Dodaj do ulubionych

Papież Franciszek: to nie komunizm lecz katolicyzm

13.04.21, 17:41

Ubóstwo według Franciszka.
„Podzielać dobra które się posiada to nie komunizm lecz katolicyzm. To jest naturalna konsekwencja miłosierdzia a nie, z pewnością, owoc ideologii komunizmu.Nikt z Apostołów nie uważał za własne to co było jego własnością, lecz należało to do wszystkich”.Tak testualnie wypowiedział się w ubiegłą niedzielę w homilii papież Franciszek, podczas mszy którą celebrował wspólnie z prałatem Rino Fisichella, w kościele Santo Spirito in Sassia niedaleko od Watykanu.Papież w ten sposób obchodził niedzielę Świętego Miłosierdia Bożego ustanowioną przez JPII.Franciszek w swoich apelach odnosi się też do rządzących krajami bogatymi, aby udostępnili szczepionkę krajom ubogim.Do kościoła = jak pokazała TV= papież pojechał starym modelem Forda Focusa.
Piękne słowa.Nic dodać, nic ująć.Wg papieża, dobra ziemskie powinny być podzielone między wszystkimi.To katolicyzm (w koncentracie), nie komunizm.Ciekawi mnie, czy gdyby nagle pojawił się na placu św.Piotra w Rzymie (zmartwychstał) W.I.Lenin papież Franciszek zaprosiłby go na kawę? Drodzy Forumowicze, jeśli macie jakiekolwiek bogactwa, posiadłości itp. i chcecie iść wg przykazań papieża, polecam Wam „wynalazek” św. Franciszka „ jeśli nie mogą tego zrobić, wystarczy sama, szczera intencja”.Nie wspomnę o smutnej historii
Ananiasza i Safiry brutalnie zabitych przez św.Piotra.Rozgrzeszmy go, nie dożył aby wysłuchać homilii Franciszka.
Wczoraj wieczorem TV RAI 3, państwowa TV włoska, nadała program „Report” poświęcony walce o władzę i pieniądze w Watykanie.Trudno streścić godzinę wywiadów z brokerami, przedstawiania dokumentów itd.Wyszły na jaw szantaże (ktoś miał zdjęcia, ktoś filmy i zawsze otrzymywał wszystko), łapówki za rozpoczynanie procesu zrobienia kogoś świętym, (polski ksiądz Bogusław Turek posądzony o żadanie łapówki na 80 tys. Euro aby popchnąc proces beatyfikacji Aldo Moro), powiązania ze służbami bezpieczeństwa aby robić tajne rejestry osób w Watykanie, setki i setki milionów $ (dziennikarz prowadzący program, podkreśla że $ są ze świętopietrza, czyli dla ubogich) płynących jak rzeka i inwestowanych w przemyśle zbrojeniowym, naftowym, konta offshore.Ex kardynał Becciu, kardynał Prelasca, interesy itd.Dzisiaj, w gazetach włoskich, jest wzmianka adwokata ex. kardynała Becciu w której adwokat precyzuje że fakty podane w programie są wyolbrzymione i dalekie od prawdy.
Jedno słowo: bagno.Przyszłość? W wyniku wychodzenia na jaw przestępstw kleru ludzie oddalą si od tej instytucji w której nie ma miejsca dla Boga, nawet tego okrutnego ze ST.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka