Dodaj do ulubionych

Kościoły Świętej Tacy w coraz większej potrzebie

19.03.21, 13:54

Trójmiasto - Nie ma tacy, wysyłajcie przelewy. W tytule przelewu koniecznie podajcie: "Darowizna na cele kultu religijnego - taca". Taką darowiznę można odpisać od podatku. Bóg zapłać!

Kuria łowicka i częstochowska zapowiadają łączenie parafii. Powodem braki księży i odpływ wiernych

Dwie diecezje regionu łódzkiego chcą łączyć parafie w zespoły kierowane przez wspólnego proboszcza i wikarych. Właśnie zaczęły przyzwyczajać do tej wizji wiernych. Powody zmian to odpływ wiernych, brak nowych powołań.

Diecezja łowicka chce łączyć parafie w systemie - Kilka parafii jeden proboszcz. Podstawowe powody to spadek powołań kapłańskich oraz przechodzenie kolejnych pokoleń księży na emeryturę. Pojawiają się również „nieprzewidziane wypadki losowe”. Bp Dziuba podkreślił w liście, że drastycznie spadła liczba wiernych uczęszczających na niedzielne msze..

Archidiecezja częstochowska chce łączyć parafie w zespoły. Tu z 312 parafii aż 180 ma tylko przez proboszcza.

W archidiecezji łódzkiej nie ma na razie planów łączenia parafii, ale nie jest ono wykluczone. Tak stało się już w 2018 roku.
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Kościoły Świętej Tacy w coraz większej potrze 19.03.21, 19:22
   edico napisał:

   > Trójmiasto - Nie ma tacy, wysyłajcie przelewy. W tytule przelewu koniecz
   > nie podajcie: "Darowizna na cele kultu religijnego - taca". Taką darowiz
   > nę można odpisać od podatku. Bóg zapłać!

   A może księża by się po prostu wzięli do jakiejś roboty zamiast jedynie wyciągać łapę po datki? Czasy dostatniego życia z żebrów powoli się kończą. Wyobraźcie sobie co by było, gdyby wierni wzięli przykład ze swych pasterzy i postanowili żyć z tego, co wyżebrają u innych?

   S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka