Dodaj do ulubionych

Egipt przeciwko żydom - winny faraon czy Bóg?

25.10.20, 21:50
Ktoś tutaj powiedział, że Bóg jest sędzią sprawiedliwym który karze za złe.

Jak wiecie kocham Boga i nie wierzę w to co przypisuje mu zło. Tak samo nie wierzę w to, że kogokolwiek karze.

Toteż dzisiaj chciałbym podebatować z tymi którzy wierzą, że Bóg to okrutny sadysta który pastwi się nad złymi ludźmi i że każdy przez Niego wymierzony cios jest dobry.

Jak wiemy w księdze wyjścia Bóg rzekomo zabija dzieci egipskie. Ale tutaj nie będziemy debatować o tym dlaczego NIEWINNE NICZEMU dzieci poniosły śmierć za cudzy grzech. Tutaj chodzi o to kto zawinił złemu losowi żydów których uciskano w Egipcie ( podobno Egipcjanie w starożytności sprzeciwiali się niewolnictwu do czego przekonują egipscy historycy ).

Biblia wyraźnie ukazuje, że nie ma czegoś takiego jak wolna wola i że wszystko co się dzieje na tym świecie to wola Boża. Zatem i tyrania wobec żydów była rzekomo Jego wolą - zatem nie widzę sensu gadać o sprawiedliwości skoro nawet księga wyjścia opisuje, że Bóg specjalnie prał faraonowi mózg - czy jak wolicie utwardzał serce - karząc mu być jeszcze gorszym dla swojego umiłowanego ludu.

Księga Wyjścia
9: 12
"12 Ale Pan uczynił upartym serce faraona, tak iż nie usłuchał ich, jak zapowiedział Pan Mojżeszowi. "

Księga Wyjścia
10: 1 – 3
"1 I rzekł Pan do Mojżesza: «Idź do faraona, ponieważ uczyniłem twardym serce jego i jego sług, abym mógł czynić znaki swoje wśród nich, 2 i abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom, co zdziałałem w Egipcie. A znaki moje czyniłem między nimi, aby wiedzieli, że Ja jestem Pan». 3 Mojżesz i Aaron przybyli do faraona i rzekli do niego: «Tak powiedział Pan, Bóg Hebrajczyków: Dokądże będziesz zwlekał z upokorzeniem się przede Mną? Wypuść lud mój, aby Mi służył. "

Powyższe cytaty pochodzą z biblii tysiąclecia, a nie żadnych apokryfów. Zatem proszę nie oskarżać mnie o szerzenie czegoś co uznajecie za herezję.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka