Dodaj do ulubionych

Kim jesteś forumowiczu z forum religia?

30.04.21, 11:59
Kim jesteś forumowiczu z forum religia?
..
Mi ciekawiej się rozmawia, jak cokolwiek o rozmówcy wiem.
?ups. zapala się czerwona lampka?
naruszenie prywatności?
RODO?
: Keine angst.
..
Napisz sobie co chcedz
..
Jak dotąd wiem, że bywca tutejszy jest mężczyzną/ kobietą. I prawie nic więcej.
..
: feelek, 63, podwarszawiak, inż. mech. precyz. rencista, żona, syn,30. , żeglarstwo (były: narty, konie, obec. nieaktual.), samorządność, PO-KO.
WŻP (WielkiŻyciowyProblem): kręgosłup.
..
Napisz, co chcesz
..
, np. ( jak kociak) - że byłeś marynaż, jak Pocoo - że mieszkasz blisko plaży w Stogach

..
PS. może, jeszcze, żeby było religijnie - 1 pyt.: ...co w życiu twoim najsilniej zadziałało na twój światopogląd religijny/ areligijny:
zdarzenie/ wypowiedź.
..
Odp. moja.
: 40 letnie myślenie o różnych sptzecznościach wiary chrześcijańskiej, uznanie, że Chrz- ski przekaz to nieprawda. W klucz. przesłaniu: nie ma Boga z Credo, jeśli jest to inny. Jaki - nie wiem- np. Coś/ Jakaś-Siła-Sprawczą/ Pole ( jak pole grawit., magnet. el.).
Obserwuj wątek
      • feelek Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 30.04.21, 21:22
        Ha, nie ma entuzjazmu?
        Boją się koledzy ekshibicjonizmu?
        ..
        Ja się tak łatwo nie poddaję.
        Poczekam, może są w pracy....

PS.
        W życiu zawsze mam pod górkę( kręgosłup), musiałem zrezygn. z marzeń o byciu JKŻW , a nie narzekam:
        - w pytę Żona, nienajgłupszy synek, dom w lesie, 2 bryczki >100 KM,
        ... wszystko pomimo.
        ..
        nie narzekam: dziś zostałem przez gminne władze, po raz 3 wyrolowany w sprawie wywieszenia w naszym miasteczku flag z symbolami Maryi z Apokalipsy św. Jana [ znanymi powszechnie jako flagi Unii Europejskiej], co je wywiesza się na rocznicę wejścia PL do UE ( z tytułu 80% poparcia Polaków)...
        ..
        nie narzekam:
        sąsiad s- syn blokuje jedną z naszych uliczek traktując jak własną, pomimo od lat tłumaczenia, via policja, gmina, że to drogą jest gminna. Sie mu przestawi słup, to zrozumi.
        ..
        sorry za wyzewnętrznianie, ale czasem jest ciężko...I zewnętrznie, i wewnętrznie.
    • feelek Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 05.05.21, 13:54
      Pyt. (małe, ot takie tycie) do Awarianta
      Pan z ...?
      ..
      [bo, że Pocoo z Kaszub, O'szoł -'z Poznania Wawrzanka z Wawra, ja z pod W-wy -" to wiem].
      ..

PS. niepotrzebmie NIE uzewnętrzniacie się, macie z tym niepotrzebne opory.
      ..
      Jest jednak powód aby cokolwiek o sobie dyskutanci wiedzieli. Gdyby np. wiedzieć czy kto jest z: gór [ Karpat(Tatr)/Sudet]/ Schlesienu/ WRC/ KRK/wsi/miasta/ [małego/ dużego] - można też wiedzieć o tej osoby charakterze.
      ..
      Jest to sensowna ciekawość: czy interlokutor to Ślązak/ krakowiak/łużyczanin czy świnoujścianin.
      ..
      Obecne czasy [ caszy, jak mówi mój glazurnik, Modest ( Podest)] są na swój sposób okropne. Ludzie są za poczwórną gardą anonimowości.
      ..
      Powodem jest RODO/ oszustwa wyłudzeniowe stąd nadmierną obawa o czułe dane: PESEL, nr dowodu, telefonu, adres...
      ..
      Doszło do tego, że na mojej Naszej Klasie nikt ( poza mną) nie podał nr telefonu.
      ..
      Kiedyś miałem zwyczaj, aby trafiać gdzieś na wyczucie: często dojeżdżając na miejsce, wizytę zaczynałem od studiowania listy lokatorów. Obecnie?:zapomnieć.
      ..
      Więc Awariancie: jesteś z .... Świata?
      : I, II czy III?
      [ btw.: bo my PL to III v II czy może I Świat?
      ( jechali : Francuz z Paryża do Ułan Bator, Mongoł z Ułan Bator do Paryża. Koleją. Obaj przez pomyłkę wysiedli w Warszawie. Obaj pomyśleli, że są u celu)] :)
      • pocoo Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 05.05.21, 15:08
        feelek napisał:

> [bo, że Pocoo z Kaszub
        >
        > PS. niepotrzebmie NIE uzewnętrzniacie się, macie z tym niepotrzebne opory.
        > ..
        > Jest jednak powód aby cokolwiek o sobie dyskutanci wiedzieli. Gdyby np. wiedzie
        > ć czy kto jest z: gór [ Karpat(Tatr)/Sudet]/ Schlesienu/ WRC/ KRK/wsi/miasta/ [
        > małego/ dużego] - można też wiedzieć o tej osoby charakterze.

Aha. Urodziłam się w Elblągu. Potem zamieszkałam w Gdańsku, a z Gdańska przeniosłam się na kaszubską wieś.
        Ojciec elblążanin, a mama warszawianka. Teraz blender życiowy zmiesza wszystko. Kim jestem?
        • feelek Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 05.05.21, 20:17
          pocoo napisała:

"Urodziłam się w Elblągu. Potem zamieszkałam w Gdańsku, a z Gdańska przenio
          > słam się na kaszubską wieś.
          > Ojciec elblążanin, a mama warszawianka. Teraz blender życiowy zmiesza wszystk
          > o. Kim jestem?"

elblągdawianką z Kaszub

Moi pradziadowie/ dziadkowie byli chłopami spod Radomia, starzy zamieszkali w W-wie, aby w końcu wylądować pod Wwą.
          .... oryginalne i rzadko spotykane jak cholera...
          Jestem więc:
          podwarszawiakiem o korzeniach mazurskiego[: mieszkańca Mazowsza] chłopa pańszczyżnianego.
          • pocoo Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 05.05.21, 22:09
            feelek napisał:

> Jestem więc:
            > podwarszawiakiem o korzeniach mazurskiego[: mieszkańca Mazowsza] chłopa pańszc
            > zyżnianego.

Rodzina mojego ojca posiadała olbrzymie majątki na Warmii i Mazurach. Pałace stoją do tej pory. Czworaki stały jeszcze 20 lat temu tak, jak i rodzinny cmentarz. Możesz nazywać mnie jak chcesz.
            • feelek Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 06.05.21, 00:05
              A moja rodzina posiadała nieolbrzymie majątki na Mazowszu, takie tam - kilkunastohektarowe.
              Prapradziadek mój był masztalerzem pana Hrabiego. Ba, kawalkatorem pan Hrabia go swoim nazywał! Z racji urody miał przezwisko Dzianet [: piękny koń], co wśród chłopów zostało zapamiętane jako: Dzianat. Mój zagubiony [ nie wiadomo gdzie leży] przodek.
              • pocoo Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 06.05.21, 07:03
                feelek napisał:

> A moja rodzina posiadała nieolbrzymie majątki na Mazowszu, takie tam - kilkunas
                > tohektarowe.

Jak na przodka chłopa pańszczyźnianego to przeżyć zimę można było.

> Prapradziadek mój był masztalerzem pana Hrabiego.

Ze służbą się nie zadaję.
                • feelek Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 06.05.21, 10:54
                  Jak p. Pocoo masz korzenie:
                  -"z Warmii &Mazur,
                  - Gdańska( ! nie Gdaniska! ),
                  - Kaszub,
                  - Warszawy,
                  to tylko popiera ww. moją tezę o wpływie pochodzenia na charakter.
                  Jaśnie Pani jesteś wszak:
                  po gdańsko- kaszubsku, po warmińsko- mazursku : niezależna,
                  po warszawsku - bezczelna ( XD ).
                  Wszystko podkreśla niegdysiejsza pańskość [te pałace, tysiące hektarów ( btw. : to twoja rodzina rządziła Śniardwami?)].
                  - co pozwala sobie zauważyć potomek -jaśniepana-podnóżka- Dzianata.

PS. Nie wiem, ale mi zawsze jakoś wychodziło, że Awariant to krakus. Jako jeden z nielicznych ( czy bodaj nie jedyny) z warszawiaków nigdy nie miałem, ani nie mam nic do krakusów.
                  Bo do poznaniaków - i owszem, co najmniej 2.
                  • pocoo Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 06.05.21, 17:20
                    feelek napisał:

> Jaśnie Pani jesteś wszak:
                    > po gdańsko- kaszubsku, po warmińsko- mazursku : niezależna,
                    > po warszawsku - bezczelna ( XD ).

Coś w tym jest.
                    Już jako parolatka słyszałam, że jestem bezczelna, chociaż nie wiedziałam, co to znaczy?
                    • n4rmoorr Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 07.05.21, 05:09
                      pocoo napisała:

> feelek napisał:
                      >
                      > > Jaśnie Pani jesteś wszak:
                      > > po gdańsko- kaszubsku, po warmińsko- mazursku : niezależna,
                      > > po warszawsku - bezczelna ( XD ).
                      >
                      > Coś w tym jest.
                      > Już jako parolatka słyszałam, że jestem bezczelna, chociaż nie wiedziałam, co t
                      > o znaczy?
                      Panna szlachcianka i do tego bezczelna.....Zaciekawił mnie ten post.Lol.
                      • pocoo Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 07.05.21, 08:25
                        n4rmoorr napisał(a):

> Panna szlachcianka i do tego bezczelna.....Zaciekawił mnie ten post.Lol.

Ja lubię być czasami bezczelna? Dlaczego nie?
                        Dla ciekawości dodam ,że mój ojciec i jego rodzice byli po śmierci mojego pradziadka rezydentami u stryjów. Mój pradziadek przegrał w karty cały swój majątek, a nawet "von". Jak widzisz mogę pozwolić sobie na bezczelność.
      • wawrzanka Re: Kim jesteś forumowiczu z forum religia? 05.05.21, 16:41
        feelek napisał:

> PS. niepotrzebmie NIE uzewnętrzniacie się, macie z tym niepotrzebne opory.

Chyba niewiele osób ma. Poza tym to wychodzi w praniu. Na przykład Kociak jest z Warszawy, albowiem przyznał się, że chodzi do Mariotta podglądać pewne panie. Pocoo nieraz wspominała skąd jest. Awariant też przytaczał fakty ze swojego życia, ja też. Wiemy o sobie sporo i dzieje się to całkiem naturalnie. Ale to miło, że pytasz. Do tej pory mam wyrzuty sumienia, że wtedy nie dotarłam do tego Peronu na spotkanie forumowe, chociaż przyznam - miałam chyba najbliżej, no nie udało się. Może kiedyś będzie okazja w większym gronie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka