Dodaj do ulubionych

Schizma knnstantyńska nieustannie rodzi...

15.12.20, 23:49
kolejne błędy i następne schizmy.
Czy to nie jest wystarczający dowód na to, że Kościół katolicki przez 2 tys. lat nieustannie gubi się w swych doraźnych dogmatach i praktykach tworzonych doraźnie na swoje potrzeby?

Z sugestywnej przestrogi "Pamiętajcie , żebyście waszych praktyk religijnych nie czynili na pokaz, po to, by was ludzie podziwiali. W przeciwnym razie nie otrzymacie żadnej nagrody od waszego Ojca w niebie." można by tylko tylko psu buty uszyć.

Gdyby tak Duch Święty siadł w postaci gołębicy na ramieniu wierzącego i „natychał" go dyktując do uszu słowo po słowie co ma mówić czy pisać, wpisy religiantów na forum miały by zdecydowanie inny charakter. Jednakże Kościół Katolicki naucza zupełnie czegoś innego trawersując własny czynnik ludzki na boski. Nawet główny ideolog chrześcijaństwa w jego rzymskim wydaniu w Paweł z Tarsu w 1 Liście do Koryntian pisał: "To, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu (..) Tym zaś, którzy trwają w związkach małżeńskich, nakazuję nie ja, lecz Pan (..) Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan".

Podobnie też brzmi jego wypowiedź w 2 Liście do Koryntian 11:17 „To, co powiem, nie według Pana powiem, lecz jakby w szaleństwie..".

Uważam, że autorzy ewangelii nawet nie przypuszczali, że tworzą w sposób zupełnie nie zamierzony przyszły religijny regulamin wojskowy w postaci późniejszego Pisma Świętego przerabianego przez następnych "natchnionych". Tym samym religijne pojmowanie słowa „natchnienie" skierowane do zawartości Biblii jako słowa bożego a nie jedynie słowa o Bogu w pojęciu ewangelistów, jest podstawowym i fatalnie ciągnionym od wieków błędem historii katolicyzmu. Niezbyt orientuję się, jak to jest w innych religiach chrześcijańskich, ale wielość schizm nawet samego katolicyzmu pozwala przypuszczać, że dostrzegać to, co dla katolików jest systemowo zakazane.
Obserwuj wątek
    • edico haniebne słowa biskupa 23.12.20, 16:05
      W swym przemówieniu biskup Szlachetka zamiast na historii w rocznicę Grudnia skupił się na marszach równości i osobach LGBT+, które zdaniem duchownego są "obarczone różnymi dysfunkcjami płci".

      Następny purpurat cierpiący na dysfunkcję katolickiej miłości bliźniego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka