Dodaj do ulubionych

Znowu moskiewska przygoda?

13.04.21, 10:57
Biskup Janiak zniknął. Żadna kuria nie umie wskazać miejsca jego pobytu Wysłany na przymusową emeryturę bp Edward Janiak zniknął, nie pozostawiając adresu. Kościół nie wie, gdzie jest jeden z bohaterów reportażu "Zabawa w Chowanego". Wcześniej zaginionego i poszukiwanego biskupa Andrzeja Śliwińskiego odnaleziono w Moskwie.
Obserwuj wątek
  • rkwbkn Re: Znowu moskiewska przygoda? 13.04.21, 18:13
   biskup Sliwiński z Elbląga , pamiętamy , pamiętamy jego wyprawę moskiewską , co sobie tam po....ł i popił to jego :)))


   ____________
   sekwoja1613.04.2021, 11:26
   @sekwoja16
   „Pomimo mniejszościowego statusu katolików w Niemczech lat 30 ubiegłego stulecia, to właśnie ich polityka doprowadziła do zdobycia przez faszystów władzy przez Hitlera. Gdy przewodniczącym katolickiej partii Centrum został ksiądz Ludwig Kaas, wziął on aktywny udział w demontażu demokratycznych rządów, w tym w szczególności samej Partii Centrum.
   Pobożny, katolicki kanclerz Franz von Papen, który był zdeklarowanym prawicowcem, umożliwił Hitlerowi dojście do władzy. Katastrofalne rozwiązanie Reichstagu, jakiego dokonał Papen w 1932 r., doprowadziło do zawarcia koalicji partii Centrum z nazistami i zerwania z wszelkimi dotychczasowymi zasadami. W 1933 r. Papen uczynił Hitlera kanclerzem, podczas gdy sam objął stanowisko vice-kanclerza. Kościół pogratulował Hitlerowi przejęcia władzy. Niemieccy biskupi wydali oświadczenie, w którym odżegnali się od wcześniejszych krytycznych ocen nazizmu i zaakceptowali nowy reżim. Katolicy przyczynili się do zdobycia władzy przez Hitlera i zasiedli w jego rządzie, biskupi gorliwie współpracowali. Konformistyczny Kościół wezwał członków swojej trzódki do poparcia i współpracy z faszystami.
   Niemiecki konkordat zawarty z Watykanem w lipcu 1933r. stanowi jedno z najbardziej niemoralnych, obłudnych i niebezpiecznych porozumień, jakie zostały kiedykolwiek zawarte pomiędzy dwiema autorytarnymi potęgami”
   Gregory S. Paul „ROLA CHRZEŚCIJAŃSTWA W POWSTANIU NAZIZMU”
   „ Kościół a faszyzm anatomia kolaboracji” Agnosiewicza- STR.241
   „Zdecydowana większość opisanych w książce reżimów faszystowskich miała charakter chrześcijański, stricte katolicki. Tu już nie mówimy o kolaboracji, ale o budowaniu przez religię i kościół REŻIMÓW FASZYSTOWSKICH.”
   • pocoo Re: Znowu moskiewska przygoda? 24.04.21, 17:44
    rkwbkn napisał(a):

    > biskup Sliwiński z Elbląga , pamiętamy , pamiętamy jego wyprawę moskiewską , co
    > sobie tam po....ł i popił to jego :)))
    >
    Miał poświęcić nowy kościół. Taki qwardian na pewno darł się z innymi, że biskupa Putin kazał zabić. No to się Putin wkurwił i kazał odnaleźć tego degenerata biskupa.
    A jakie przekręty w Elblągu robił, to też jego. Do śmierci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka