Dodaj do ulubionych

W seminariach duchownych pustki -wiatr hula po kor

30.04.21, 20:04
Za sprawą wolnych mediów / internet !!! / wydało się kto tam dotychczas wstępował i z jakich względów to robił.
Pustki nastały w seminariach duchownych i w nowicjatach zakonnych męskich i żeńskich - wiatr hula po korytarzach .
Potrzebny będzie import księży z Mozambiku i z Wybrzeża Kości Słoniowej .
Zakonnice to już importujemy z Indii z wiadomym epidemiologicznym skutkiem .

" Naukę w Prymasowskim Seminarium Duchownym w Gnieźnie każdego roku rozpoczynało nawet kilkunastu kandydatów . W 2020 roku naukę rozpoczął tylko jeden kleryk .
Do Seminarium Duchownego w Swidnicy w 2020 roku nie zgłosił się ani jeden kandydat .
W 2020 roku Seminaria Duchowne w Kaliszu i w Elblągu zostały rozwiązane ."

Obserwuj wątek
   • mim1656awo Re: W seminariach duchownych pustki -wiatr hula p 01.05.21, 18:48
    rkwbkn 30.04.21, 20:04 Pustki nastały w seminariach duchownych i w nowicjatach zakonnych męskich i żeńskich - wiatr hula po korytarzach .Potrzebny będzie import księży z Mozambiku i z Wybrzeża KościSłoniowej .
    Kiedyś napisałem o łaczeniu w Hiszpani i Włoszech parafii i diecezji z racji braku księży hiszpańskich i włoskich.Kler KrK starzeje się.Nie ma wymiany generacjonalnej.Jak pisze autor(ka) watku seminaria nie są już ucieczką dla mężczyzn gejów i homo, którzy mogą – oczywiście poza ciemnogrodem - brać ślub i być, oficjalnie, razem.Oto jaką wzmiankę znalazłem czytając tytuły gazet włoskich on- line:
    „Cagliari, demon przyszedł do miasta, deprawuje czyste dusze i potrzebny jest egzorcysta, aby go wygnać......nowy proboszcz murzyn kościoła Nostra Signora del Carmine don Willy Singo Shaba wykonuje nielegalnie i bez upoważnienia egzorcyzmy.....trzeba uważać na kobiety, dzieci i starszych i nie dawać pieniędzy za robione przez niego egzorcyzmy”.
    To, w syntezie, treść ulotek formatu A4 które w dużej ilośći rozpowszechniono w mieście, w tym kościele, przyklejono na plakatach, na kasetkach na jałomużnę, na słupach itp.Proboszcz jest z Konga i jest w Cagliari od września 2020.
    Ksiądz z Afryki, murzyn, nie budzi zaufania, nie zapala wiary.Wzbudza nieufność w wiernych.Dla kościoła problem pustych seminariów jest ogromnym problemem strukturalnym, którego – NA SZCZĘŚCIE – nie rozwiąże żaden pakt z polityką, chyba że nasi dzielni pisiowie sami nie dadzą przykładu wchodząc masowo do seminarium.
    Za 20, 30 lat będą opustoszałe kościoły, klasztory.Jest coraz mniej wiernych i ciągle ubywają.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka