Dodaj do ulubionych

Klęska Katolicyzmu.

15.01.21, 10:59
Po kolei odnotowana w wielu krajach, a obecnie i w Polsce.
Powstaje pytanie: czemu liczba apostazji bije rekordy.
Moim zdaniem nie jest to spowodowane wyłącznie takimi oczywistościami jak:
pedofilia,
chciwość,
nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu,
pycha, której wzorzec budują polscy kapłani,
obłuda,
zawiść,
nietolerowanie innych postaw...
... ze strony sług tego kościoła.
Największym i decydującym problemem Katolicyzmu jest brak choćby najmniejszego związku treści głoszonych z rzeczywistością. Opowiadanie bajek o wiecznym zbawieniu, potępieniu, pomocy nieskończenie miłosiernych istot [ lub istoty, jakkolwiek] w potrzebie bezradnym ziemianom.
Sama postawa obecnego Papieża tu nie wystarczy. 90% jego polskich podwładnych ma tę jego postawę w....
Mi, osobiście, te ww. problemy o tyle są bliskie, że dotyczą wielu mi bliskich osób: szkoda zwyczajnie gdy grzęzną w tym wszystkim, zamiast po prostu żyć.
Ogólnie jednak nie zamierzam się przejmować faktem, że jakiś archaiczny sposób myślenia odchodzi do lamusa.
Chodzi o to, aby zachować najcenniejsze imponderabilia jak postawa życiowa, jakiej chcielibyśmy od każdego: chęć pomocy innym, kultywowanie najzwyklejszej, bezprzymiotnikowej miłości do innych, empatia, czy jakkolwiek się tego teraz nie nazywa.
Obserwuj wątek
    • edico Re: Klęska Katolicyzmu. 16.01.21, 15:57
     Też tego nie zrobiłem i nie mam zamiaru dyskutować z jakimś plebanem w sprawach oczywistego przestępstwa nawet w pojęciu religijnym w kwestii kwalifikowania niczego nieświadomych noworodków do członków uczestniczących w tej hucpie.
   • mim1656awo Re: Klęska Katolicyzmu. 16.01.21, 15:44
    Feelek zrobił doskonałą syntezę syntezy.KPK (Kościól Pedofilsko Katolicki, nie Postępowo Katolicki) jest od nie mniej niż od1700 lat rozwijającym się systemem władzy i przemocy opartym na szerzeniu strachu, używania przemocy fizycznej (przedtem i częściowo nawet dzisiaj) i psychicznej w stosunku do trzymanych w ciemnocie ludzi, aby ci ostatni pracowali na utrzymanie tej piekielnej instytucji poświęconej Bogowi o imieniu Pieniądze i Bogactwo.To co KPK ukrywał (tylko od niedawna) dzięki mass media jest rozpowszechniane na cały świat, aby ludzie wiedzieli, lub zaczynali wiedzieć, zdawać sobie sprawę, że KPK to nie jest ONLUS lub inna charytatywna instytucja.Aby mogli bronić się przed oszustwem i chronić własne dzieci przed deprawacją.Bóg opisany w różnych bibliach nie istnieje.Kropka i koniec.To są legendy.Feelek, dzięki.
  • edico Archaiczny sposób myślenia odchodzi do lamusa 16.01.21, 21:43
   feelek napisał:

   > Ogólnie jednak nie zamierzam się przejmować faktem, że jakiś archaiczny sposób
   > myślenia odchodzi do lamusa.

   Negacja tych zjawisk w społeczeństwie staje się coraz bardziej widoczna. W Szczecinie zdewastowano pomnik Jana Pawła II. Nie pochwalam tego,typu zjawisk tak samo, jak nie pochwalam uszczęśliwiania na siłę niechcianymi pomnikami. O tym, że przemoc rodzi przemoc Krk mimo tylu własnych doświadczeń dozisiaj niejest w staniempojąć.

   www.onet.pl/informacje/onetszczecin/szczecin-pomnik-jana-pawla-ii-zdewastowany/3vr8e8j,79cfc278

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka