Dodaj do ulubionych

Watykan na torach wstecznictwa

09.02.21, 23:17
Konferencja Episkopatu Niemiec w sporze ze Stolicą Apostolską. Powód? Niemieccy hierarchowie chcą zwołać synod, na którym zajmą się m.in. celibatem i kapłaństwem kobiet. Jest to reakcja na skandale związane z nadużyciami seksualnymi wobec nieletnich (co doprowadziło do utraty wiarygodności przez Kościół), niemieccy biskupi uznali, że jedyną drogą wyjścia z kryzysu jest wewnętrzne oczyszczenie i wejście na drogę głębokich reform.

Abp Filippo Iannone, szef Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych, podnosi, że proiblemy jakie zamierzają podjąć niemieccy biskupi, „dotyczą nie tylko Kościoła w Niemczech, ale całego Kościoła powszechnego” i jako takie nie mogą być przedmiotem obrad lub decyzji jakiegokolwiek Kościoła lokalnego.
Obserwuj wątek
   • mim1656awo Re: Watykan na torach wstecznictwa 11.02.21, 19:58
    Dziękuję edico za link.Ubawiłem się.Ten koncern zaczyna rozp.....ać się od środka.Tam wrze wojna wewnętrzna do ostatniej kropli wody „święconej”.A może chcą wrócić do całospalenia heretyków?A propos, kilka dni temu, watykański dziennik „L’ Osservatore Romano” przypomniał – zapisując całą stronę – pod tytułem „Busola wskazująca drogę Kościołowi” 500 lat istnienia Kongregacji Świętego Uficjum, czyli ex Inkwizycji która skazała na okrutną śmierć setki tysięcy ludzi.W artykule „prawie pięćset lat życia i misja aby przeciwstawiać się wyzwaniom współczesności”, autor Maurizio Fontana, pieje o wszystkim.Zapomniał tylko o morderstwach inkwizycji, której poświęcił 1, podkreślam, jedno zdanie.Mam nadzieję dożyć do czasów kiedy klechy wszystkich szczebli pójdą z torbami, w sandałach, głosząc ubóstwo i miłość między ludźmi
     • mim1656awo Re: Watykan na torach wstecznictwa 12.02.21, 19:37
      Pachamama w Watykanie!Figurka nagiej, ciężarnej kobiety i bałwochwalne rytuały!Z pewnością nie była, nie jest „dziewicą wsród dziewic” (może jakiś przyjazny forumowicz/ka wyjaśni mnie, biednemu idiocie, jak rozpoznaje się „dziewicę wśród dziewic”) tak drogą KPK (Kościołowi Pedofilsko Katolickiemu).Zrozumiałe oburzenie.Sam (KPK) zadaje sobie retoryczne pytanie : „czy nasza wiara oddaje cześć kobiecie jako takiej „.Odpowiem: nie, nie oddaje żadnej czci żadnej kobiecie.Dla nich kobieta jest tylko „niewiastą”, woreczkiem na nasienie męskie.Wynieś, przynieś, pozamiataj.Nie została stworzona przez Boga, lecz jest sub produktem Adama.Oni jedynie pochylają głowy (ale nie oczy) kiedy wyciągają ręce z tacą do wiernych, klepiących mechanicznie formułki, przed „dziewicą wśród dziewic” z porcelanową, bezwyrazową twarzą, z głową otoczoną 11 lampkami, wymalowaną kolorowymi farbkami, ubranną w sukienki, wdzianka, koszulki.Jak lalka.Pachamama ma ciężarny brzuch, jest naga, to niepomalowane drzewo jest symbolem życia dla milionów i milionów ludzi w Ameryce Środkowej, Południowej, w Afryce.Ona, Pachamama, to „pogaństwo które zasiada w całym Kościele”.Gdyby ważyła 100 kg i była z dukatowego złota to nie zostałaby wrzucona do Tybru, lecz przetopiona na sztabki które zginęłłyby jak śnieg na śłońcu, nie zostawiając śladu.A może się mylę?Oni chcieliby aby KrK był uniwersalny, światowy, wszędzie.Aby łączył kontynenty, narody i był wspólnym mianownikiem dla wszystkich.Dzisiaj tylko wrzucają do Tybru, wczoraj byłby stos.Dla wszystkich innych.Wrze bratobójczy bój za spiżową bramą.I ten „prawdziwy Bóg” versus „nie prawdziwa” Pachamama.Przejeżdżając obok kościoła zobaczyłem duuuży plakat „Bóg cię kocha”.Jeśli to jest ten ze ST, to chętnie rezygnuję z jego miłości.
      P.S.Dzisiaj rano, jak zawsze, wyszedłem z psem na prawie 2 godzinny spacer.Czas piekny, słońce, leciutkie chmurki i przyjemny wietrzyk z południowego zachodu.Miałem tylko t-shirt.Drzewa migdałowe od 2 tygodni grają wspaniałą symfonię z kwiatów białych i różowych, na polach było pełno żółtych kwiatów. Zaczynają kwitnąć mimozy.Ze wzgórza widać było całą zatokę z lazurowym morzem i paroma łódkami rybaków.Po powrocie zebrałem kilka cytryn z naszych drzew, które w tym roku obrodziły obficie.Potem się obudziłem.A może nie?
   • pocoo Re: Watykan na torach wstecznictwa 13.02.21, 09:41
    edico napisał:

    > Wg proroctwa Św. Malachiasza papież Franciszek jest ostatnim biskupem Rzymu, po
    > czym miasto na siedmiu wzgórzach ma zostać zniszczone.

    Takie piękne zabytki. Co będą podziwiali zbawieni?
      • edico Re: Watykan na torach wstecznictwa 13.02.21, 14:35
       Niema żadnego problemu. Korzystaj do woli z oczywistą korzyścią dla w wymiany poglądów na forum. Swoją drogą podziwiam Twoją zdolność kwitowania wielu wpisów w krótkich sentencjach. Kładę to na karb ścisłych umysłów zawsze dalekich od zbędnego rozwodzenia się.
       Pozdrawiam
       • mim1656awo Re: Watykan na torach wstecznictwa 13.02.21, 18:10

        edicoRe: Watykan na torach wstecznictwa13.02.21, 14:35
        (odnosi się do kociaka40)Nie ma żadnego problemu. Korzystaj do woli z oczywistą korzyścią dla w wymiany poglądów na forum. Swoją drogą podziwiam Twoją zdolność kwitowania wielu wpisów w krótkich sentencjach. Kładę to na karb ścisłych umysłów zawsze dalekich od zbędnego rozwodzenia się.Pozdrawiam

        Kociak, ja tylko, tak po znajomości, ostrzegam Cię: kiedy diabeł podlizuje, duszę chce zabrać.

        P.S.Dzisiaj rano nie chciało mi się wyjść spod puchowej kołdry.Trzeba odgarnąć śnieg przed drzwiami i posypać trochę soli aź do furki.Jest ślisko i ryzyko upadku jest realne.Cóź, tylko – 6° rano nie jest źle.W suterynie – która jest cieplejsza bo 80% pod ziemią która nie dotyka ścian (w czasie budowy zrobiłem korytarz izolacyjny) – mam urządzenia do ćwiczeń, rodzaj siłowni, i 1 godzinka ruchu.Pies i kot mają budki w (trochę) ogrzewanym garażu.Niebo kolor ołowiu a wschodni wiatr przenika przez zamek kurtki.Po 12-tej herbatka z kroplą (bardzo dużą) Chopina i potem kapuśniak i bigos z ziemniaczkami.Mniam, mniam

       • kociak40 Re: Watykan na torach wstecznictwa 13.02.21, 19:48

        "podziwiam Twoją zdolność kwitowania wielu wpisów w krótkich sentencjach." - edico

        Dlatego w krótkich, bo nie lubię pisać na klawiaturze. Myśleć muszę wyłącznie sam,
        bo na Parnasie nie ma Muz, wszystkie zostały uwiedzione przez grafomanów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka