Dodaj do ulubionych

Co w tym jest złego?

25.09.20, 16:08
Wiadomości z Adnkronos i „Domani”.
Wczoraj, (24 września) wszystkie agencje światowe podały w dziennikach TV i charakterami grybymi w prasie, szokującą wiadomość o degradacji przez papieża Franciszka, kardynała Giovanni Angelo (anioł) Becciu, nie jakiegoś tam wikarego lecz ex trzeciej figury w chierarchi watykańskiej ! Papież „zerwał mu pagony z galonami i pętelkami” i złamał na kolanie jego szabłę (to przenośnia do degradacji w wojsku).Ex kardynałowi pozostał jedynie tytuł eminencji oraz czerwona kiecka.Akceptacja degradacj i kopniaka w jego tłustą stronę B zaoszczędziły tej wybitnej postaci KRK, sądu i więzienia za kradzeż pieniędzy Watykanu.To złodziej.Parę lat temu (to tylko to o czym się wie poza brązową bramą) wykorzystał swoją pozycję aby za pieniądze przeznaczone dla ubogich – świętopietrze – zakupić dla Watykanu , pod pretekstem dobrej inwestycji (Watykan S.p.A do kwotowania na giełdzie), budynk w centrum Londynu za 200 milionow Euro.Rzeczywistośc była trochę inna.To było przechodzenie olbrzymich sum pieniędzy (ponoć zaczęło się od 160 mil. $) między różnymi spółkami w których miał udział Watykan częściowo lub całkowicie, aby na koniec nie było wiadomo kto to kupił.Pośrednik (skazany na 12 lat przez sąd Watykanu i nigdy nie uwięziony) wziąłby absolutnie nieproporcjonalną sumę od 10/20 milionów Euro za pośrednictwo (pieniądze do rozdzielenia między aktorami ?).Dziennikarze wykryli, że dzielny spadkobierca Św.Apostołów dał rodzinie ponad 200 tys. Euro.Zapytany – w czsie konferencji prasowej zrobionej po degradacji - z jakiej racji te pieniądze, odpowiedział (Becciu) z rozbrajającą szczerością : „i co w tym jest złego?”.
Drodzy forumowicze, co w tym jest złego?Wystarczy wyspowiadać się, akt pokuty, 5 zdrowasiek i zaczynajmy od nowa.Nie, to nie Wy zaczynacie, to oni kontynuują.Wy, jeśli chyłkiem ukryjecie 5 ZŁP które nieopacznie spadły z tacy pójdziecie za kratki.Bo w tym jest zło.
Obserwuj wątek
  • suender Re: Co w tym jest złego? 25.09.20, 19:08
   mim1656awo 25.09.20, 16:08

   > Drodzy forumowicze, co w tym jest złego?
   > Bo w tym jest zło.

   Problem mim(a)1656awo jest taki, że jak ateusz nie rozróżnia Dobra od ZŁA! Cbdo.

   Wasz Suender.

   "A pomiędzy Przedsionkiem a Ołtarzem niech płaczą kapłani za grzechy ludu."
   • pocoo Re: Co w tym jest złego? 25.09.20, 19:44
    suender napisał:
    >
    > Problem jest taki, że jak ateusz nie rozróżnia D
    > obra
    od ZŁA! Cbdo.

    Więzienia są przepełnione ochrzczonymi w katolickim Kościele ateuszami.
    Tylko katolik odróżnia dobro od zła i dlatego wybiera zło.
    • suender Re: Co w tym jest złego? 25.09.20, 20:54
     pocoo:

     > i dlatego wybiera zło.

     1. A i Ty też wybierzesz dobro, ale tuż przed WYNIESIENIEM, - ot co, .....
     2. A Krzy.czy zalega, - no właśnie, ...

     Wasz Suender.

     ,, Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało co Bóg przygotował tym którzy Go miłują!,,
     • pocoo Re: Co w tym jest złego? 26.09.20, 08:20
      suender napisał:

      > 1. A i Ty też wybierzesz dobro, ale tuż przed WYNIESIENIEM, - ot
      > co, .....

      Czyli co? Jestem jak katoliczka zła do szpiku kości? Katolik ma lepiej.Wyspowiada się , odpokutuje kilkoma zdrowaśkami, wyciągnie ozór po "ciało Chrystusa" i jest czysty jak łza. A ja? Sodoma i Gomora.

      > 2. A Krzy.czy zalega, - no właśnie, ...

      Mój dawny sąsiad był umysłowo chory, ale lekko. Chodził przez cały dzień z zarzuconą do tyłu ręką, albo machał sobie ręką podniesioną do góry, albo...albo...
      Ty jak się uprzesz, to jak on. "W koło wojtek" to samo.A może to tylko pragnienia i prowokacja.Lepiej żeby do ciebie pisali cokolwiek, niż nic.Mnie swoim zwyczajnym chamstwem prowokujesz do tego, że sporadycznie czytam twoje wpisy, spowodowane odpowiedziami innych.Chamstwa nie trawię "mój mentorze" pełen wieści z NIEBA.
      • krzy-czy Re: Co w tym jest złego? 26.09.20, 10:35
       tak jakoś smiesznie nie bardzo wiem ło cóż siem też wyniesionemu rozchodzi.

       coś tam chciałby odemnie przeczytać.
       wisz co wyniesiony. załóż poważny wątek,opisz ło co ciebie biega-uzyskasz odpowiedź.
       no to do dzieła mój ulubieńcu/i tak jesteś na drugim miejscu/zaraz za osiolem.
        • krzy-czy Re: Co w tym jest złego? 26.09.20, 14:44
         no,osiolo zarabia jakieś grosiki z rm za każdy wpis w jego wątku.
         widać to-nie udziela się w NIESWOICH WĄTKACH.
         a ma na utrzymaniu teściową.

         wyniesiony tak się wygłupia raczej dla idei.
       • suender Re: Co w tym jest złego? 26.09.20, 16:26
        krzy.czy:

        > jesteś na drugim miejscu ....

        Mimo, że stroisz się na inteligentnego Pigmeja, będę przypominał o obowiązku komentarza w wątku pt.: "ABC ateizmu."

        Wasz Suender.

        p.s.: „Tolerancja stanowi świetne alibi dla braku odwagi na reagowanie na zło, oraz braku chęci do zajęcia jednoznacznego stanowiska wobec patologii.”
         • suender Re: Co w tym jest złego? 27.09.20, 10:05
          krzy.czy:

          > ło cóż siem ciebie rozchodzi.??

          1. Gargamelu!: Nie zadawaj PIGMEJSKICH pytań, - bo się kompromitujesz!
          2. Zalegasz komentarz do: "ABC ateismu."
          3. A Pocoo będzie WYNIESIONA!

          Wasz Suender.

          p.s.: "WIARA to wyzwolenie od paranoi!"
          • krzy-czy Re: Co w tym jest złego? 27.09.20, 10:48
           no, na tę twoją upierdliwość nikt nie poradzi.
           wskaż mi tylko GDZIE mam wpisać ten komentarz.
           chociaż mogę ci to teraz skomentować wyniesiony olbrzymie-
           mam to w dudzie-ot cały komentarz.
           wystarczy ???
           • mim1656awo Re: Co w tym jest złego? 28.09.20, 13:09

            W rodzimym ciemnogrodzie wiadomość o degradacji przez Franciszka ex 3-ciej figury Watykanu (sic!) przeszła szybko i po 5 dniach zaczyna już cuchnąć naftaliną.Pamięć media w RP jest krótka więc ją odświeżę.Niedziela, 27 września, podaję tytuły dzienników Włoch i USA:
            1.”New York Times” (notoryczny dziennik lewaków w USA).Watykan, nagle podaje się do dymisji potężny kardynał Giovanni Angelo Becciu w następsywie skandalu finansowego.
            2..”La Stampa” (dziennik prawicy): kłamstwa Becciu wychodzą na jaw.Dla Franciszka to jest zdrada nie do przebaczenia (odnoszenie do fałszywych świadectwa o pedofilię kardynała Pella)
            3.”Il Messaggero” (dziennyk rzymski, prawicowy)Rozliczenia końcowe (np.po bitwie, między nieprzyjacielami itp.) w Watykanie.Kardynał Pell składa gratulacje Papieżowi za zlikwidowanie Becciu. (przypominam, Szanownym Forumowiczom, że kardynał australijski Pell 24 lutego 2014 został mianowany przez Franciszka pierwszym prefektem Sekretariatu do spraw ekonomicznych aby, jako zaufany człowiek Franciszka, wyczyścić brudy.To sprawiło, że Pellowi podłożono „świnię” oskarżająć go o pedofilię.Franciszek zlikfidował przyjaciela Pella i „stara gwardia” mogła znowu położyć łapy na forsie Watykanu.Potem Pell został uniewinniony)
            Kler z Ameryki Południowej koalizuje się z Niemcami (klerem) przeciw Amerykanom USA (klerowi).
            4. „L’Espresso” (lewica) Szpada Franciszka przeciwko korupcji.

            Zsyntetyzuję różne artykuły: ex eminencja Becciu trzymał ręce na -+600 milionach Euro Watykanu pochodzących z świętopietrza.Niejasne inwestycje finansowe, różne banki offshore, firmy jego braci otrzymują zamówienia za 400 i za 250 tys. Euro oraz 1.500.000 Euro od banchiera z Angolii Antonio Mosquito (Becciu był nuncjuszem w Angolii, inwestycje ropa naftowa).Media europejskie informują o korupcji w Watykanie, o chaosie i przewidują znaczny spadek ofert pienężnych. Woda święcona w Watykanie zaczyna być purpurowo – czerwona, podobna do krwi bratobójczej która tam się leje.
            • mim1656awo Re: Co w tym jest złego? 29.09.20, 18:32
             Financial Times 29.09.2020
             Watykan-gate: ujawniono więcej luksusowych transakcji w Londynie.
             Kardynał Becciu, zmuszony w zeszłym tygodniu do rezygnacji przez papieża, nadzorował także zakupy w Knightsbridge.Dokumenty pokazują, że kardynał - obecnie w centrum watykańskiego śledztwa - ......przeprowadził dodatkowe inwestycje o wartości do 100 milionów funtów w inne luksusowe apartamenty w Londynie. Dokumenty, w tym e-maile i rachunki finansowe, które zobaczył Financial Times, pokazują, że kardynał Giovanni Angelo Becciu, którego papież Franciszek zmusił do rezygnacji zainwestował fundusze Watykanu w portfel najlepszych mieszkań na i wokół Cadogan Square, Knightsbridge, jednej z najbardziej drogich dzielnic zamieszkania w Londynie. Informacje o dodatkowych zakupach luksusowych nieruchomości w Londynie, o których zdecydował 72-letni włoski duchowny, pojawiły się, gdy .......Stolica Apostolska stwierdziła, że transakcja ze Sloane Avenue spowodowała duże straty. Londyński biznesmen Gianluigi Torzi (pośrednik) został oskarżony i aresztowany przez władze watykańskie za „wymuszenie, defraudację, zaostrzone oszustwo ”.........
             Drodzy Forumowicze, przecież to były mieszkania przeznaczone dla bezdomnych w Londynie.Dlaczegi tyle nienawiści?To były pieniądze Wasze, Drodzy Przyjaciele, to świtęopietrze ! A że za pośredniczenie dano 20milionów Euro? Zostawiam do Waszej inteligencji konkluzje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka