Dodaj do ulubionych

Czy szatan jest liberałem?

10.04.21, 05:41
Niektórzy uważają, że szatan jest liberałem, bo jego głównych hasłem jest: „nie będziesz służył”. Szatan jakoby podjudza ludzi do nieposłuszeństwa władzy, dąży do obalenia porządku społecznego, kusi człowieka do wolności, mówi: „w przeciwieństwie do Boga, który was ogranicza przykazaniami, ja daje wam wolność”, Szatan głosi jakoby hasło: „Róbta co chceta”, mówi: „możesz wybrać, co chcesz, wszystko jedno co wybierzesz”.Moim zdaniem to Bóg daje nam wolność, a nie szatan. Bóg daje nam wolność, bo mówi: nie kradnij i nie zabijaj, a zatem nie odbieraj innym wolności, pozwól im korzystać ze swojej wolności, czyli swojego ciała i własności. Na mocy boskich przykazań żaden człowiek nie może ingerować w wolność innego człowieka, dzięki temu każdy ma maksimum wolności, jaką można uzyskać.www.salon24.pl/u/gps65/1125325,bog-i-szatan
Obserwuj wątek
    • wawrzanka Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 09:05
      n4rmoorr napisał(a):

> Na mocy boskich przykazań żaden człowiek nie może ingerować w wolność innego człowieka, dzięki temu każdy ma maksimum wolności, jaką można uzyskać.

Chyba o czymś zapominasz. Na mocy boskich przykazań kobieta była rzeczą. Niewolnik płci męskiej, albo żeńskiej również był rzeczą. Maksimum wolności? Dla kogo?
      • n4rmoorr Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 21:27
        wawrzanka napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
        >
        > > Na mocy boskich przykazań żaden człowiek nie może ingerować w wolność in
        > nego człowieka, dzięki temu każdy ma maksimum wolności, jaką można uzyskać.
        >
        > Chyba o czymś zapominasz. Na mocy boskich przykazań kobieta była rzeczą. Niewol
        > nik płci męskiej, albo żeńskiej również był rzeczą. Maksimum wolności? Dla kogo
        > ?
        Dla mnie kobieta jest boginią .A boskie przykazania ,czasami nie warto czytać.
    • pocoo Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 09:54
      n4rmoorr napisał(a):

> Bóg daje nam wolność, bo mówi: nie kradnij i nie zabijaj, a zatem nie odbieraj innym wolności, pozwól im korzystać ze swojej wolności, czyli swojego ciała i własności. Na mocy boskich przykazań żaden człowiek nie może ingerować w wolność innego człowieka, dzięki temu każdy ma maksimum wolności, jaką można uzyskać

Dawno nie czytałam takiego tłumaczenia.
      W Biblii napisano, że każdy miłujący boga, musi być bezwzględnie posłuszny boskim zakazom i nakazom.
      Bóg powiedział; "zabij, od niemowlęcia po starca" więc naród wybrany przez boga szedł i zabijał.
      Bóg powiedział ;" zabijcie wszystkich. Zabierzcie naczynia złote, srebrne i żelazne, aby napełnić skarbiec".
      Bóg nakazał zapładnianie bratowych wdów. Onan nie chciał, to go bóg zabił dla przykładu.
      Bóg powiedział;" zabijcie wszystkich oprócz dziewcząt, które jeszcze nie miały mężczyzny i weźcie je sobie jako niewolnice".
      Łamanie Dekalogu zgodnie z boskimi nakazami jest słuszne. Teraz, to tylko Allah robi takie hocki-klocki. Jemu wolno. Przecież to bóg.
      • wawrzanka Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 10:48
        pocoo napisała:

> Łamanie Dekalogu zgodnie z boskimi nakazami jest słuszne.

Nie rozumiem dlaczego wierni tak się uparli na ten Dekalog. Dekalog i dekalog. Jako jedyne źródło boskiej mundrości. A zapominają, że po pierwsze dekalog jest przeflancowany na współczesną modłę, a po drugie to tylko jeden z wielu starożytnych "regulaminów" porządku życia społecznego.

W dodatku dostosowany do czasów, w których panowało niewolnictwo, nie było sądów, ani demokracji. Dzisiejszy system nagród i kar również nie jest doskonały, ale chyba nikt rozsądny nie zaprzeczy, że o wiele lepiej reguluje zasady współżycia społecznego, w czasie i miejscu, w którym obecnie funkcjonujemy.

Nie jest dobrze, gdy wiara prowadzi duszę na manowce.
    • marbor1 Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 11:14
      No to ja jestem w pełni tego słowa znaczenia SZATANICĄ. Jestem wolna, żadni bogowie dla mnie nie istnieją. Ale, ale dla mnie największym bogiem jest NATURA.
      ---------
      Jak wszechświat nie ma końca, tak natura nie ma granic w tworzeniu i wszystko się jeszcze może wydarzyć.
      • pocoo Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 11:33
        marbor1 napisała:

> No to ja jestem w pełni tego słowa znaczenia SZATANICĄ. Jestem wolna, żadni bog
        > owie dla mnie nie istnieją. Ale, ale dla mnie największym bogiem jest NATURA.

Teraz to dopiero namieszałaś.
        Bóg naturę stworzył, ale dał szatanowi władzę nad nią. Bóg-natura, którą rządzi szatan?
        A w cholerę z tymi bogami, szatanami i pies wie kim. W pełni Ciebie popieram.
      • kociak40 Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 12:37

"No to ja jestem w pełni tego słowa znaczenia SZATANICĄ." - marbor1

Najpiękniejsze są diablice, mają anielską urodę.
        Takie niecodzienne kobiety najczęściej spotykamy w nocy.
        Krzyk mody nie pozwala im spać.
      • n4rmoorr Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 22:46
        marbor1 napisała:

> No to ja jestem w pełni tego słowa znaczenia SZATANICĄ. Jestem wolna, żadni bog
        > owie dla mnie nie istnieją. Ale, ale dla mnie największym bogiem jest NATURA.
        > ---------
        > Jak wszechświat nie ma końca, tak natura nie ma granic w tworzeniu i wszystko s
        > ię jeszcze może wydarzyć.
        Czyli jedną połówkę serca można oddać tobie .Drugą naturze.
      • pocoo Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 11:39
        awariant napisał:

> Gdzie?
        > Wskaż mi jakieś wiarygodne źródło nauk szatana.
        > Wskaż jego oficjalnych przedstawicieli.
        > Na podstawie czego głosisz, że szatan coś głosi?

Drogą dedukcji?
        Stworzył bóg sobie anioły (po kiego one wszechmocnemu?), ale jednego wyróżnił i uczynił swoim zastępcą w niebie. Po jaki dzban? Żeby pokazać, jaki szatan jest dla niego ważny? Dogadywali się i dogadują. Bóg, szatan, jeden diabeł.
        • n4rmoorr Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 21:43
          pocoo napisała:

> awariant napisał:
          >
          > > Gdzie?
          > > Wskaż mi jakieś wiarygodne źródło nauk szatana.
          > > Wskaż jego oficjalnych przedstawicieli.
          > > Na podstawie czego głosisz, że szatan coś głosi?
          >
          > Drogą dedukcji?
          > Stworzył bóg sobie anioły (po kiego one wszechmocnemu?), ale jednego wyróżnił i
          > uczynił swoim zastępcą w niebie. Po jaki dzban? Żeby pokazać, jaki szatan jest
          > dla niego ważny? Dogadywali się i dogadują. Bóg, szatan, jeden diabeł.
          Bingo moja droga.Dlaczego Pan Bóg, widząc, że całe stworzenie wije się, jęczy i męczy, nie usunie czarta jednym pstryknięciem swego wszechmocnego palca? Bo go stworzył z miłości - wszak diabeł jest Jego stworzeniem.W Opowieściach z Narnii C.S. Lewis bardzo pięknie przekłada na język baśni zmartwychwstanie Chrystusa. Lew Aslan pozwala się ogolić, wyśmiać, zabić i w momencie, kiedy wydaje się, że wszystko skończone, okazuje się, że zła czarownica przegrała - życie zwyciężyło śmierć. A kiedy mali przyjaciele pytają Aslana, jak to się stało, ten odpowiada, że czarownica tak naprawdę była ignorantką, nie znała najstarszej magii, wedle której jeżeli ktoś niewinny odda swe życie za winnych, to zło poniesie klęskę, a on zmartwychwstanie.
      • n4rmoorr Proszę bardzo biblia 10.04.21, 21:32
        awariant napisał:

> n4rmoorr napisał(a):
        >
        > > ... Szatan głosi ..
        >
        > Gdzie?
        > Wskaż mi jakieś wiarygodne źródło nauk szatana.
        > Wskaż jego oficjalnych przedstawicieli.
        > Na podstawie czego głosisz, że szatan coś głosi?
        Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu i przebywał w Duchu [Świętym] na pustyni 2 czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie odczuł głód. 3 Rzekł Mu wtedy diabeł: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem». 4 Odpowiedział mu Jezus: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek»2.
        5 Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata 6 i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. 7 Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje». 8 Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»3.
        9 Zaprowadził Go też do Jerozolimy, postawił na narożniku świątyni i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół! 10 Jest bowiem napisane: Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli, 11 i na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień»4. 12 Lecz Jezus mu odparł: «Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»5.
        13 Gdy diabeł dokończył całego kuszenia, odstąpił od Niego aż do czasu6.

DZIAŁALNOŚĆ JEZUSA W GALILEI
        • awariant Re: Proszę bardzo biblia 10.04.21, 23:11
          n4rmoorr napisał(a):

> Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu i przebywał w Duchu [Świętym]
          > na pustyni 2 czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła.

Po pierwsze nie jest to wersja podana lub choćby autoryzowana przez szatana.

Po drugie - wydaje się, że to raczej Duch Święty przyjął postać diabła,
          by sprawdzić, czy Jezus jest już gotowy do złożenia w ofierze Bogu,
          czyli sobie samemu.

• edico Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 13:11
      n4rmoorr napisał(a):

> Niektórzy uważają, że szatan jest liberałem, bo jego głównych hasłem jest: „nie będziesz służył”.
      Tafiasz w dychę :)
      Ojciec Rydzyk w Sejmie do KRRiT: Mnie jako katolika prawo nie obowiązuje.
      www.youtube.com/watch?v=Wgv3d8BklII

I jednocześnie sam odpowiadasz na własne dywagacje
      > Szatan jakoby podjudza ludzi do nieposłuszeństwa władzy, dąży do obalenia porządku społecznego, kusi:
      > (...) „Róbta co chceta”, mówi: „możesz wybrać, co chcesz, wszystko jedno co wybierzesz”.

> Moim zdaniem to Bóg daje nam wolność, a nie szatan. Bóg daje nam wolność, bo mówi: nie kradnij i nie zabijaj, > a zatem nie odbieraj innym wolności, pozwól im korzystać ze swojej wolności, czyli swojego ciała i własności.
      Jakie znaczenie może mieć Twoje zdanie, skoro historia tego kościoła świadczy o czymś zupełnie przeciwnym.

https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/03/g8ovDFXyKldFuOmw.jpg
    • bardzo.cicho Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 21:01
      Życie z bogiem to surowa dyscyplina, życie z szatanem to życie według rozsądku. Żyjąc z bogiem nie patrzysz się na drugiego człowieka, tylko na wyimaginowane przez człowieka oczekiwania boga. Zyjac bez boga bierzesz pod uwagę człowieka nie ideologię.
      • n4rmoorr Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 21:35
        bardzo.cicho napisał(a):

> Życie z bogiem to surowa dyscyplina, życie z szatanem to życie według rozsądku.
        > Żyjąc z bogiem nie patrzysz się na drugiego człowieka, tylko na wyimaginowane
        > przez człowieka oczekiwania boga. Zyjac bez boga bierzesz pod uwagę człowieka n
        > ie ideologię.
        Trochę racji w tym jest ,ale nie do końca .Pan Jezus w Ewangelii powiedział, że ktoś, kto słucha Bożych słów i je wypełnia, jest człowiekiem, który buduje na skale; dom swego życia stawia na mocnym fundamencie. Natomiast ten, kto słucha Pana Boga - to znaczy przyjmuje Jego słowo głoszone, ale go nie wypełnia, tylko na słuchaniu poprzestaje - jest podobny do człowieka nieroztropnego.
        • edico Boska roztropność wg n4rmoorr 30.04.21, 14:45
          n4rmoorr napisał(a):

> Trochę racji w tym jest ,ale nie do końca .Pan Jezus w Ewangelii powiedział, że
          > ktoś, kto słucha Bożych słów i je wypełnia, jest człowiekiem, który buduje na
          > skale; dom swego życia stawia na mocnym fundamencie. Natomiast ten, kto słucha
          > Pana Boga - to znaczy przyjmuje Jego słowo głoszone, ale go nie wypełnia, tylko
          > na słuchaniu poprzestaje - jest podobny do człowieka nieroztropnego.

"Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach" (Łukasz 19:27)
      • n4rmoorr Re: Czy szatan jest liberałem? 30.04.21, 13:39
        bardzo.cicho napisał(a):

> Życie z bogiem to surowa dyscyplina, życie z szatanem to życie według rozsądku.
        > Żyjąc z bogiem nie patrzysz się na drugiego człowieka, tylko na wyimaginowane
        > przez człowieka oczekiwania boga. Zyjac bez boga bierzesz pod uwagę człowieka n
        > ie ideologię.
        Czy nie pięknie to napisała .
    • feelek Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 21:28
      "Gdy partia liberalna Pierre' a Trudeau [ : ojciec Justina, kiedyś długoletni Premier Kanady] dostaje w wyborach w d.. , to ja, liberał się z tego cieszę." [Janusz Korwin - Mikke, ok. 1985(?)]
      Powyższy cytat najlepiej odpowiada na tytułowe pyt. wątku.
      Typów liberalizmu jest wiele, mamy też libertynizm, leseferyzm, libertarianizm...
      Może i jakiś tam Szatan jest jakimś typem liberała.
      ..
      N4moorr nie wiedzieć czemu przypisał Komuś,-Kogo-Nazwał-Tu-Szatanem cechy nie wiem czyjej, skąd wziętej definicji liberalizmu, gdzie liberał [libertyn?] realizuje się , buduje swą wolność kosztem wolności innych.
      ..
      Mi osobiście najbliższa jest ta def. liberalizmu, kt. mówi, że:
      liberalizm to postawa życiowa, w której robię wszystko na co mam ochotę pod warunkiem, że nie naruszam wolności innych osób.
      • n4rmoorr Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 21:40
        feelek napisał:

> "Gdy partia liberalna Pierre' a Trudeau [ : ojciec Justina, kiedyś długoletni P
        > remier Kanady] dostaje w wyborach w d.. , to ja, liberał się z tego cieszę." [J
        > anusz Korwin - Mikke, ok. 1985(?)]
        > Powyższy cytat najlepiej odpowiada na tytułowe pyt. wątku.
        > Typów liberalizmu jest wiele, mamy też libertynizm, leseferyzm, libertarianizm.
        > ..
        > Może i jakiś tam Szatan jest jakimś typem liberała.
        > ..
        > N4moorr nie wiedzieć czemu przypisał Komuś,-Kogo-Nazwał-Tu-Szatanem cechy nie w
        > iem czyjej, skąd wziętej definicji liberalizmu, gdzie liberał [libertyn?] reali
        > zuje się , buduje swą wolność kosztem wolności innych.
        > ..
        > Mi osobiście najbliższa jest ta def. liberalizmu, kt. mówi, że:
        > liberalizm to postawa życiowa, w której robię wszystko na co mam ochotę pod wa
        > runkiem, że nie naruszam wolności innych osób.
        Mnie chodzi o liberalizm katolicki a to już duża różnica.
        • edico Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 22:00
          To coś tak, jak religijny Ku Klux Klan. W 2017 roku powstała polskojęzyczna strona KKK, na której propagowano rasizm i próbowano werbować członków. W tej sprawie 28 lipca 2017 roku dochodzenie wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz w Warszawie[, ale 18 sierpnia zostało ono umorzone.
        • feelek Re: Czy szatan jest liberałem? 10.04.21, 22:28
          ....liberalizm katolicki, liberalizm katolicki...
          A to jest coś takiego?
          ..
          Wydaje mi się, że pojęcie liberalizm jest bezprzymiotnikowe - nie ma czegoś takiego jak liberalizm-jakiś-tam.
          ..
          Czy jest dobro katolickie,
          dobro komunistyczne,
          dobro nazistowskie,
          dobro socjalistyczne,
          czy jest po prostu: dobro [just: goodness]?
          ..
          Jacek Fedorowicz kiedyś stwierdził, że dodatek określenia socjalistyczny do czegoś zmieniał to określenie w jego przeciwieństwo:
          socjalistyczna wolność słowa- brak wolności wypowiedzi, cenzura;
          socjalistyczna gospodarka rynkowa - brak gospodarki rynkowej.
          Opisał to Orwell w " Rok 1984", gdzie Ministerstwo Pokoju zajmowało się prowadzeniem wojen, a Ministerstwo Prawdy kłamało.

A jaki jest liberalizm katolicki?
        • edico Katolicki liberalizm? 30.04.21, 13:11
          n4rmoorr napisał(a):

> Mnie chodzi o liberalizm katolicki a to już duża różnica.

Katolicki liberalizm to marzenie o tym, by Kościół uznał ustrój społeczny oraz polityczny opierający się na liberalizmie.
          Geneza takiego usadowienia doktryny pojawiła się w czasie w rewolucji francuskiej. Jak się ona ma do rzeczywistości wystarczy spojrzenie na kościół katolicki w Polsce.
    • edico Czy można mówić źle o szatanie??? 30.04.21, 13:01
      Z tekstów Biblii jednoznacznie wynika, że szatan ((hebr. ‏שטן‎, satan – ‘przeciwnik’, ‘oskarżyciel’, ‘oszczerca’; gr. Σατανᾶς, Satanás; arab. ‏شيطان‎, Szajtan) czy nowotestamentowy diabeł (gr. διάβολος diábolos „oskarżyciel, oszczerca”) jest niczym innym jak owocem twórczości samego Boga. Źle mówiąc o szatanie lub diable również negatywnie ocenia się efekty działalności Boga. W tym kontekście niezwykle ciekawie brzmi Prawda o Ojcu Kłamstw:

“Wyście z ojca diabła i pożądliwości ojca waszego. On był zabójcą od początku, a nie wytrwał w prawdzie, bo nie ma w nim prawdy. Kiedy mówi się kłamstwo, mówi o własnej, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (Jan 8:44).

Pozostaje teraz tylko odpowiedzieć na pytanie, czy wolno katolikowi głowić się nad sensem religijnych dogmatów bez popełnienia grzechu bez względu na jego wagę w kwalifikacji kościelnej?
    • spinoff Re: Czy szatan jest liberałem? 16.05.21, 16:34
      n4rmoorr napisał(a):

> Szatan jakoby podjudza ludzi do nieposłuszeństwa władzy, dąży do obalenia porządku społecznego, kusi człowieka do wolności, mówi: „w przeciwieństwie do Boga, który was ogranicza przykazaniami, ja daje wam wolność”.
      (...)
      Bóg daje nam wolność, bo mówi: nie kradnij i nie zabijaj, a zatem nie odbieraj innym wolności, pozwól im korzystać ze swojej wolności, czyli swojego ciała i własności. Na mocy boskich przykazań żaden człowiek nie może ingerować w wolność innego człowieka, dzięki temu każdy ma maksimum wolności, jaką można uzyskać

Mam wrażenie, że to, co przypisujesz szatanowi to anarchizm, natomiast to, co mu przeciwstawiasz to chyba właśnie liberalizm.
      Bóg rzeczywiście dał ludziom wolność z pewnym, drobnym zastrzeżeniem: nie wolno im wyrokować, co jest dobre a co złe - to jedno należy wyłącznie do Boga, reszta już do ludzi. Przykazania stanowią więc wzorzec, który pozwala im odróżnić wolność od anarchii. Zgoda. Ale także np. dobre prawo od złego, czyli idącego za daleko! Bo szatan to nie tylko anarchia, to również dyktat, tyrania, a nawet przesadny purytanizm. Można sobie wyobrazić państwo, w którym udałoby się ludzi zmusić do bezwzględnego przestrzegania przykazań. Żadnych występków, żadnych grzeszników... Ale czy Bóg uznałby taki totalitaryzm za coś dobrego? Nie po to chyba dał ludziom wolność, aby ktoś im ją odbierał, skoro sądzić ma ich po tym, jak z niej korzystają.
    • edico Re: Czy szatan jest liberałem? 16.05.21, 19:48
      Wystarczy wspomnieć wspieranego przez Kościół "wielkiego" przywódcę Niemiec, Adolfa Hitlera. Przez niego też wcale nie mało zginęło wiele ludzi. Różnica pomiędzy nim a katolikami jest jedynie taka, że Austriak nienawidził Słowian i Żydów, natomiast katolicy nienawidzili innowierców i ateistów.

Szatan (hebr. ‏שטן‎, satan – ‘przeciwnik’, ‘oskarżyciel’, ‘oszczerca’; gr. Σατανᾶς, Satanás; arab. ‏شيطان‎, Szajtan) – w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie jest to jeden z aniołów, który zbuntował się przeciwko Bogu i pociągnął do buntu inne anioły, główny sprawca zła na świecie. "
      Szatan (hebr. ‏שטן‎, satan – ‘przeciwnik", "oskarżyciel", "oszczerca"; gr. Σατανᾶς, Satanás; arab. ‏شيطان‎, Szajtan), to nic innego, jak twórcza koncepcja dynamicznej równowagi chrześcijaństwem a resztą świata. W chrześcijaństwie, judaizmie i islamie jest to jeden z aniołów, który zbuntował się przeciwko Bogu i pociągnął do buntu inne anioły, główny sprawca zła na świecie. Niestety, teologia do dzisiaj nie jest w stanie wytłumaczyć, na miał polegać ten bunt przeciwko Bogu. Jeśli oskarżał, to musiał mieć podstawy co najmniej takie same, za co dzisiaj jest oskarżany cały Kościół z jego schizmami.

Skrywanie bezeceństw Kościoła za idiotycznym sztandarem szatana świadczy jedynie o tym, że to nie zbuntowany anioł upadł, ale jego przeciwnicy robiąc sobie farsę z dekalogu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka