Dodaj do ulubionych

Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!!

08.02.21, 02:34
Jestem urodzony i wychowany w religii katolickiej,ktora tak jak cale chrzescijanstwo opiera sie na fundamencie dekalogu.
Sekta radia Maryja propaguje nienawisc,a wiec nie jest i nigdy nie byla ani katolicka ,ani chrzescijanska.
Czlonkowie sekty sami nazywaja sie"prawdziwymi katolikami",a wiec sami czuja odrebnosc od normalnych katolikow.
Mam nadzieje ,ze odnajde kogos kto mysli i czuje podobnie jak ja.
Obserwuj wątek
    • awariant Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 08.02.21, 09:31
      hatteras napisała:

> Jestem urodzony i wychowany w religii katolickiej, ktora tak jak
      > cale chrzescijanstwo opiera sie na fundamencie dekalogu.
      > Sekta radia Maryja propaguje nienawisc...

Masz na myśli to przykazanie Dekalogu:
      Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan,
      twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach
      do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

PS.
      Skoro deklarujesz płeć żeńską, to nie używaj rodzaju męskiego.
      Może to i bez znaczenia, ale trochę obniża wiarygodność.
          • pocoo Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 09.02.21, 09:32
            snajper55 napisał:

> hatteras napisała:
            >
            > > Nie zadeklarowalem plci zenskiej.To jakas pomylka.
            >
            > Zadeklarowałeś rejestrując się. Dlatego system pisze "hatteras napisała:".
            >
            > S.
            Czasami mnie też uważają za faceta.
            W przypadku hatteras podejrzewam, że to ten sam osobnik, który używał innego nicka i miał ten sam problem. Na moje pytanie odpowiedział, że wyszedł na chwilę a w jego imieniu napisała babcia. Dziecinada.
        • awariant Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 09.02.21, 08:26
          hatteras napisała:

> Nie zadeklarowalem plci zenskiej.To jakas pomylka.

Nikt, kto nie ma uprawnień do twojego konta nie mógł tego zrobić.
          Więc bądź tak dobra i wejdź w ustawienia swojego konta i skoryguj płeć,
          a jeśli podejrzewasz, że ktoś inny może znać twoje hasło, to zmień je również.
          Bo inaczej za każdym razem przycisk "cytuj" wygeneruje napis "hatteras napisała:"
          i będziemy musieli dochodzić, czy jesteś kłamczuszkiem, czy transwestytą.
      • pocoo Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 09.02.21, 09:47
        awariant napisał:

> Masz na myśli to przykazanie Dekalogu:
        > Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan,
        > twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach
        > do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

Katolicy straszą piekłem. Gdyby nie straszenie grzeszników od zarania dziejów, to grzeszenie byłoby cnotą.
        Oczywistym jest, że dzięki szatanowi ludzie się rozmnażają. W raju Adam z Ewcią biegali za motylkami, a dopiero kiedy zgrzeszyli to zobaczyli, co to takiego bóg im zmajstrował. Bóg nie nauczył ich kopulacji.
    • wawrzanka Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 08.02.21, 09:47
      Cóż, Radio Maryja jest sektą w sekcie. Katolicyzm jest sektą, skoro wyodrębnił się z wielu religii chrześcijańskich. Zresztą samych oficjalnych "katolicyzmów" jest kilka: katolicyzm łaciński i wschodni. Chrześcijaństwo kiedyś też było sektą. Islam wyłonił się z chrześcijaństwa. Wyznawcy Islamu uważają, że to chrześcijanie błądzą. Z kolei tak zwani starozakonni uważają, że tylko oni się nie mylą, natomiast mylą się wszyscy inni. Nie daje Ci to do myślenia?
    • awariant Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 09.02.21, 08:52
      @ hatteras

Jeśli potraktujemy "Prawdziwy Katolik" jako nazwę własną tej sekty,
      to nie musi mieć ona nic wspólnego z katolicyzmem, by jej używać.
      To tak jak z inną organizacją przestępczą "Prawo i Sprawiedliwość".

Ale wydaje mi się, że Ojciec Dyrektor nie zastrzegł tej nazwy
      i mam nadzieję, że kiedyś zostanie pozbawiony prawa do korzystania
      z członu "katolik" w nazwie i używania hasła "Katolicki głos w twoim domu".
      Ale to już zależy tylko od właściciela nazwy "Katolik" czyli Kościoła Katolickiego,
      który z kolei, moim zdaniem, nieuprawnienie nadużywa nazwy "Chrześcijaństwo".

Nie zmienia to w niczym tego, co napisałem już wcześniej:
      to, co na temat nienawiści mówi Dekalog prędzej można uznać za nawoływanie
      do niej niż jej potępienie, a treści zawarte w Biblii pełne są zła, niegodziwości,
      nienawiści, zbrodni, przemocy i kłamstwa - trudno je dziś uznać za "moralne".
      • pocoo Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 09.02.21, 10:11
        awariant napisał:

> Nie zmienia to w niczym tego, co napisałem już wcześniej:
        > to, co na temat nienawiści mówi Dekalog prędzej można uznać za nawoływanie
        > do niej niż jej potępienie, a treści zawarte w Biblii pełne są zła, niegodziwoś
        > ci,
        > nienawiści, zbrodni, przemocy i kłamstwa - trudno je dziś uznać za "moralne".

Kiedy Izraelici tak krążyli po pustyni i do tego Kanaanu dojść nie mogli, to z nakazu boga mordowali i rabowali. Usprawiedliwieniem było , że mordują przeklętych przez boga potomków Chama, który śmiał się z pijanego tatusia. Każdą zbrodnię usprawiedliwiano wolą boga.
        • awariant Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 09.02.21, 12:11
          pocoo napisała:
          > Kiedy Izraelici tak krążyli po pustyni i do tego Kanaanu dojść nie mogli, to
          > z nakazu boga mordowali i rabowali. Usprawiedliwieniem było...

Usprawiedliwienie nie było im potrzebne, a to, że winy uchodziły im bezkarnie
          było dowodem, że ich bóg jest "lepszy"od innych. W końcu trudno przecież
          wymagać od boga by znał Dekalog i sam się do niego stosował.
          • pocoo Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 11.02.21, 11:16
            awariant napisał:

> W końcu trudno przecież
            > wymagać od boga by znał Dekalog i sam się do niego stosował.

Suender , mający wieści z NIEBA przekonał mnie, że boga Dekalog nie obowiązuje. Widzimisię boga nade wszystko, dla dobra ludzkości.
            • awariant Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 11.02.21, 12:04
              pocoo napisała:

> Suender , mający wieści z NIEBA przekonał mnie, że boga Dekalog nie obowiązuje.
              > Widzimisię boga nade wszystko, dla dobra ludzkości.

I to różni prawo cywilne od prawa bożego. A w każdym razie powinno.
              Osoby współtworzące czy reprezentujące prawo cywilne także jemu podlegają.
              W prawie bożym podlegają jedynie widzimisię swoim i swoich zwierzchników.
        • tropicana55 Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 09.02.21, 12:27
          Jak długo istnieje świat, tak długo ludzie zwalczają się wzajemnie. Walczą o terytoria, o zasoby ziemi, zwłaszcza te, które przysparzają bogactwa. Ludzie walczą z powodu poglądów religijnych, politycznych, etnicznych czy też plemiennych.Taki stan rzeczy trwa do dzisiaj. Co jest w tym wszystkim najdziwniejsze? .Wszyscy uważają, że Bóg jest po ich stronie. Tak uważali Krzyżacy, tak też uważali Polacy i Litwini. Jedni śpiewali: "Got mit unz", drudzy: "Bogarodzica dziewica Boga sławiena Maryja". Komu ten biedny Bóg miał błogosławić w tej walce?. Każdy z tych narodów uważał, że jego walka jest sprawiedliwa. Hitler - katolik też wiązał wielkie plany na przyszłość zabijając swoich współbraci w wierze. To nie były wyroki Boże, tylko ludzkie.
    • edico Katolickie odszczepieńce i co dalej? 09.02.21, 13:59
      hatteras napisała:

> Sekta radia Maryja propaguje nienawisc,a wiec nie jest i nigdy nie byla ani kat
      > olicka ,ani chrzescijanska.

Papież Urban II był autorem i organizatorem pierwszej krucjaty, która zapoczątkowała okres wypraw krzyżowych "uzbrojonych w katolicką (czyli powszechną) miłość" tak przecież niepodważalną i charakterystyczną dla tej religii.

> Czlonkowie sekty sami nazywaja sie"prawdziwymi katolikami",a wiec sami czuja od
      > rebnosc od normalnych katolikow.
      > Mam nadzieje ,ze odnajde kogos kto mysli i czuje podobnie jak ja.
        • hatteras Re: Katolickie odszczepieńce i co dalej? 10.02.21, 03:46
          Rydzykowi zawdzieczam jedno.Do czasu powstania radia Maryja religia i wiara oznaczaly dla mnie to samo.
          Dzisiaj religia stala mi sie obojetna,natomiast wiara jest glebsza i bardziej rozumna.
          Zamiast do kosciola zapuszczam sie w gestwiny lesne,podziwiam swiat ktory my ludzie tak bezlitosnie niszczymy.
          • snajper55 Re: Katolickie odszczepieńce i co dalej? 11.02.21, 05:07
            hatteras napisała:

> Rydzykowi zawdzieczam jedno.Do czasu powstania radia Maryja religia i wiara ozn
            > aczaly dla mnie to samo.
            > Dzisiaj religia stala mi sie obojetna,natomiast wiara jest glebsza i bardziej r
            > ozumna.
            > Zamiast do kosciola zapuszczam sie w gestwiny lesne,podziwiam swiat ktory my lu
            > dzie tak bezlitosnie niszczymy.

Według mnie błędnie utożsamiasz religię z kościołem, który jest instytucją. Nie ma wiary oderwanej od religii.

S.
    • pocoo Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 12.02.21, 13:04
      hatteras napisała:

> Jestem urodzony i wychowany w religii katolickiej,ktora tak jak cale chrzescija
      > nstwo opiera sie na fundamencie dekalogu.

Ale z ciebie był katolik , jak "z koziej dupy trąba".
      Nikt ciebie nie nauczył; "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".
      Kłamstwo i robienie innych w "ciula" to nie jest przestępstwo Dekalogu.
      Jehowa wybaczy.
    • qwardian Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 14.02.21, 08:14
      Używając trzy wykrzykniki zdradziłeś swoje zacietrzewienie i bliskowschodnią nadpobudliwość. Jesteś żydem, albo muzułmaninem, czyli obrzezanym. Oczywiście jesteśmy prawdziwymi katolikami, w przeciwieństwie do tych postępowych, którzy dali się uwieść bogactwu, trendom i łatwiźnie. Prawdziwy katolik zawsze jest na celowniku Belzebuba..
      • pocoo Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 14.02.21, 09:29
        qwardian napisał:

> Używając trzy wykrzykniki zdradziłeś swoje zacietrzewienie i bliskowschodnią na
        > dpobudliwość. Jesteś żydem, albo muzułmaninem, czyli obrzezanym.

Rozpieprzyłeś już wszystkie napletki Jezusa, które są relikwiami fałszywych katolików?

> Oczywiście jesteśmy prawdziwymi katolikami,

Marii Żydówki nie obrzezali. Nadaje się na królową dla prawdziwego katolika?
      • hatteras Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 14.02.21, 12:08
        @qwardian
        Skoro nazwales mnie zydem .....z malej litery!!!! To jasne jest i logiczne,ze jestes wyznawca sekty Belzebuba.
        Ateisci ,o ile wierza w kosmos.lub matke nature sa tez w odroznieniu od ciebie ludzmi wiary.
        Wy sekciarze widzicie swiat bialo-czarny,nie ma w nim ani kolorow ,ani odcieni,a ludzi dzielicie na zydow i "prawdziwych" czyli swirow!!!!
        • qwardian Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 14.02.21, 13:41
          Tylko biblijnie można udowodnić pochodzenie z plemienia Judy, zatem religijnie i z małej litery. Tych z dużej litery, jak przybranych braci z ulicy Czerskiej, bo są uzurpatorami ukraińskiego pochodzenia, którzy czerpią korzyści majątkowe z fałszywej deklaracji wspólnoty krwi..
          • hatteras Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 14.02.21, 14:41
            Nie jestem Zydem,ale mam wielu dobrych znajomych.Wszyscy z nich to dobrzy szanowani powszechnie ludzie.Nie sa fanatykami religijnymi,choc chodza do synagogi i pielegnuja swoje tradycje. Czasem mowia mi w polslowkach,ze ich ojcowie .czy dziadowie opuszczali Polske,czy tez Europe wschodnia na fali antysemityzmu.Przy tej okazji warto byloby przypomniec geneze powstania NOR poprzedniczki ONR i jaki spotkal ich los z reki hitlerowskiego okupanta. Warszawa po wojnie miala byc zredukowana do ok 100 tys mieszkancow-oczywiscie Niemcow i folks dojczow.a my poszlibysmy z pewnoscia do gazu , nastepni po Zydach,pozniej Ukraincy ,Rosjanie i inni "podludze"
          • edico Re: Sekta Radia Maryja jest antykatolicka!!! 14.02.21, 15:29
            qwardian napisał:

> Tylko biblijnie można udowodnić pochodzenie z plemienia Judy,...
            >
            Reasumując: może tak, a może nie. Biblia zawiera zbyt wiele błędnych zapisów i twierdzeń, że w oparciu o nią właściwie niczego nie można udowadniać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka