Dodaj do ulubionych

Wizerunkowa katastrofa Krk trwa dalej

26.01.21, 18:00
Nieustanny ciąg skandali, szkodliwe wypowiedzi wielu duchownych i wreszcie aborcyjny "triumf" wspierany policyjnymi zagonami. Najbardziej bulwersujące sprawy dotyczyły bpa Edwarda Janiaka i kard. Henryka Gulbinowicza. Polski Kościół nie dokonał dotychczas ani pełnego ani przejrzystego rozliczenia się ze swoją przeszłością. Trudno się dziwić, że w Kościół bez przerwy uderzają jego dawne grzechy.

Bp Damian Bryl został mianowany nowym biskupem kaliskim w miejsce bpa Edwarda Janiaka. Biskup Janiak krył pedofila, a w zmowę wplątał wiernych - przysięgali w tej zmowie na Biblię.

Wątpię, czy sama wymiana Janiaka na Bryla jest w stanie wpłynąć na opinię o tym Kościele. Kara dla Janiaka pojawiła się o kilkadziesiąt lat za późno. Mimo wszystkich ostatnich wydarzeń, Kościół w Polsce nadal nie szuka samooczyszczenia reagując dopiero w sytuacjach kryzysowych, co może jedynie i nieuchronnie prowadzić do wybuchu kolejnych skandali w przyszłości.
Obserwuj wątek
   • edico Re: Wizerunkowa katastrofa Krk trwa dalej 27.01.21, 11:54
    Jak na razie wielkie przestrzenie tego "okna" zapewnia im PiS wzmacniając pisi tryb religijności. Zewnętrzny, odświętny, pozbawiony treści, zupełnie nie osadzony nawet w tzw. autentycznych wartościach duchowych czy moralnych. Łączy ich chęć uchwycenia absolutnej władzy i pieniędzy. Kościół do osiągnięcia swoich celów, zwyczajnie wyborców oszukuje a blamaż PiS na politycznym małżeństwie z Kościołem jest kaczą oczywistą oczywistością.
    • mim1656awo Re: Wizerunkowa katastrofa Krk trwa dalej 29.01.21, 20:03

     Affaritaliani.it, dziennik on-line 27 stycznia w rubryce „ze świata” podaje: nowe gwałty wstrząsają kościołem.
     „Gwałty popełniane przez księży, max odszkowdowanie.
     Canberra, mężczyzna 52-letni otrzyma od diecezji 2,45 milionów $ australijskich jako odszkodowanie za gwałty seksualne które popełniał na nim jego nauczyciel, ksiądz Bertram Adderley.Gwałty zaczęły się kiedy chłopiec miał 10 lat i sąd australijski udowodnił powtarzające się na nim gwałty od 1977 do 1980 roku.Ksiądz Bertram Adderley okazał się też gwałcicielem serialnym, który popełniał przestępstwa seksualne w okresie od1960 do 1980 na dizesiątkach i dziesiątkach nieletnich ofiar, które nie były w kondycji psychicznej aby go zaskarżyć.”
     W ciemnogrodzie zwanym RP cisza.KPK (Kościół Pedofilsko Katolicki) boi się informacji.Cicho, sza, nic nie mówić, nic się nie stało, nic nie ma.Posłuszna pokora, niewiasty ręce w małdrzyk buzia w ciup i rodić dzieci, do kościoła i do kuchni.Ale to się skończyło, przynajmniej na świecie.Reżimy są okrutne, w momencie kiedy tracą władzę.To jest to co podają mass media poprzez internet, jeśli znasz języki.Kto czyta, lub będzie czytał mój wpis, jeśli ma dzieci lub wnuki to musi zrobić wszystkie kroki, aby chronić je przed gwałtami seksualnymi które mogą popełnić na nich – synach, córkach, wnukach - księża polskiego Kościoła Katolickiego!
     • awariant Re: Wizerunkowa katastrofa Krk trwa dalej 29.01.21, 20:52
      mim1656awo napisał:
      > Affaritaliani.it, dziennik on-line 27 stycznia w rubryce „ze świata” podaje...

      Więcej można znaleźć w źródłach australijskich, np:
      www.abc.net.au/news/2021-01-21/catholic-church-rape-victim-speaks-after-historic-compensation/13077392
      Tamże o próbie uciszenia ofiary gwałtu nieżyjącego księdza:
      He said he received $50,000 in financial regress and was muffled by a legal document stating
      he could not talk about what had happened to him, which had left him feeling hopeless.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka