Dodaj do ulubionych

Dlaczego KK trwa i trwa i trwa...

08.11.20, 12:55
Oto dlaczego:
Obserwuj wątek
   • mim1656awo Re: Dlaczego KK trwa i trwa i trwa... 15.11.20, 17:52
    wawrzanka 08.11.20, 12:55
    „Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem a dla rządzących jest użyteczna” napisał Seneka 2000 lat temu.
    Dodam, dla ludu sprzed 2000 lat temu.Wawrzanko, dlaczego KRK trwa, trwa i trwa .... jeszcze, i tylko Polsce.W ciągu ostatnich 150 lat stracił prawie wszystko.O tym już pisałem.Jest na równi pochyłej.W Europie została mu tylko Polska, ten ciemnogród, Meksyk i Ameryka Południowa.W ostatnich 30 latach stracił Niemcy, Irlandię, Francję, Hiszpanię, Portugalię.Nie wspominam o innych krajach europejskich, gdzie KRK sprzedaje kościoły, bo nie jest w stanie ich utrzymywać.Znajomy ksiądz (stosunkowo młody) z Belgii opowiadał, że chodzi bez koloratki, w normalnym ubraniu, aby nie brano go – a priori - za pedofila.KRK, jako organizację (nie mam nic do religii) jest dobijany w sposób lawinowy przez postęp, naukę, technologię, rozwój świadomości ludzkiej itd. a co za tym idzie, przeogroma różnica w sposobie myślenia młodych polaków dzisiaj, w odróżnieniu od ich rówieśników 30 lat temu.Obecnie KRK i aktualna klasa polityczna są w śmiertelnym, dla obu, uścisku.Partia się rozleci, to naturalne, nie może trwać dziesiątki lat.Rozleciała cię CDU i DC.Odejście tej partii od władzy z racji przegrania wyborów – bo wyborcy utożsamiają tą partię z KRK i KRK z partią, dadzą głos przeciw klasie politycznej i równocześnie przeciw KRK - doprowadzi do objęcia władzy przez innych, którzy tylko na to czekają i na odzieleniu KRK od Państwa oprą część programu wyborczego.Zmieni się też klasa wyborcza.Wejdą młodzi, a starsi zmniejszą się z racji naturalnych lub wybici przez Covid.Dodam do tego jeszcze ogromny kryzys ekonomiczny i socjalny który będzie po epidemii Covid.Polacy są wzburzeni zamordyzmem i odcięciem od ideologii europejskiej.Wystarczyło widzieć setki tysięcy ludzi manifestujących w Warszawie, tak, setki tysięcy i to zostało pokazane i skomentowane przez wolne stacje TV Europy w odróżnieniu od propagandy ciemnogrodu, godnej czasów PZPR.Przypomnę też, że KRK niszczy się sam.Wychodzą na jaw okrutne przestępstwa popełniane przez księży na wszystkich szczeblach hierarchii oraz galaktyczne skandale finansowe Watykanu.Episkopaty różnych krajów żrą się nawzajem.KRK doprowadzi do upadku brak pieniędzy.Jest prawdą, że KRK jest bogaty, ma nieograniczoną ilość nieruchomości, dzieł sztuki, ale to nie są setki milionów $ cash! Co zostanie?W najlepszym przypadku, powtarzam najleprzym, nie więcej niż 15-20% tak zwanych poddanych (starych i starszych ludzi) wierzących, won ze szkół itd.Będzie to, co zaszło w Irlandii, Francjii, Holandii, Niemczech.Młodych urzędników tego koncernu jest coraz mniej i nie będzie pełnej wymiany generacyjnej.Spokojnie Wawrzanko, my do tego jeszcze dożyjemy.Postęp można opóźnić, ale nie da się go zatrzymać.Amen.
  • qwardian Re: Dlaczego KK trwa i trwa i trwa... 22.11.20, 11:29
   Nasi przywódcy plemienni Piastów, wysyłali Słowian, Lechitów i Polan w niewolę Izraelitów, którzy transportowali ich do kalifa w Kordobie. Wojciech Sławnikowic zwany Świętym, był wielkim rozpirzycielem centrum niewolnictwa w Pradze. Mieszko oddał państwo polskie w opiekę Stolicy Piotrowej w dokumencie Dagome Iudex, Polska jest więc tworem Kościoła Katolickiego i z jego odrzuceniem upadnie oddając się w niewolę Żyda..
   • pocoo Re: Dlaczego KK trwa i trwa i trwa... 22.11.20, 12:14
    qwardian napisał:

    > Nasi przywódcy plemienni Piastów, wysyłali Słowian, Lechitów i Polan w niewolę
    > Izraelitów....

    O ile sobie dobrze przypominam, to bóg Jahwe nakazywał swojemu izraelskiemu narodowi wybranemu, mordować pogan od niemowlęcia po starca.
    Czy ja się kur.wa mylę!

    • wawrzanka Re: Dlaczego KK trwa i trwa i trwa... 22.11.20, 12:40
     pocoo napisała:

     > O ile sobie dobrze przypominam, to bóg Jahwe nakazywał swojemu izraelskiemu nar
     > odowi wybranemu, mordować pogan od niemowlęcia po starca.
     > Czy ja się kur.wa mylę!

     Nie mylisz się, ale Żydzi, którzy nie uznali Jezusa to zdrajcy i qwardianowi o nich chodziło.

     W sumie ja im się nie dziwię. Zawsze Bóg do nich przemawiał, a tu przychodzi jakiś koleś i mówi, że jest synem bożym. Bóg milczy. To co mieli myśleć?
     • pocoo Re: Dlaczego KK trwa i trwa i trwa... 22.11.20, 16:01
      wawrzanka napisała:
      > W sumie ja im się nie dziwię. Zawsze Bóg do nich przemawiał, a tu przychodzi ja
      > kiś koleś i mówi, że jest synem bożym. Bóg milczy. To co mieli myśleć?

      W czasach Jezusa, synami boga nazywano tych, których rodziły panny. Za jawnogrzesznictwo kamienowane były matki z dziećmi. Ponieważ Żydzi czekali na mesjasza, wiec chłopcom i ich matkom się upiekło.No i zaczęła się wylęgarnia religii.Co jeden syn boga to inne mądrości.Jezus był prawdziwym? Tylko on i jego matka znali prawdę. Matka i rodzeństwo Jezusa nie wierzyli w jego boskie pochodzenie. Ale jak widać, można wcisnąć pod czaszkę "prośbą i groźbą" co się tylko da? Nie wszystkim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka