Dodaj do ulubionych

Jak katolicyzm stał się tym, czym jest ?

03.03.21, 20:03
1) póki żyli jeszcze apostołowie, Kościół trzymał się nauk Jeshua, potem nastąpiła nieprzeparta chęć poprawiania bożego przesłania i dzieła, i dla własnej wygody zaczęła powoli działać

2) lata 321-380 -zmiana dekalogu, usunięto II przykazanie zabraniające kultu wizerunków. Kościół tłumaczy to tylko symbolami, ale poganie którzy czcili symbole byli nazywani barbarzyńcami a ich praktyki bałwochwalstwem. Liczba przykazań się zgadza bo z ostatniego zrobiono dwa.

3) Konstantyn Wielki - synod w Orleanie z 538 r., represje za papy Grzegorza I od roku 595 r. (a prorok David mówił: będzie zamierzał zmieniać czasy i Prawo)

4) 431 r. - początek kultu Maryjnego - od soboru w Efezie (to znaczy ze matka urodziła Maryję w sposób nadprzyrodzony, więc Jezus nie jest jedynym). Dogmat o wniebowzięciu maryjnym ogłosił w roku 1950 temu papież Pius XII.

5) 508 r. - władze świeckie podlegają kościołowi. Kościół podporządkował sobie całą Europę Zachodnia (od Chlodwiga się zaczęło) a sama Biblia związek władzy świeckiej z Kościołem nazywa "nierządem"

6) 538 r. - wywyższenie biskupa Rzymu (dekret cesarza Justyniana)

7) 593 r.- papa Grzegorz wymyślił i wprowadził w życie naukę o czyśćcu zaczęła się wiec komercja na całego - sprzedaż odpuszczenia grzechów (apogeum handlu to już reformacja zapoczątkowana przez Lutra).

8) ok.600 r - pośrednictwo Maryi i innych świętych, Jeshua nakazywał modlić się do Boga, kościół wymyślił pośredników, bo na tym można też zarobić.

9) wprowadzenie łaciny jako języka liturgicznego (a po co mówić tak, by wierni rozumieli? - dzisiejsza lustracja prawdy Kościoła jest tego kontynuacją)

10) 709 r. - wprowadzenie całowania nóg papy (jest to usankcjonowanie w Kościele usankcjonowanie pogańskiego zwyczaju)

11) 1079 r. - wprowadzenie celibatu (ewidentne łamanie prawa naturalnego i Biblii, ale jak jest żona i dzieci to jest wydatek, a chodzi przecież o powiększanie dóbr a nie Kościoła a nie ich uszczuplenie)

12) 1163 r. - początek inkwizycji - władze świeckie mają więzić wszystkich, których kościół uzna za heretyków, konfiskata majątków a kasa do podziału. Więcej kasy to więcej uznanych za heretyków - matematyka nie historia

13) 1200 r. - zmiana formy chrztu. Przedtem chrzczono tylko dorosłych, by taki on wiedział, znał i rozumiał zasady wiary. Niemowlę nie spełnia tego warunku z oczywistych względów

14) 1215 r. - spowiedź i hostia, sobór laterański ustanowił spowiedź na ucho (po co? - wystarczy tylko pomyśleć, jeśli ma się na to odwagę) zdefiniowanie zasady transsubstancjacji i co za tym idzie w bardzo uproszczonym toku myślenia oddawanie hostii takiej samej czci jak bogu.

15) 1229 r.- zakaz czytania Biblii - księga ta znalazła się na indeksie kościelnym :o))

16) 1252 r.- wprowadzenie tortur (bulla AD extripanda) wobec heretyków tortury, głód, miażdżenie kości, palców, głowy, oślepianie itp.

17) 1414 r. - zmiana komunii - tylko w postaci "ciała" dla plebsu. Księża dalej popijają "krew".

18) 1545 r. - wywyższenie tradycji (sobór trydencki) - ludzkie tradycje są takim samym autorytetem jak Pismo Święte, czyli dokonywanie poprawek w biblii staje się normą.

19) 1870 r. - nieomylność papieża. Każdy człowiek się myli tylko Bóg jest nieomylny, ale co to kogo obchodzi? Odstępcza moc jest nazwana w Biblii gr. antichristos.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka