Dodaj do ulubionych

Droga do Ciemnogrodu Czarnka?

29.04.21, 12:42
Dlaczego minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (a szerzej, prawica) tak bardzo interesują się Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie?
Ponieważ wielu naukowców tej uczelni pisze podręczniki szkolne, a eksperci tego katoministra chcą, by nowe książki dla szkół były zgodne z polityką historyczną PiS i „oświetlone Ewangelią”. Czy zostaniemy postawieni pod ścianą. I staniemy się Ciemnogrodem ?
Obserwuj wątek
  • wawrzanka Re: Droga do Ciemnogrodu Czarnka? 29.04.21, 14:45
   Nie ma szans. To nie te czasy, że młodzież można wytresować jak się chce. Oni mają Internet, znają angielski, są w wielu miejscach naraz. Te metody tresury działają tylko staruszków, którzy się na nich wychowali. PiS się ośmiesza i póki rządzi - może swoje głupoty zaprowadzać, ale to tylko strata pieniędzy, bo w kolejnych wyborach wszystko trzeba będzie odkręcać.
   • edico Zaśnięcie rozumu w Duchu Śwętym 02.05.21, 11:54
    privus napisał:

    > Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie je
    > stem pewien co do tej pierwszej.
    > (Albert Einstein)

    Ciała wiernych leżą bez ruchu w rzędzie na zimnej posadzce. Młodzi ludzie padają na ziemię jeden po drugim po dotknięciu przez kapłana. Rytmiczny śpiew oparty na kilku powtarzających się słowach wprowadza w trans nawet tych, którzy jeszcze nie poddali się omdleniu. To obrzędy wyznawców Ahura Mazdy w mrocznej jaskini w Mezopotamii 2,5 tys. lat temu? Ekstaza czcicieli bogini Kali w starożytnych Indiach?
    https://bi.im-g.pl/im/7c/a4/f0/z15770748V.jpg
    Nie. To rekolekcje dla gimnazjalistów w kościele farnym w Gostyniu w Wielkopolsce.
    Data: 14 marca 2014 roku.
    To po nich przygodni przechodnie mogli zobaczyć niezwykłą scenę - grupy uczniów wychodzących ze świątyni chwiejnym krokiem i z błędnymi oczyma.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka