Dodaj do ulubionych

Zmarł dominikanin o. Maciej Zięba

31.12.20, 19:30
Słynny dominikanin o. Maciej Ziemba znany z wielu niezależnych i kontrowersyjnych dla dzisiejszego Kościoła poglądów. Teolog, filozof i publicysta - chyba jeden z ostatnich ludzi polskiego Kościoła traktujących katolicyzm z ne tylko niezbędnego ale także koniecznego etycznego i moralnego punktu widzenia.

Nie modlitwa dzisiejszego Kościoła w jego intencji jest tu potrzebna, ale refleksje zwykłęgo racjonalizmu, z którym w Krk nigdy nie było po drodze.

Cześć Jego Pamięci.
Aby nie było nieporozumień, oddaję zasłużony w moim przekonaniu hołd człowiekowi za wkład pracy nadający tej religii twarz człowieczeństwa a nie nepotyzmu - jako ateista.

Z drugiej strony uważam, że PiS-o-klewrykalny nepotyzm:ginie od własnej broni na własne życzenie.
Obserwuj wątek
   • edico Re: Zmarł dominikanin o. Maciej Zięba 01.01.21, 12:38
    Daleko nam do sytuacji z Efezu z piątego stulecia, gdzie poważne teologiczne kwestie podczas soboru roztrząsały ponoć przekupki na ulicach. Dzisiaj widoczny jest na codzień brak jest jakiejkolwiek refleksji nad jakością teologii ze światem współczesnym. Również na próżno jest szukać w Kościele świadomości swej odpowiedzialności za skłonności sprzyjające bardziej wyznaniom tzw. "ojca kłamstwa" przekazywanym przez egzorcystów, niż komplementacji etyki i moralności praktykowanej religii.
     • mim1656awo Re: Zmarł dominikanin o. Maciej Zięba 03.01.21, 20:41
      Nie żyje ojciec Maciej Zięba. Przytaczm pewne stwierdzenia zamieszczone w wywiadzie, którego udzielił Beacie Nowickiej kilka tygodni przed odejściem, odnosząc się do nadziei, śmierci, szczęścia, przyszłości.W moich komentarzach - z racji syntezy – skoncentruję się na pewnych rozważaniach o śmierci, a zdania które skomentuję uwidaczniam dużymi literami...Zostaliśmy stworzeni do życia, dopiero potem wtargnęło zło i grzech, (1) A W KOSMOSIE NASTĄPIŁO PĘKNIĘCIE (2) DOBRZE WIEMY ŻE CAŁY WSZECHŚWIAT JEST ŚMIERTELNY, kwazary i gwiazdy, każda istota żyjąca jest śmiertelna, a jednak głęboko w nas tkwi pragnienie nieśmiertelności. Pragnienie absurdalne, bo wiemy empirycznie, że niemożliwe....jesteśmy powołani do życia, że śmierć jest raczej zaburzeniem niż czymś naturalnym. W naszym świecie wszystko jest skończone. A my cały czas żyjemy pragnieniem nieskończoności – niezaspokojeni, mamy prawo bać się śmierci, bo ona jest jakimś kosmicznym fałszem, jakimś nonsensem.(3)W EWANGELII WIDAĆ TO WYRAŹNIE.PAN JEZUS TEŻ BOI SIĘ ŚMIERCI, BO ŚMIERĆ ZAWSZE JEST CZYMŚ STRASZNYM. ..........Wybitna postać, z którą miałem zaszczyt troszkę się przyjaźnić, Leszek Kołakowski mówił (4) „KAŻDE ŻYCIE LUDZKIE JEST PORAŻKĄ”. No bo zawsze kończy się w taki sam sposób – śmiercią.
      Ad 1.Brakuje podstawy, nie ma definicji „życia”.Bzdura, stwierdzenie że zło i grzech doprowadziły do „pęknięcia kosmosu”.Ad 2. Nic nie wiemy, że wszechświat jest śmiertelny; nie istnieje „definicja śmierci” tak jak nie istnieje definicja „życia”.Czy atom jest „żywy” ? Tam jest zorganizowany system logiczny.Mikroskopijny wirus to życie.Spirala DNA, RNA plus otoczka.Czy istota ludzka po ciężkim urazie głowy i praktycznie pozbawiona tkanki mózgowej i utrzymywana przy istnieniu poprzez respiratory automatyczne i sztuczne krążenie jest życiem?Czy energia może być wyższą formą życia?Ad 3.Jak można mówić, że Jezus „boi się śmierci”!To pół-Bóg, syn BożyJezus prosi Judasza o pomoc w uwolnieniu od „ciała w którym jest zamkniety”, aby móc połączyć sie z Bogiem traszendentalnym.Ad 4.Jeśli nie istnieje definicja życia nie ma definicji śmierci i porażki.Religia KPK (Kościoła Pedofilsko Katolickiego) opiera się na strachu i niewiedzy, aby masy pracowały na jego utrzymanie.Oświadczam, że nie boję się śmierci biologicznej mojego ciała.Mam niepodważalne dowody na istnienie po śmierci ciała biologicznego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka