Dodaj do ulubionych

Czy JP2 pogrążył Krk w kościelnym pedofilstwie?

20.02.21, 17:25
Uważam, że Jan Paweł II w czasie swego pontyfikatu systemowo lekceważył problem pedofilii w Kościele. W 1983 roku uchwalił kodeks prawa kanonicznego, który wyłączył czyny pedofilne z rzędu najcięższych przestępstw przeciw wierze katolickiej. Jego raport o usuniętym z kapłaństwa za przestępstwa seksualne kardynale Theodorze McCarricku pokazuje wyjątkową niefrasobliwość. Wiadomo było, że problem kościelnej pedofilii ma szeroki i strukturalny wymiar. Jan Paweł II nie wprowadził w życie żadnego mechanizmu zapobiegania przestępstwom seksualnym i surowego ich karania a niemożliwym jest, by nie wiedział o prałacie Michale Moskwie z Tylawy w Polsce (krewniaku abp. ...) czy Kardynale Bernardzie Law z Bostonu z USA.

Gdy na przełomie lat 80-90-tych ubiegłego wieku problem przestępstw pedofilnych duchowieństwa stał się kwestią palącą, Jan Paweł II na wyraźną prośbę lokalnych biskupów zareagował wydaniem dwóch indultów, czyli zezwoleń na odstąpienie od obowiązujących przepisów. Jego "Sacramentorum sanctitatis tutela" (Ochrona świętości sakramentów) od początku wzbudził kontrowersje wśród prawników świeckich, bo zatwierdzał w art. 30 przepis, że „sprawy tego rodzaju objęte są sekretem papieskim”.

Watykańskie „Zero tolerancji” to czysta fikcja. Rozesłany przez watykańską Kongregację Nauki Wiary Okólnik do Konferencji Episkopatów w sprawie opracowania „Wytycznych” dotyczących sposobów postępowania w przypadku nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych wobec osób niepełnoletnich niczego nie zmienił. Do dzisiaj nie powstał w Kościele katolickim dokument, który obligatoryjnie wykluczałby księży skazanych za przestępstwa pedofilne z kapłaństwa i nakazywałby lub zalecał wydanie ich w ręce władzy świeckiej. Czyli wracałby do przepisów, które obowiązywały już w wieku XVI wieku.

Przepisy o zawiadamianiu organów ścigania wprowadzone do wytycznych Konferencji Episkopatu Polski wynikają z obowiązującej od lipca 2017 nowelizacji polskiego Kodeksu Karnego. Naruszenie obowiązku zgłoszenia przestępstwa pedofilnego obwarowane jest karą 3 lat więzienia. A jak to jest realizowane przez kato-pisie państwo, przykładów szukać nie trzeba.
Obserwuj wątek
  • krzy-czy Re: Czy JP2 pogrążył Krk w kościelnym pedofilstwi 21.02.21, 13:52
   facio wyszedł z wolskiego grajdołu/ tej ziemi/- i cały jego tzw pontyfikat, pozostawał w tym grajdole.
   sporo ukszxtałtowała go dulszczyzna ck.krakówka.
   ten grajdoł podtrzymywali w nim "WIELCY TEGO ŚWAIATA"- jakieś regany,gorbaczowy i inne barachło-jaki to on jest wielki i wspaniały-miło mu było tego słuchać i wierzyć w te brednie.
   • edico Re: Czy JP2 pogrążył Krk w kościelnym pedofilstwi 21.02.21, 15:53
    Papież Jan Paweł II krytykowany jest zarówno ze strony środowisk nie związanych z kościołem jak i z jego wnętrza. Przez długi zupełnie pomijano lub czas marginalizowano ciemną stronę ery jego pontyfikatu. Dzisiejsi dwudziesto, trzydziesto a nawet 40-latkowie dorastali w świecie, gdzie w każdej szkole wisiał portret Jana Pawła II. Tworzone propagandowo na siłę tzw. "Pokolenie JP2" Tym samym narastał krytycyzm wobec Kościoła i dziedzictwa Jana Pawła II. Starsi zapewne pamiętają wiszące portrety Marksa, Lenina i Bieruta w każdej sali lekcyjnej. Przemilczenie przez TVP raportu o współwinie Jana Pawła II.
    Ponad połowa Polaków uważa, że Jan Paweł II nie podjął wystarczających działań w walce z pedofilią, i aż 31 proc. jest zdania, że nie podejmował ich wcale. Takie wyniki przyniósł niedawny sondaż IBRIS.
    Nie ma znaczenia tutaj kwestia pochodzenia, ale osobowość i spuścizna, jaką pozostawia sie po sobie. Przykładem może być prof. Stanisław Pigoń - wielki uczony i wychowawca .
    • pocoo Re: Czy JP2 pogrążył Krk w kościelnym pedofilstwi 21.02.21, 17:52
     edico napisał:

     > Ponad połowa Polaków uważa, że Jan Paweł II nie podjął wystarczających działań
     > w walce z pedofilią, i aż 31 proc. jest zdania, że nie podejmował ich wcale.

     Wojtyła postanowił, że Ratzinger zajmie się badaniem pedofilii wśród duchownych na świecie. Co obaj zrobili z tą wiedzą? Nic, ponieważ wygodne życie na ziemskim padole jest dużo lepsze niż to w niebie.
     Obaj wiedzieli o gwałceniu zakonnic, zmuszaniu ich do aborcji, o handlu dziećmi lub mordowaniu ich i o całym tym katolickim bagnie. I co?
     Franciszek o wszystkim wie i tyle jego, że sobie pogada.
     Te kukiełki watykańskie nie mogą zrobić niczego.
     • edico Re: Czy JP2 pogrążył Krk w kościelnym pedofilstwi 21.02.21, 18:22
      Podczas konklawe 16 października 1978 r. "grupa kardynałów" pytała Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy przyjąłby wybór na papieża. Odmówił podając cztery powody. Dodał jednak, że gdyby wybór padł na kardynała Karola Wojtyłę, ten miałby obowiązek go przyjąć.
      Ten fakt nasuwa mi dwa pytania:
      1) Czy Wyszyński zdawał sobie sprawę, że będzie robił za korporacyjną kukłę?
      2) Z czego miałby wynikać taki obowiązek dla Karola Wojtyły?
      • pocoo Re: Czy JP2 pogrążył Krk w kościelnym pedofilstwi 21.02.21, 19:14
       edico napisał:

       > 1) Czy Wyszyński zdawał sobie sprawę, że będzie robił za korporacyjną kukłę?

       Na pewno.

       > 2) Z czego miałby wynikać taki obowiązek dla Karola Wojtyły?
       >
       Potrzebowali Polaka. Reagan wiedział, co robi i udało się.
       "Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi".
       • edico Re: Czy JP2 pogrążył Krk w kościelnym pedofilstwi 21.02.21, 19:43
        Czyli JP2 dał świadomie zrobić z siebie kukłę.
        Jedną z pasji Wojtyły było narciarstwo. W kilka dni po konklawe dziennikarze, wiedząc o pasji nowego papieża, zapytali go, czy pozostanie jej wierny, Jan Paweł II miał odpowiedzieć: "Tego mi chyba nie pozwolą". Już wówczas wstąpiły we mnie wątpliwości, kto właściwie rządzi w Watykanie i do czego Watykanowi służy papież.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka