Dodaj do ulubionych

Od czego zależy atrakcyjność poglądów?

18.02.21, 01:50
Chyba każdy lubi szczere pochwały. Wprawiają nas one w dobry nastrój i dają satysfakcję. Mogą nawet zmobilizować do robienia dalszych postępów. Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy odnosimy wrażenie, że ktoś ma nam coś do zarzucenia. Chłodne przyjęcie lub krytyczna uwaga mogą nas zniechęcić. To, co myślą o nas inni, nierzadko ma wielki wpływ na to, co my myślimy sami o sobie. Błędem byłoby ignorowanie tego, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Warto obiektywnie spojrzeć na siebie cudzymi oczami. Oceny oparte na wzniosłych zasadach moralnych mogą nas pobudzić do właściwego postępowania. Jednakże opinia publiczna często jest niesprawiedliwa. Nasze poglądy mogą nie należeć do atrakcyjnych, lecz dla nas samych mogą być sposobem na życie.
Obserwuj wątek
    • wawrzanka Re: Od czego zależy atrakcyjność poglądów? 18.02.21, 17:14
     tropicana55 napisała:

     > To prawda, tak zawsze było i jest. Może jednak lepszy byłby kompromis i toleran
     > cja?.Może nawet poszerzenie swoich horyzontów?.

     Oczywiście, ale to temat na inny wątek.
     Zapytałaś od czego zależy atrakcyjność poglądów. Słowo "atrakcyjność" ma tu kluczowe znaczenie. Wspólnota poglądów to coś, co łączy ludzi w grupy, co pomaga im określić ich tożsamość i postawę wobec reszty świata. Weźmy na przykład Strajk Kobiet.

     Przynależność do grupy w maskach z błyskawicami może być bardzo ważna dla młodych dziewczyn. To coś w rodzaju subkultury. Stopień tolerancji dla poglądów konserwatywnych jest różny, ale najważniejsze dla nich są wspólne cele, organizacja strajków, spacerów, eventów, wymyślanie haseł itp.

     Mamy też grupę wyznawców księdza Natanka. Oni również są wspólnotą, mają swoją misję, swoje poglądy i swoją radość z przynależności do tej wspólnoty. Dla nich poglądy Strajku Kobiet są nie tylko nieatrakcyjne, a wręcz odrażające. I vice versa.

     Dlatego też właśnie należy ostrożnie pytać o poglądy w neutralnych światopoglądowo środowiskach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka