Dodaj do ulubionych

Bohaterowie i zdrajcy

13.11.20, 11:21
Popiełuszko i Gulbinowicz a dawniej apostołowie też nie byli lepsi. Ale czy to jest jakaś pociecha?
Obserwuj wątek
    • awariant Re: Bohaterowie i zdrajcy 13.11.20, 12:57
      derff napisał:

> Popiełuszko i Gulbinowicz a dawniej apostołowie też nie byli lepsi. Ale czy to
      > jest jakaś pociecha?

Wydaje mi się, że miałeś na myśli prałata Henryka Jankowskiego.
      Życiorys błogosławionego ks. Popiełuszki został starannie wyczyszczony,
      tak jak papieża Karola Wojtyły.
      • wawrzanka Re: Bohaterowie i zdrajcy 13.11.20, 15:32
        awariant napisał:

> Wydaje mi się, że miałeś na myśli prałata Henryka Jankowskiego.
        > Życiorys błogosławionego ks. Popiełuszki został starannie wyczyszczony,
        > tak jak papieża Karola Wojtyły.

Zawsze mi się wydawało (ale może źle mi się wydawało), że Popiełuszko był z tych "dobrych" księży, którym zależało na wolności słowa i którzy odważnie walczyli z komuną. Ale w sumie nigdy się nim specjalnie nie interesowałam i niezbyt dużo o nim wiem. Pewne jest to, że nikt z nas nie jest chodzącym ideałem, nawet ludziom o szczerych intencjach zdarzają się wpadki, pomyłki, słabości. To normalne. Chodzi o całokształt. I o to w jakim celu wykorzystuje się swój potencjał, zakres swoich wpływów.

Taki Dziwisz mógłby teraz wszystko u schyłku życia. Mógłby napisać sensacyjne dzieło, spowiedź stulecia, polemikę do książki Martela "Sodoma". Mógłby opisać to wszystko szczerze z własnej perspektywy. A wtedy... kto wie? Może nawet stałby się bohaterem? Ale on bohaterem nie jest. I nie potrafiłby nic mądrego od siebie napisać. To pusty, prosty stary człowiek. Czego wymagać?

Wojtyła był człowiekiem inteligentnym. Konserwa, ale nie taki prostak, jak Dziwisz. Wiedział, że jeśli ma zostać papieżem to albo "morda w kubeł", albo to, co spotkało jego poprzednika, czyli przedwczesna, tajemnicza śmierć. Wybrał co uznał za najlepsze...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka