Dodaj do ulubionych

Dlaczego nie składamy swoich bliźnich w ofierze?

25.10.20, 21:30
Dzisiaj czytałem tutaj o ofiarach ze zwierząt. I mimo iż wielu mówi, że ofiary ze zwierząt są dobre ( żydzi nawet piszą artykuły typu "w obronie ofiar ze zwierząt" ) i sprzeciwienie się temu mitowi jest kontrargumentowane zdaniem "mówisz bez stosownej wiedzy" to jednak zapominamy o tym, że biblia nakazywała też składanie ofiar z ludzi. Jeśli nie wierzycie podam Wam cytaty wraz z nazwami ksiąg, numerami rozdziałów i wersetów co byście mogli je porównać z Waszymi egzemplarzami biblii.

Zatem niech prawda oczyści Wasze serca.

Księga Wyjścia
13: 2
"«Poświęćcie Mi wszystko pierworodne. U synów Izraela do Mnie należeć będą pierwociny łona matczynego - zarówno człowiek, jak i zwierzę» "


Księga Kapłańska
27: 28 – 29
"28 Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako "cherem": człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego - to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde "cherem" jest rzeczą najświętszą dla Pana. 29 Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako "cherem", nie może być wykupiony. Musi on być zabity."

Księga Królewska
13: 1 – 2
"1 Pewnego razu, kiedy Jeroboam stał przy ołtarzu, składając ofiarę kadzielną, przyszedł z nakazu Pańskiego mąż Boży z Judy do Betel 2 i z nakazu Pańskiego tak zawołał do ołtarza: «Ołtarzu, ołtarzu! Tak mówi Pan: Oto rodowi Dawida narodzi się syn, imieniem Jozjasz, który na tobie złoży ofiarę z kapłanów wyżyn, spalających na tobie ofiary kadzielne. Będą palić na tobie kości ludzkie» "

2 Księga Królewska
23:20 – 25
"20 Wszystkich zaś kapłanów wyżyn, którzy tam byli, zabił nad ołtarzami i palił kości ludzkie na nich. Następnie wrócił do Jerozolimy.
21 Król wydał całemu ludowi następujący rozkaz: «Świętujcie Paschę na cześć Pana, Boga waszego, jak jest napisane w tejże księdze przymierza». 22 Naprawdę, nie obchodzono takiej Paschy, jak ta, od dni sędziów, którzy rządzili Izraelem, i podczas całego okresu [rządów] królów Izraela i królów Judy. 23 Dopiero w osiemnastym roku panowania króla Jozjasza obchodzono taką Paschę na cześć Pana w Jerozolimie.
24 Co więcej, zaklinaczy, wieszczków, posążki domowe bóstw, bożki i wszystkie ohydy, które widziało się w kraju Judy i w Jerozolimie, Jozjasz usunął w tym celu, aby w czyn zamienić słowa Prawa, spisane w księdze, jaką znalazł kapłan Chilkiasz w świątyni Pańskiej. 25 Nie było przed nim króla podobnego do niego, który by zwrócił się do Pana całym sercem, całą duszą i całą mocą - zgodnie z całym Prawem Mojżesza. I po nim już nie zjawił się taki jak on. "

Jak sami widzicie biblia dopuszczała składanie ofiar z ludzi "zgodnie z całym Prawem Mojżesza" - prawem miłości jak głoszą klechy.

Czy zatem nie boicie się tego, że nie składając w ofierze Bogu czy to pierworodnych dzieci, cheremów czy też ludzi których wiara jest odmienna lub choćby odrobinę nieprawidłowa nie ściągacie na siebie Jego gniewu?

Sami powiadacie, że życie wbrew literze biblii jest grzechem przeciwko duchowi świętemu, a takiego grzechu się nie wybacza. Nie mówcie też, że Jezus zniósł prawo miłości - albowiem Ewangelia temu przeczy.

Jak dla mnie historia zniesienia ofiar z ludzi mogła wyglądać tak:

Był pewien wielki kapłan żydowski, załóżmy, że nazywał się on Cwelifas. Tenże Cwelifas miał piękną nałożnicę - nie było piękniejszej od niej na świecie.

Któregoś dnia przyszli inni kapłani i złożyli ją w ofierze Bogu. Zatem Cwelifas znalazł sobie nową nałożnicę, ale i ją ci kapłani złożyli w ofierze. Sytuacja ta się powtarzała co niepokoiło Cwelifasa. Skąd on bowiem sobie weźmie nową nałożnicę.

I tak Cwelifas wpadł na pomysł - już wiem - pomyślał. Udał się on do ówczesnego autora biblii i kazał mu napisać, że Bóg nie akceptuje ofiar z ludzi, tylko zwierząt. Zapomniał jednak go poprosić by usunął on z prawa mojżeszego wszystkie zapiski które nakazywały składać bliźnich w ofierze Bogu. I ta sprzeczność jest w biblii do dziś.

A jaka jest Wasza opinia?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka