Dodaj do ulubionych

Farsa kościelnego suspendowania

22.01.21, 05:58
W Kościele katolickim suspendowanie jest to popularną kara pozbawiająca osobę duchowną prawa pełnienia funkcji. A jak to wygląda w praktyce?
Ks. Michała Woźnickiego podczas jednej z interwencji policjanci w wynieśli trakcie nabożeństwa. "Zakuli mnie w kajdanki, nałożyli maskę. Śpiewałem" - skarżył się.
bi.im-g.pl/im/8e/30/19/z26412174V,19-pazdziernika-2020-r--Policjanci-wynosza-ks--Mic.jpg
Kilka dni wcześniej ksiądz mówił: - Władza świecka nie sięga w tę świątynię pańską.

W ostatnim czasie wokół ks. Michała Woźnickiego narodziło się wiele kontrowersji ze względu na jego konflikt z salezjanami za które przepraszał poznański arcybiskup Stanisław Gądecki na antenie Radia Maryja. Ks. Woźnickiemu nie spodobało się, że gazeta przypomniała o słowach arcybiskupa.

ks. Jerzy Babiak, rzecznik prasowy Inspektorii pw. św. Jana Bosko we Wrocławiu pytany o zachowanie księdza Woźnickiego stwierdza: "Ks. Michał Woźnicki nie jest salezjaninem – z zachowaniem wszelkich przepisów Prawa Kanonicznego został wydalony ze Zgromadzenia Salezjańskiego w sierpniu 2018 r. Zgromadzenie Salezjańskie nie ma nic wspólnego z działaniami ks. Michała Woźnickiego oraz z osobami, które wokół siebie gromadzi".

Protestującym pokojowo kobietom łamie się ręce podczas policyjnej interwencji czy okłada pałami teleskopowymi, a tu wszyscy wszyscy są bezsilni, bo... tak wynika z "końkordatu" podpisanego przez Suchocką.
Obserwuj wątek
  • mim1656awo Re: Farsa kościelnego suspendowania 22.01.21, 17:27
   edico Farsa kościelnego suspendowania
   Poszukałem poprzez Google: ks.Michał Woźniecki.Obejrzałem 3 wideo, jeden, 9 minutowy sprzed 10 godzin (?).Mówi o apostazji JPII, wraca do tradycji kardynała Lefebvre, mówi o fałszywej religii, deprawacji włoskiej (tu napewno ma rację) i wraca, znowu, do apostazji wszystkich (?) członków kościoła.Ma dziwne szaty liturgiczne.Z tonu głosu, sposobu mówienie, dobrania słów, ciągłej idee fixe, tej dziwnej sztay, dał mi wrażenie że coś mu tam w głowie nie funkcjonuje.KPK jest orgnizacją w którą – według mnie – uderzyła z ogromną siłą modernizacja, postęp, nauka, wiedza itd. co powaduje jej (KPK) rozpadanie się.W sumie dzieki edico za link.Interesujące
   • edico Re: Farsa kościelnego suspendowania 23.01.21, 00:34
    Jakie kadry, taki Kościół i jego wierni.
    Powoduje to w konsekwencji oraz głębszy kryzys Kościoła w Polsce. Jego obraz na dzisiaj, to z jednej strony "moherowe berety" i zacofanie, a z drugiej strony chciwość, nieprzyzwoite bogactwo, żądza władzy, przekręty finansowe i spiski.
    Zamiast języka Ewangelii z ambon słychać język polityki. Utożsamienie się Kościoła z państwem PiS zaszło już tak daleko, że nawet narodowokonserwatywny Tygodnik Powszechny odmawia określania się nie tylko jako liberalno katolicki.
    Ogólny kryzys i brak zaufania do Kościoła pogłębia się z każdym dniem w wyniku ukrywania pedofilii wśród duchownych. Polska jeszcze do niedawna Uchodziła - jak niegdyś Hiszpania czy do niedawna Irlandia - za bastion, z którego wyruszały nowa krucjaty katolickich ewangelistów. Po głośnych na świecie ekscesach tych ewangelistów Kościół przyczynił się zdecydowanie do utraty uznania nie tylko w naszym kraju.
    Na takim podłożu i w ten sposób Polska stała się ostatnim bastionem tzw. cywilizacji katolickiej - chociaż chyba bardziej adekwatne by było zacofanym grajdołem. Hiszpania już dawno zdradziła, Irlandia zdradza, Węgrzy coraz bardziej słabną w swym katolicyzmie.

    Film dokumentalny „Don Stanislao” o kardynale Stanisławie Dziwiszu wystarczająco dużo mówi o stanie etycznym i moralnym tego Kościoła w Polsce. A nie jest to przecież jedyny dokument o tym, co Kościół sobą reprezentuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka