16:22

   Jest dużo różnych religii i różnych Bogów. Każdy z tych Bogów reklamuje swoje Niebo jako
   nagrodę za wiarę w niego. Wszechświat jest tak ogromny (stale się rozszerza i to z coraz
   większym przyspieszeniem), pomieści te wszystkie Nieba bez problemu.
   Rozpatrując to co Bogowie nam proponują, najgorsze jest Niebo Katolickie. Towarzystwo świętych,
   dewotów religijnych, stałe kłótnie czyja aureola jaśniej świeci, wieczne zawodzenie chórów anielskich,
   w dodatku niebiańska biurokracja, jest nie do przyjęcia. Dlatego KK jest już jak dziurawy balon,
   już się nie wzniesie. Lepsze warunki Raju proponują ŚJ. Jest to przyszłe Królestwo na Ziemi.
   Dla mnie nie do przyjęcia, bo znowu tam ma się pojawić teściowa, i to na wieczność. Wolę już Piekło.
   Najlepsze warunki Nieba proponuje Bóg - Allah. Ma najlepszą reklamę. Czekają tam Hurysy - to
   młode i piękne dziewice stanowiące jedną z nagród dla zbawionych wiernych. Nie ma tam nudziarzy-
   - świętych, nie ma tych głupich dewotów, nie ma aureoli, nie ma zawodzenia chórów. To jest to.
   Dlatego islam ma coraz więcej wyznawców i jego "balon" szybuje w górę.

   "Nie ma tylko jednego Boga" - mim1656awo

   Jeżeli są różne religie, to muszą być też różni Bogowie. Wyobraźnia ludzka nie ma granic.
  • pocoo Re: Ewangelia Judasza, ziemia królestwo zła 15.09.20, 08:35
   mim1656awo napisał:
   > Judasz wydał „człowieka, który nosił”
   > Jezusa, a więc tego, który został ofiarowany na śmierć („jutro mnie zamęczą”),
   > ofiarowany Bogu, którego czcili apostołowie

   A co za różnica? Ta ofiara losu umierając, zawołała głosem wielkim; "Boże mój...Boże mój, czemuś mnie opuścił"?
   Czy tak woła ten, który jest częścią boga?
    • mim1656awo Re: Ewangelia Judasza, ziemia królestwo zła 15.09.20, 14:23
     Studiowanie tłumaczenń EJ w 3 językach było dla mnie niespodziewaną ucztą intelektualną.Sam fakt znalezienia autentycznego kodeksu sprzed 1800 lat, odczytanego, odnoszącego się do bazy religii katolickiej i „nie przerobionego” wzbudził we mnie dziecinną ciekawość.Dokumenty tak stare, napisane na podstawie ustnych opowieści po dzięsiątkach, setkach lat od ewentualnych faktów mają – dla mnie – wartości legendy, niemniej jednak są interesujące.Ta ewangelia nie zmieni nic.Ma rację -wg mnie- KK.Dlaczego tak?Niszczy to co do tej pory, przez 2 tysiące lat i więcej jest ugruntowaną prawdą dla Israelitów i nie Izraelitów (KK):
     1. Wg EJ Bóg mniejszy, stworzyciel ziemi, Bóg Izraelitów, to Bóg zła: stworzyłby – wg EJ – ziemię jako królestwo zła.Dla Izraelitów, potęgi ekonomicznej o światowym zasięgu, z religią opartą na ST, to czysta herezja.
     2.Doktryna Zbawienia objawiona Judaszowi przez Jezusa – uwolnienie się od ciała materialnego aby złaczyć się z Bogiem Wszechwładnym – mogłaby być interpretowana jako subtelne podpowiadanie do położenia końca życiu.Jezus przecież tak zrobił.Nie można tego mówić ludziom bo........
     3.Nie ma zmartwychwstania.Jezus chce odejść ze świata zła, doprowadza do sytuacji które spowoduje jego śmierć i uwolnienie się od „ciała w którym jest zamkniety” by złączyć się z Bogiem Najwyższym.To – jeśli rozpowszechnione i uznane za wiarygodne – spowodowałoby upadek KK, i wszystkiego co za tym idzie, jak pałac z piasku.
     Jaką wiarygodność można dać EJ? Wg mnie taką samą jak innym ewangeliom, których oryginałow nie zna się.To, obecnie, są tylko bardzo mocno ugruntowane legendy przerabiane setki razy i dostosowane do funkcjonowania systemu władzy zwanego religią katolicką w różnych wersjach.
     Jedyną rację którą przyjmuję, choć ze stosownym krytycyzmem, to stwierdzenie Jezusa (nawet ks. prof. dr hab. Wincenty Myszor podaje to w swoim tłumaczeniu) „Tego, który mnie niesie, jutro zamęczą”.Jezus oddziela więc śmiertelne ciało od nieśmiertelnego „ego”.On wie, że istnieje jako „ nieśmiertele i niematerialne ego”.O tym pisałem już, jako hipotza, w moim wątku „KRK i śmierć”.Jezus przecież był (jeśli był, bo nie ma dowodów na Jego istnienie lub nieistnienei) człowiekiem, jak sam o tym pisze.Jest więc hazardem zakładać czy to samo co spotkało Jezusa po śmierci ciała, spotka też ludzi po śmierci?
     • kociak40 Re: Ewangelia Judasza, ziemia królestwo zła 15.09.20, 18:11

      NT opisuje proces i skazanie Jezusa przez Poncjusza Piłata. Był on rzymskim prefektem Judei.
      O swoich wyrokach musiał powiadamiać Rzym. Są tam w archiwach jego informacje jakie
      wydawał wyroki. Na temat Jezusa nie ma żadnej wzmianki. Nie było takiego pisemnego
      powiadomienia. Jak wynika z opisu NT była to bardzo głośna sprawa sądowa i wyrok.
      Nigdzie nie ma na ten temat wzmianki, ani u kronikarzy ówczesnych, ani dokumentu pisemnego.
      Biorąc to pod uwagę, ten opis z NT jest tylko legendą.
  • krzy-czy Re: Ewangelia Judasza, ziemia królestwo zła 21.09.20, 14:13
   troszke to było inaczej:
   ostatnia wieczerza, jedzzą ciało, piją krew.
   w pewnym momencie j.ch.spoglądając w stronę judasza mówi:
   -jeden z was mnie zdradzi.
   wieczerza trwa nadal.
   po jakimś czsie j.ch.już wyraźnie do judasza:-
   -jeden z was mnie zdradzi.
   po trzecim razie judasz nie wytrzymał:
   jezus,ty zawsze jak się zaprawisz musisz się do mnie przypendralać !

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka