Dodaj do ulubionych

Czy Bóg lubi katolików?

18.01.21, 19:06
Jak się czyta o tych wszystkich problemach katolików to ma się wrażenie, że Bóg ich nie lubi i robi z nich strzępek nerwów. Ateisci i protestanci są bardziej wyluzowani.
Obserwuj wątek
      • pocoo Re: Czy Bóg lubi katolików? 18.01.21, 22:01
        Bóg , którego sobie stworzyli dla własnych potrzeb i na swoje usługi, musi ich lubić z racji wyznaczonej mu funkcji . Jak bóg ,który wszystko widzi i wie, pozwala tej hołocie w czarnych kiecach na gwałcenie i mordowanie dzieci przez wieki całe? Ten bóg to kukła.
    • snajper55 Re: Czy Bóg lubi katolików? 18.01.21, 22:02
      dbender napisał:

> Jak się czyta o tych wszystkich problemach katolików to ma się wrażenie, że Bóg
      > ich nie lubi i robi z nich strzępek nerwów. Ateisci i protestanci są bardziej
      > wyluzowani.

Ale który bóg? Ja słyszałem, że jest całe mnóstwo bogów - Zeus, Hera, Leda, Apollo itd itp.

S.
      • edico Re: Czy Bóg lubi katolików? 18.01.21, 22:15
        On wie, że jest tylko jeden Bóg - wszechwiedzący i wszechwładny. Widocznie zbyt daleko idącą kwarantannę mu sprawili odcinając go od wszelkich informacji, że dzisiaj do wszystkiego już mają wątpliwości.
          • edico Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 00:03
            Podstawowa różnica między nimi polega na tym. że wierzący w krasnoludków nie wciskają na siłę swoich przekonań innym w tak - delikatne mówiąc - mało etyczny sposób. Pomijam tu już całkowitą dysharmonizację wyznawanej wiary chociaż z minimalną znajomością jej podstaw. Niemal każdy parafianin ma swoją wizję, swoje przekonania i swoje jedynie słuszne zasady praktykowania tej religii. Po prostu prymitywny parafianizm w pełni tego słowa znaczeniu.
            • snajper55 Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 00:09
              edico napisał:

> Podstawowa różnica między nimi polega na tym. że wierzący w krasnoludków nie wc
              > iskają na siłę swoich przekonań innym w tak - delikatne mówiąc - mało etyczny s
              > posób. Pomijam tu już całkowitą dysharmonizację wyznawanej wiary chociaż z mini
              > malną znajomością jej podstaw. Niemal każdy parafianin ma swoją wizję, swoje pr
              > zekonania i swoje jedynie słuszne zasady praktykowania tej religii. Po prostu
              > prymitywny parafianizm w pełni tego słowa znaczeniu.

Ponieważ rzeczy, o których piszesz, nie są dla wierzących ważne. Bez znaczenia jest czy istnieje święta dwójca, trójca czy czwórca. Ważne jest, że będę żył po śmierci i będzie mi lepiej. Ważne jest, że w każdej chwili mogę się pozbyć wyrzutów sumienia za pomocą spowiedzi i pokuty. Ważne jest, że należę do pewnej społeczności. I, last but not least, czuję się lepszy, gdyż znam prawdę. Oto tajemnica wiary.

S.
    • wawrzanka Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 10:44
      Biblijny Jahwe (Jezus trochę też, niedaleko pada jabłko od jabłoni) jest niezwykle sadystycznym i niezrównoważonym bogiem. Katolicy chyba lubią, gdy się ich poniża i nimi pomiata. Oczywiście nie wszyscy. Myślę, że każdy ma takiego boga na jakiego zasłużył.
    • qwardian Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 10:48
      Latynoskom dał urodę, są najśliczniejsze w świecie. Katolicka Polska jest wolna od obcych, tylko garstka zamknęła się w getcie na Czerskiej. Malutko pedalstwa. Ale jak komu się nie podoba, to krzyż na drogę and have a nice day..
      • wawrzanka Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 11:17
        qwardian napisał:

> Katolicka Polska jest wolna od obcych,

Dzielisz ludzi na "naszych" i "obcych"? Niedobrze byłoby się znaleźć w takim położeniu, że będziesz sam wśród "obcych". Czy nie lepiej, żeby wszyscy ludzie byli dla siebie nawzajem życzliwi?
          • pocoo Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 12:45
            qwardian napisał:

> Pół życia spędziłem wśród obcych i nie szczułem na nich jak Ty mendo, nie POdbu
            > rzałem jak Ty pasożycie, nie knułem intryg jak Ty pluskwo, nie podjudzałem prze
            > ciw ich świętości jak Ty miernoto. Żyłem wśród nich i dostosowałem się do nich,
            > bo byłem u nich gościem..
            >
            Pokazujesz, że nie wolno katolikom brać z Ciebie przykładu, gdyż nawet do piekła ciebie nie wpuszczą.
            Masz przez siebie napisaną biblię, swojego boga na posyłki i co jeszcze? Wal się z twoją religia.
          • wawrzanka Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 13:04
            qwardian napisał:

> Pół życia spędziłem wśród obcych i nie szczułem na nich jak Ty mendo.....

Taaak? Każdy polski gej i każdy ateista jest w Polsce u swoich, nie jest żadnym gościem i ma prawo się czuć u siebie dobrze i swobodnie. A ty wypierdalaj z powrotem ze swoim ciasnym móżdżkiem do "obcych".
      • snajper55 Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 13:22
        qwardian napisał:

> Latynoskom dał urodę, są najśliczniejsze w świecie. Katolicka Polska jest wolna
        > od obcych, tylko garstka zamknęła się w getcie na Czerskiej. Malutko pedalstwa
        > . Ale jak komu się nie podoba, to krzyż na drogę and have a nice day..

Pedalstwa tyle samo co gdzie indziej. Za to nazistów jakby więcej. Powstańcy Warszawscy w grobach się przewracają gdy nad ich prochami walą buciorami ideologiczni potomkowie Adolfa Hitlera.

S.
        • mim1656awo Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 18:50
          snajper55: Powstańcy Warszawscy w grobach się przewracają gdy nad ich prochami walą buciorami ideologiczni potomkowie Adolfa Hitlera.
          Pozwolę sobie na maleńką errata corrige (w Twoim imieniu ) : adolfa hitlera.
          • snajper55 Re: Czy Bóg lubi katolików? 19.01.21, 20:41
            mim1656awo napisał:

> snajper55: Powstańcy Warszawscy w grobach się przewracają gdy nad ich prochami
            > walą buciorami ideologiczni potomkowie Adolfa Hitlera.
            > Pozwolę sobie na maleńką errata corrige (w Twoim imieniu ) : adolfa hitlera.

Ja jednak nazwy własne wolę pisać tak, jak nakazują zasady języka polskiego.

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka