Dodaj do ulubionych

Zgaście TV, idźcie za Bogiem.

24.01.21, 17:16
Po obiedzie zrobiłem zapping po kanałach tv sat.RaiNews24 (IT) podaje: podczas Anioła Pańskiego Franciszek powiedział „nie postępujcie wg tego co pokazuje jako modele świat współczesny, zgaście telewizor, otwórzcie biblię, idźcie za Bogiem”.
Zgadzam się ze stwierdzeniem (nie ma nic wspólnego z Franciszkiem) „zgaś telewizor i otwórz umysł”, lecz w wypowiedzi Franciszka znajduję niespokojną troskę w stosunku do konfliktu między tym, co ogłasza KrK i ogólnoświatową informacją (dobrą, złą, prawdziwą, fałszywą,lecz zawsze informacją).Papież wyraził też smutek, ponieważ pod murami Watykanu zmarł z zimna 46 letni uchodziec z Nigerii.Mnie też to zasmuciło i zapytałem się samego siebie, ilu uchodźców z Afryki znalazło pomoc, opiekę, dach i żywność za bramą z brązu?Jest wygodnie robić przysługi używając d...py kogoś innego.Zgaście tv i idźcie za śladem Boga z Biblii: Którego Boga?Tego który mordował i nakazywał mordować?Zgaście tv!Zgaście umysły! Pracujcie i pokornie dawajcie pieniądze, pieniądze i pieniądze na KrK.Wam nie są potrzebne.Im tak.
KrK nie ma moralności, jest pozbawiony etyki.Jego jedynym celem, dzisiaj, jest przeżycie, bo nie nadąża za postepem.W szkołach powinno się uczyć historii KrK, włącznie z życiorysami papiezy.
P.S.Kosmiczny teleskop Hubble pozwolił na odkrycie galaktyki odległej 20 miliardów lat świetlnych.Jaki Bóg tam jest?
Obserwuj wątek
  • edico Re: Zgaście TV, idźcie za rozumem 24.01.21, 19:07
   mim1656awo napisał:

   > (...) W szkołach powinno się uczyć historii KrK,
   > włącznie z życiorysami papiezy.

   Jako punkt wyjścia widzę w analizie amoralności zachowania się samego Jezusa.

   Już Celsus pisał:
   "Jezus bardzo łatwo grozi i łaje, ilekroć powiada: "Biada wam" i „ostrzegam was". Słowami tymi od razu przyznaje, że nie potrafi nikogo przekonać; a nieumiejętność przekonywania nie może być cechą Boga, ani nawet cechą mądrego człowieka"
   Celsus, II w. (Contra Celsum 2,76)

   Takich dysproporcji i niekonsekwencji jest znacznie więcej, np.:
   - dlaczego jeden grzesznik jest milszy Jezusowi niż „dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych" (Łk 15, 7)?
   - dlaczego w swoich przypowieściach stawia na głowie moralność, co automatycznie nasuwa przypuszczenie, że ukrzyżowano go przede wszystkim za jego przypowieści, bo wyrażał w nich brak szacunku dla Tory?
   - dlaczego Paweł (właściwy twórca chrześcijaństwa) nie przejmował się zbytnio prawem i był mocno przekonany o tym, że uratuje go i zbawi tylko łaska Boża a nie niemożliwe w tej religii stosowanie się do nakazów moralnych?
   - ...
   Przecież dla Jezusa nie istnieje moralność naturalna czy też dana przez Boga. On ją wręcz unicestwia zarówno swoimi przekazami jak i nakazami. Tym samym żaden Kościół nie maże się powoływać na niego dla potwierdzenia słuszności swojej doktryny moralnej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka